Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Dříve obývák bez ladu a skladu, teď útulný dětský pokojíček pro dva bráchy a jejich dvouletou sestřičku

Designérka Jana vytvořila prostředí, které podňecuje dětskou fantazii, nabízí dostatek místa na hraní, ale i ukládání všeho možného.

Terezie Benoni | 3. 03. 2023

Dům na pražských Vinohradech, ve kterém žijí Hanka a Honza s třemi malými dětmi, minete snadno. Je podobný všem ostatním v ulici. Ovšem jakmile vejdete do jejich 2 + 1, je vám jasné, že tady se všednost nenosí. Kdo by si jen pomyslel, že ještě donedávna celá rodina spala v jedné místnosti a v té druhé byl obývák s pracovnou. Pak ale nastal čas dát nezbedům větší prostor, a tak se manželé rozhodli, že předělají obývací pokoj na dětský a druhou místnost využijí pro sebe jako multifunkční prostor. Nejprve umístili do pokojíčku jen dvě postýlky pro kluky, když však přišla na svět nejmladší Zorka, začali hledat řešení pro všechny sourozence. A protože má místnost vysoké stropy, zatoužili po patře. K dalšímu plánování už přizvali designérku. „Kvůli vysokým stropům jsem použila závěsná svítidla většího průměru, malá by se v prostoru ztratila. Parkety mě inspirovaly k volbě bambusových lustrů z Ikea, které Hanku překvapily. Perfektně zaklaply do její vize ladit pokoj do přírodních tónů. Okna jsem doplnila zatemňovacími závěsy z příjemného sametu, které pomůžou dětem lépe usínat,“ říká Jana Vařechová Holoubková.

Galerie: Pokojík pro tři
Mohlo by se vám líbit

Proměnili dětský pokoj tak, že už z něj nechtějí vůbec vytáhnout paty

Kdybyste 3 + kk v prvním patře novostavby na pražském Žižkově navštívili před rokem, jen stěží byste tu našli plnohodnotný dětský pokoj. Pětiletý Jáchym se přes den dělil o uzounký pokojík s tatínkem, který ho používal jako pracovnu, a dvouletá Karin měla postýlku u rodičů v ložnici. Jak vypadá pokoj dnes?
marianne.cz

Bezpečnost na prvním místě

„Brácha se nahoře nejdřív bál, že je moc vysoko, tak spal raději dole. Máma se zase bojí o Zorku, která naopak chce být nahoře pořád. Pokoj se mi moc líbí, už se těším, až tu budu moct cvičit na bicí,“ říká nejstarší Petr. „Zorku vysoké patro skutečně nesmírně přitahuje. Kvůli menší šíři schodů nebylo možné v Ikea dokoupit zábranu, takže v nejbližší době pořídíme ještě ochrannou síť. Naštětí se prodávají docela hezké, barevné, tak tenhle prvek snad esteticky přežijeme,“ říká Hanka. „Na celkové proměně od Jany se nám líbí, že je nadčasová. Až děti zatouží po změně, bude stačit pořídit nové doplňky nebo vyměnit závěsy či koberec. Také nás napadlo natřít lustry na nějakou veselou barvu – třeba žlutou. Jejich surový materiál si o to přímo říká,“ dodává.

TEXT A FOTO: ZUZANA VESELÁ

Mohlo by se vám líbit

Dětský pokoj proměnili v mořský svět

Nela a Teo jsou takoví malí hraví delfíni- nade všechno milují vodu. To nahrálo designérce Romaně k tomu, aby vytvořila mořský svět přímo v jejich dětském pokoji. Jako koráb v místnosti pluje nová patrová postel doprovázená hejnem velryb.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměny
Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami

Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami