Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Dříve obývák bez ladu a skladu, teď útulný dětský pokojíček pro dva bráchy a jejich dvouletou sestřičku

Info ikona
Dříve obývák bez ladu a skladu, teď útulný dětský pokojíček pro dva bráchy a jejich dvouletou sestřičku

Designérka Jana vytvořila prostředí, které podňecuje dětskou fantazii, nabízí dostatek místa na hraní, ale i ukládání všeho možného.

Terezie Benoni | 3. 03. 2023

Dům na pražských Vinohradech, ve kterém žijí Hanka a Honza s třemi malými dětmi, minete snadno. Je podobný všem ostatním v ulici. Ovšem jakmile vejdete do jejich 2 + 1, je vám jasné, že tady se všednost nenosí. Kdo by si jen pomyslel, že ještě donedávna celá rodina spala v jedné místnosti a v té druhé byl obývák s pracovnou. Pak ale nastal čas dát nezbedům větší prostor, a tak se manželé rozhodli, že předělají obývací pokoj na dětský a druhou místnost využijí pro sebe jako multifunkční prostor. Nejprve umístili do pokojíčku jen dvě postýlky pro kluky, když však přišla na svět nejmladší Zorka, začali hledat řešení pro všechny sourozence. A protože má místnost vysoké stropy, zatoužili po patře. K dalšímu plánování už přizvali designérku. „Kvůli vysokým stropům jsem použila závěsná svítidla většího průměru, malá by se v prostoru ztratila. Parkety mě inspirovaly k volbě bambusových lustrů z Ikea, které Hanku překvapily. Perfektně zaklaply do její vize ladit pokoj do přírodních tónů. Okna jsem doplnila zatemňovacími závěsy z příjemného sametu, které pomůžou dětem lépe usínat,“ říká Jana Vařechová Holoubková.

Galerie: Pokojík pro tři
Mohlo by se vám líbit

Bezpečnost na prvním místě

„Brácha se nahoře nejdřív bál, že je moc vysoko, tak spal raději dole. Máma se zase bojí o Zorku, která naopak chce být nahoře pořád. Pokoj se mi moc líbí, už se těším, až tu budu moct cvičit na bicí,“ říká nejstarší Petr. „Zorku vysoké patro skutečně nesmírně přitahuje. Kvůli menší šíři schodů nebylo možné v Ikea dokoupit zábranu, takže v nejbližší době pořídíme ještě ochrannou síť. Naštětí se prodávají docela hezké, barevné, tak tenhle prvek snad esteticky přežijeme,“ říká Hanka. „Na celkové proměně od Jany se nám líbí, že je nadčasová. Až děti zatouží po změně, bude stačit pořídit nové doplňky nebo vyměnit závěsy či koberec. Také nás napadlo natřít lustry na nějakou veselou barvu – třeba žlutou. Jejich surový materiál si o to přímo říká,“ dodává.

TEXT A FOTO: ZUZANA VESELÁ

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku