Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna: Pastelový pokojíček pro dva malé skřítky

Info ikona
Pastelová barevnost a vybavení dětské ložnice příjemně ukolébává k ničím nerušenému spánku.

Dřív tu bydlela jen Ema. Designérka Andrea Beranová ale pokojík proměnila v místo, kde se teď krásně usíná nejenom jí, ale i jejímu bráškovi Jáchymovi.

Terezie Benoni | 6. 09. 2022

Do nového domu se Zelinkovi stěhovali krátce poté, co k malé Emě přibyl bráška Jáchym. Její pokojík byl hodně holčičí a v druhém dětském pokoji bylo zatím skladiště. Maminka Jana si pořád lámala hlavu, jak tedy dětské bydlení vyřešit – jestli zařídit zvlášť holčičí a klučičí pokoj, nebo udělat společné spaní a oddělenou místnost na hraní. Nakonec zvolila právě druhou variantu, ale protože si nevěděla rady, obrátila se na Marianne Bydlení. Proměny se chopila designérka Andrea Beranová, která je sama maminkou malého syna. Barevnost dětské ložnice navrhla v něžných pastelových barvách a ke stávajícímu nábytku – postýlce, komodě a skříni – přidala ještě stejnou postel pro Jáchyma a nad obě pak police na knížky rozčleněné do několika zón na míru vyrobenými boxy z březové překližky podle Andreina návrhu.

Galerie: Pokojíček pro holku a kluka
Mohlo by se vám líbit

Co nepřirozenější vzhled

Ze stejné překližky jsou také čela peřiňáků, ve kterých má zatím hlavně Ema uložené outdoorové vybavení. Chodí totiž do lesní školky a tráví tak celý rok co nejvíc času venku v přírodě. Nejspíš i proto, aby měl pokojík co nejpřírodnější vzhled i charakter, Andrea doplnila jeho vybavení lesními zvířátky v mnoha podobách – na obrázcích, koberečcích i samolepce. K Eminým panenkám a Jáchymovým oblíbeným autíčkům tak přibyl do klubíčka stočený namalovaný méďa i medvídek z pravé ovčí vlny, do které je tak příjemné zabořit tvář, nebo liška, která jako by sem zabloudila přímo z lesa. Budou věrně hlídat spánek obou sourozenců ještě hezkých pár let.

 

Zdroj informací: Andrea Beranová, Marianne Bydlení

Zdroj článku