Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jak vměstnat rodinu do 2+1, aby měli všichni potřebné soukromí? Tento byt může být inspirací

Info ikona
Jak vměstnat rodinu do 2+1, aby měli všichni potřebné soukromí? Tento byt může být inspirací

Byt v pražských Nuslích je ve staré zástavbě a má něco málo přes sedmdesát metrů čtverečních. Zadání bylo jasné. Rodina potřebuje dvě oddělené ložnice a pohodlný obývací pokoj.

Terezie Benoni | 3. 03. 2024

Byt s modrou kuchyní, jak ho nazvali autoři interiérové proměny z ateliéru Ti architekti, se nachází v Nuslích nedaleko parku Jezerka. Obytná plocha, kterou dostali architekti k přetvoření, je 77 metrů čtverečních a dispozičně se původně jednalo o klasické 2+1. Zadáním bylo, vytvořit novou dispozici tak, aby vznikl samostatný dětský pokoj, ložnice a obývací pokoj s kuchyňským koutem.

Galerie: Rekonstrukce bytu v Nuslích

S odkazem na historii

„Dominantou a ústředním motivem celého bytu je kuchyňská linka v modré barvě. Dále jsme použili broušenou mosaz, černou MDF desku a jemně růžovou. V bytě zůstali původní obložkové dveře. Do kontrastu se starými zdobnými prvky stavíme prosklenou stěnu oddělující kuchyni od ložnice. Díky tomuto řešení prosvětlíme tmavou část kuchyně,“ popisují Ti architekti. Výsledkem jejich práce je neuvěřitelně vzdušný interiér. Hlavní úložné prostory v kuchyňské části i v ložnici jsou skryté za masivními zabudovanými skříněmi v bílém dekoru, kterých si na první pohled sotva všimnete. Ostatní otevřený nábytek v kuchyni, ložnici i v obývací části má jak praktický, tak dekorativní charakter.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku