Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Na nové startovní čáře

Majitelka a maminka v jedné osobě Martina dává rekonstrukci starého 2 + KK jedničku s hvězdičkou. Severský minimalistický a snadno udržovatelný byt věnovala dceři Kamile do začátku, aby měla kde žít se svým partnerem.

Terezie Benoni | 23. 10. 2023

Po posledních nájemnících se Martině byt vrátil dost zanedbaný. I přes jeho neutěšený stav se do něj nastěhovala dcera Kamila s přítelem, ale všem bylo brzy jasné, že se radikální rekonstrukci nevyhnou. Dispozice přízemního bytu v nízkopodlažním paneláku z osmdesátých let byla zastaralá, úplně chyběly úložné prostory, úzká kuchyň byla stísněná a uzavřená, tmavý interiér působil depresivně. Měl ale dvě výhody: prostorný balkon a umístění v klidné lokalitě v Praze-Záběhlicích na okraji sídliště, na konci slepé ulice, kam už nedoléhá dopravní ruch. Navíc dům po nedávné rekonstrukci vypadal zvenčí velmi pěkně. „Mojí představou bylo proměnit tenhle tmavý kutloch v příjemný, světlý a nekomplikovaný byt,“ vypráví Martina a pokračuje: „Měla jsem skvělou zkušenost se studiem Hezkey, které kompletně zařizovalo rekonstrukci našeho rodinného domu. Obrátila jsem se na ně znovu a nelituji, jsou velmi profesionální a spolehliví.“

Galerie: Proměna starého 2 + KK
Mohlo by se vám líbit

Fascinující proměna venkovského domu, který potřeboval pro rodinné potřeby zrekonstruovat od podlahy

Dvacet chalup, svěží povětří, vlastní domácí vajíčka i maso a klid na duši. Jitka s Ivanem a dětmi si v Drníku nedaleko Příbrami plní sen o životě na venkově. O to, aby měl správné kulisy, se postarala designérka Denisa, která cilitvě dovedla interiéry k příjemné atmosféře.
marianne.cz

Zrekonstruovaný byt nyní vypadá luxusně

Po pár společných schůzkách. byl na světě detailní plán, jak drobnými, ale efektivními úpravami příček změnit dispozici a nasměrovat byt na míru životnímu stylu mladé dvojice. „Kuchyň jsme otevřeli do prostoru a propojili ji s obývákem, Kamile jsme dopřáli účelnou stylovou kuchyňskou linku a kde to jen šlo, tam jsme vytvořili spoustu míst k ukládání věcí, včetně praktické skříňky na toaletě,“ říká architektka Šárka. Kamila si přála elegantní vstupní prostor, což architektka vyřešila kombinací antracitově černé a světlé dubové šatní skříně, jež doplnila detaily v podobě designových vychytávek – dlouhými atypickými madly a tip-on skrytým otevíráním botníku. Aktivní přístup studia Hezkey se projevil i při hlídání rozpočtu. Aby mu dostáli, nahradili například drahou dýhu na nábytku na míru levnějším, kvalitním laminem dokonale imitujícím povrch dřeva, na černé prvky kuchyňské linky použili antracitové lamino od firmy Egger, které vypadá luxusně, ale je příjemně cenově dostupné. „Z nového prostoru mám velkou radost. Moc se mi líbí posuvné dveře, které buď celý byt propojí, nebo poskytnou soukromí v jednotlivých místnostech. Interiér konečně působí harmonicky a účelně, což je po předchozím neladu velmi příjemná změna,“ pochvaluje si Martina.

Mohlo by se vám líbit

Prvorepublikovou vilu v Říčanech si přála zařídit v retro stylu, jak se proměna interiéru vydařila?

Bydlení Martiny už potřebovalo výraznou změnu. Požádala proto designéry z ateliéru Hezkey, aby jí pomohli s kuchyní propojenou s jídelnou, ložnicí a šatnou. To vše v retro stylu tak, aby byl výsledek harmonický.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně