Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna chalupy téměř na samotě a úplně u lesa: Majitelé Alice s Davidem se na své chalupě mohou schoulit u krbu nebo pozvat pár přátel

Tohle je chalupa na časy, kdy chcete být sami. A raky je to chalupa na časy, kdy sami určitě být nechcete. Majitelé se tu mohou courat s hrnkem kafe, nebo pozvat širokou rodinu a kamarády.

Terezie Benoni | 14. 03. 2024

Na chalupě bylo potřeba vybavit komfortní a pohodlnou kuchyň, pořídit velkorysý stůl s mnoha židlemi v jídelní části, vyladit obývací zónu a posezení u krbu. Nutné bylo držet se výhradně přírodních materiálů, protože stylově odpovídají stavbě a také životní filozofii majitelů Alice a Davida a dostat do prostoru více světla a většími okny zúročit i výhled na velkou zahradu. „Celá práce na domě pro mě byla velká zkušenost,“ říká Alice. „K nejzábavnějším vzpomínkám bude patřit spolupráce s designérkou Denisou Bartošovou. Během budování přišla nevyhnutelně potřeba pauzy a odpočinku od zařizování, i přesto jsme nakonec s naší milou designérkou interiér dotáhly kompletně do konce,“ pochvaluje si Alice. „Tahle práce se už asi nebude opakovat. Slaměný dům, omítky vonící bylinkami, benátské štuky, nábytek z masivu. Nádhera. Ale pro mě jsou mnohem důležitější lidé a jejich příběhy a Alice je rozhodně zajímavá. Naše spolupráce byla rozdělena na dvě části, řekněme základ a po nějakém čase doladění. To se z různých důvodů stává. Klienti třeba podlehnou pocitu, že už je vlastně hotovo, ale není. A když má žena na starosti celý dům, v určité fázi ji to začne vyčerpávat a nechce strávit další tři večery hledáním lustru – vždyť už toho vyhledala a rozhodla tolik! A tak jsem moc ráda, že můžu Alici nebo komukoli jinému říct: ‚Hele, já vím, že tenhle lustr bude super, a taky vím, kde ho seženeme. Nemusíš jít cestou pokus omyl, tu jsem prošla dávno za tebe. Jsem tu, podpořím tě, dotáhneme to a dobře to dopadne,“ říká Denisa.

Galerie: Místo, kde se žije
Mohlo by se vám líbit

Zpátky do minulosti: Prohlédněte si úchvatnou proměnu bytu z roku 1911

Kompletně zrekonstruovaný byt najdeme v domě postaveném už v roce 1911. Jestli myslíte, že rekonstrukce znamená moderní interiér, budete překvapení. Majitelé se rozhodli zachovat původní atmosféru.
marianne.cz

Ve slaměné chalupě vyřízli okna a zbavili se tmavých prvků

„S Alicí jsme řešily hlavně dvě věci. Potřebovaly jsme prostor zútulnit a zároveň se tu nepohřbít. Místnost je to sice veliká, ale dřevěný strop v přírodní barvě jí trochu bere výšku i vzdušnost. Kuchyň jsme měly naplánovanou a hotovou docela rychle. Krásný masivní nábytek doplnil světlý cihlový obklad a dlažba ze stejného materiálu. V druhé fázi Alice potřebovala hlavně zabydlet odpočívací kout a prostor kolem krbu. Zákoutí s ohništěm trochu učesaly velké boxy na dřevo, pojízdný kovový stolek z druhé strany pohovky vnesl romantiku a hezky si rozumí s tmavými rámy obrázků na policích. Hořčicová svítidla nad jídelním stolem jsem podpořila stejně tónovanými polštáři a do páru této barvě přidala jemnou lila. O útulno se kromě koček starají další chlupaté doplňky a doteky vintage.“ Kuchyň je kompletně z masivu. Vybrali jsme k ní cihlový obklad, který je i na zemi a kolem kamen. Cihly jsou z hlíny stejně jako stěny domu, takže se všechno krásně propojuje. Všechna okna v domě jsou zvětšená. Ve slaměných panelech to naštěstí nedá moc práce, prostě se to vyřízne.

Mohlo by se vám líbit

Překročili stín komunismu: Jak se opuštěná víc než stoletá plzeňská elektrárna proměnila ve fascinující místo určené k vaření piva

Zapomenutý „chrám pokroku“ v Plzeňském Prazdroji znovu ožívá! Přečtěte si příběh, jak architekti vytvořili moderní prostor pro milovníka piva a kulturních zážitků. Odvážná rekonstrukce stylově propojuje minulost se současností.
marianne.cz

TEXT: OLGA PROCHÁZKOVÁ | FOTO: ROBERT TICHÝ

Zdroj článku

Související články

Proměny
Nevzhledná umakartová koupelna volala po změně: Fascinující proměna ve světlý a vzdušný interiér 

Nevzhledná umakartová koupelna volala po změně: Fascinující proměna ve světlý a vzdušný interiér 

Proměny
Čtyřčlenná rodina, dvoupokojový byt: Proměnou obýváku vyřešili problém s místem

Čtyřčlenná rodina, dvoupokojový byt: Proměnou obýváku vyřešili problém s místem

Proměny
Efektní proměna kuchyně a chodby v pražském činžáku se špetkou kýče

Efektní proměna kuchyně a chodby v pražském činžáku se špetkou kýče

Proměny
Ivana a Vojtěch sice bydlí sami, ale stále je někdo navštěvuje: Proto potřebovali zbrusu novou kuchyň

Ivana a Vojtěch sice bydlí sami, ale stále je někdo navštěvuje: Proto potřebovali zbrusu novou kuchyň