Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Teakový nábytek - luxus ve vaší zahradě

Info ikona
Teakový zahradní nábytek si užívá nebývalou popularitu. 

Teakový zahradní nábytek si užívá nebývalou popularitu. Tento materiál je znám již řadu let, kdy se oceňují jeho skvělé vlastnosti. Často se používá k výrobě zařízení uvnitř i vně domu. Typickým zástupcem je teakový nábytek.

Promotion | 27. 05. 2020

Teakový zahradní nábytek: materiál

Teakové dřevo je materiál, který se vozí nejčastěji z Indonésie. Vyznačuje se vysokým obsahem oleje, a proto se často používá při výrobě nábytku. Jeho trvanlivost a odolnost vůči vnějším faktorům, včetně nečistot, byla oceňována po celém světě po staletí. Další výhodou je snadné zpracování, které vám umožní získat opravdu zajímavé tvary v různých stylech. Na trhu si můžete vybrat nejeden zahradní set.

Tento materiál nevyžaduje žádnou komplikovanou péči kvůli přirozenému vysokému obsahu oleje. Při výběru teakového nábytku je lepší vybírat od důvěryhodných výrobců a produkty vyšší kvality, například luxusní zahradní nábytekDíky tomu si můžeme být jisti, že si pořizujete nábytek, který má ty správné vlastnosti: trvanlivost, jedinečnost a získaný v souladu s přírodou.

Teakové zahradní lavičky, židle i stolky jsou jedním z nejpopulárnějších druhů zahradního nábytku vyrobeného z tohoto materiálu. Díky přírodním vlastnostem jsou ideální pro zeleň, terasu nebo dokonce na balkon. Výběr teakového nábytku je obvykle investice na několik let dopředu. Teak je velmi zajímavým řešením pro zahradu a lze jej snadno doplnit dalšími prvky. Teakový zahradní nábytek přináší mnoho možností kombinací. Nebojte se na lavici či židle položit polstrované podsedáky, které zvýší pohodlí.

Vlastnosti teakového nábytku

Stylový zahradní nábytek z teaku je k dispozici v mnoha variantách a stylech. Přírodní možnosti materiálu umožňují volné zpracování a získání opravdu zajímavých tvarů. Teakový zahradní nábytek může být vhodný jak pro nadšence klasiky, tak pro lidi, kteří hledají něco modernějšího a designérského. Je k dispozici také v různých barvách - klasický, tj. Tmavý, odkazující na koloniální nábytek a světlý.

Teakový zahradní nábytek se vyznačuje jedinečnou texturou dřeva, která upoutá pozornost a vypadá velmi efektivně. Díky této funkci se skvěle mísí se zahradní zelení. Hodí se především tam, kde toužíte po přírodních materiálech. Mezi mnoha modely však najdete i nábytek, který je blíže k modernímu stylu.

Péče o teakový zahradní nábytek

Chcete-li se postarat o tento typ zahradního nábytku, stačí teakové dřevo otírat od prachu a nečistot. Je to díky přírodním vlastnostem materiálu, které z něj činí jedinečnou dřevinu. Teak obsahuje hodně oleje. Tato látka chrání dřevo před vnějšími faktory, jako je vysoká teplota, slunce, vlhkost a nečistoty. Tím se odlišuje teakový zahradní nábytek od produktů vyrobených z jiných přírodních materiálů.

Pořídíte-li si luxusní zahradní set z teaku, který je řádně připravený během výroby a impregnovaný přírodou, nevyžaduje příliš velkou péči. Je vhodné si pamatovat, že teakové dřevo v průběhu času přirozeně šedne (vznikne tzv. patina). Tento proces se týká pouze barvy a neměli byste se bát - neovlivňuje kvalitu samotného materiálu. V závislosti na vašem vkusu však můžete zachovat jeho původní barvu pravidelným olejováním.