Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Mechové stěny dodají interiéru kousek přírody

Info ikona
Mechové stěny

Pohled na svěží, sametově zelené mechové plochy navozuje blahodárný pocit pohody, relaxace a klidu. Skvěle padnou do každého interiéru, ať už se jedná o váš domov, kancelářské prostory, butiky, showroomy či restaurace.

Promotion | 22. 09. 2020

Mechové stěny a obrazy se rychle staly nepostradatelnou součástí mnoha architektonických projektů. Jsou zkrátka oblíbeným designovým doplňkem, který si oblíbili špičkoví architekti a designéři, kteří je svým klientům stále častěji navrhují na míru. V zaměstnání trávíme spoustu času, je tedy velmi důležité, jaké prostředí nás obklopuje. Proto se přírodní, mechové stěny staly pro své vlastnosti tolik oblíbenými v mnoha velkých kancelářských budovách. Jejich stále zelenou barvu zajišťuje proces konzervace a stabilizace. Tajemství jejich úspěchu spočívá v ručním sběru a následném sušení na sluníčku. Poté je mech napuštěn směsí bio-glycerinu, barviv a minerálů. Tato směs je pro lidské zdraví naprosto bezpečná. Následuje druhá fáze sušení, po které jsou mechy pečlivě přebrány a baleny. Mechové stěny budou zdobit interiér po mnoho let a jejich údržba je prakticky minimální.

Info ikona
Mechové obrazy

Pořídit si můžete nejen velkoformátové mechové stěny, ale  také menší mechové obrazy či aranžované mechové kompozice v rámech. Společnost NĚMEC s.r.o. také nabízí mechové obrazy v betonových rámech potažených ručně aplikovanou stěrkou Betonepox®, které vytvářejí zajímavý protiklad k přírodní ploše obrazu.  Pro kreativní jedince jsou k dispozici jednotlivá balení mechu, ze kterého si pomocí své fantazie vytvoří umělecké dílo přesně podle svých představ. Na trhu je poměrně široký výběr stabilizovaných mechů, společnost Němec nabízí ten nejkvalitnější materiál, díky kterému vám budou mechové obrazy dělat radost dlouhé roky! Na výběr máte z několika typů mechů. Mezi nejoblíbenější mech v nabídce společnosti NĚMEC patří Reindeer Moss, tedy sobí mech, plátový mech Sheet Moss, španělský mech Spanish Moss, královský mech Royal Pool Moss , či pravý lesní mech Forest Moss.

Info ikona
Mechové obrazy