Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Mechové stěny dopřejí vašemu interiéru harmonický kousek přírody

Mechové stěny dopřejí vašemu interiéru harmonický kousek přírody

Pohled na květiny uklidňuje, navozuje pocit pohody a celý prostor přirozeně zútulní. Mechové stěny objevili i špičkoví architekti a designéři, kteří je svým klientům stále častěji navrhují na míru. Skvěle padnou do každého interiéru, ať už se jedná o váš domov, kancelářské prostory, butiky, showroomy či restaurace.

Promotion | 10. 12. 2019

Všichni víme, kolik času trávíme v práci, a proto je tak důležité se tam cítit dobře. K pocitu klidu a relaxace i v náročných pracovních situacích mohou dopomoci mechové stěny, které realizuje společnost NĚMEC s.r.o. Tak jak vidíte na letošní výjimečné realizaci pro společnost Capexus, kde byly mechové stěny realizovány na stropě a na sloupech. Záměrem investora bylo vytvořit krásný a uklidňující interiér, což se dle vyjádření zaměstnanců a návštěvníků podařilo více než vrchovatě. Mechové stěny budou zdobit interiér po mnoho let a jejich údržba je prakticky minimální.

Mechové stěny oživí a zharmonizují každý interiér, ať už soukromý, nebo komerční.

Mechové stěny oživí a zharmonizují každý interiér, ať už soukromý, nebo komerční.

 Jak to, že jsou stále svěže zelené?

 Tyto přírodní mechy byly konzervované, proces jejich stabilizace spočívá v ručním sběru a následném sušení na sluníčku. Poté je mech napuštěn směsí bio-glycerinu, barviv a minerálů. Tato směs je pro lidské zdraví naprosto bezpečná. Následuje druhá fáze sušení, po které jsou mechy pečlivě přebrány a baleny. 

Pořídit si můžete nejen mechové stěny, ale společnost NĚMEC s.r.o. nabízí i aranžované mechové kompozice v rámech potažených ručně aplikovanou stěrkou Betonepox®, která se v této kombinaci stává zajímavým protikladem k přírodní ploše obrazu nebo pro kreativní jedince pak balení mechu, ze kterého si pomocí své fantazie vytvoříte umělecké dílo přesně podle svého přání.

Mech a beton jdou skvěle dohromady.

Mech a beton jdou skvěle dohromady.

Vyberte si pro své mechové kreace správný typ mechů

Na výběr máte z několika typů mechů. Například Reindeer Moss, tedy sobí mech, je krásně zelený s měkkou a houbovitou strukturou. Sobí mech je ideální pro pokrytí velkých ploch, pro výrobu dekorací na speciální akce, domácí mechové dekorace a řemeslné projekty. V nabídce společnosti NĚMEC je také plátový mech Sheet Moss, který je perfektně vyčištěn a snadno se používá. Sheet Moss je velmi elegantní na pohled a po položení kolem rostliny v květináči pomáhá udržet půdní vlhkost.

Oblíbený je i španělský mech Spanish Moss, který roste v podobě vírů špagetového tvaru. Dodává svěží nádech květinovým výzdobám, různým uměleckým projektům a originálním zahradním dekoracím. Je ideální pro velkoplošné dekorace, aranžování mechu v květináčích, skleněných dekorativních koulí, dárkových košů a jako zelený doplněk například k orchidejím.

Dokonalost, jak ji dovede vytvořit jen příroda – detaily mechového obrazu vás přenesou do jiného světa.

Dokonalost, jak ji dovede vytvořit jen příroda – detaily mechového obrazu vás přenesou do jiného světa.

Královský mech Royal Pool Moss je charakteristický svými dlouhými pulzujícími zelenými vlnami, které kontrastují s jeho hnědými chomáčky. Je také větší a výraznější a díky svému přirozeně zabarvenému odstínu přináší elegantní dojem. Lesní mech Forest Moss je ideální pro vystlání dárkových košů, okenních truhlíků a drátěných košů. Jeho krásná dlouhá vlákna jsou velmi odolná.

 Více informací najdete zde.