Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Na Křivoklátě vznikla hravá architektura. Přenese vás na Design Week do Milána!

V křivoklátských lesích vzniká další Vyhlídka od Egoé.

Týden designu v Miláně je celosvětově asi nejvíce sledovanou akcí svého druhu, navíc s nezaměnitelnou atmosférou. Pokud by vás mrzelo, že se tam nedostanete, nemusí. Stačí si udělat výlet na Křivoklát!

Anna Černotová | 8. 04. 2019

Moravská nábytková firma Egoé se letos v dubnu chystá do Milána na nejprestižnější přehlídku světového designu. Na zdejším Fuorisalone vás pozve na neobyčejnou vyhlídku: pokud totiž v době od 9. do 14. dubna navštívíte jejich stánek, zjistíte, že dohlédnete až na Křivoklát! A pokud se v té době octnete právě v křivoklátských hvozdech, určitě si nenechte ujít příležitost zúčastnit se happeningu Milánský Design Week na Křivoklátě.

Vloni se v Egoé rozhodli, že použijí svůj venkovní nábytek k tomu, aby vytvářeli  posezení na zajímavých místech v přírodě, místech, která třeba nejsou turisticky známá, ale nabízejí neotřelou vyhlídku a klid. K dnešnímu dni jich postupně takto vybavili deset. Nábytek zde zůstává, aby umožnil příjemně posedět komukoliv, kdo se zde ocitne. A jedenáctou Vyhlídku chystá Egoé, právě k příležitosti Fuorisalone, na Křivoklátě. Tentokrát jde ale ještě o něco navíc!

Jak dostat nábytek do míst, kam auto snad nikdy nevjelo? Pěkně postaru, na zádech!

Jak dostat nábytek do míst, kam auto snad nikdy nevjelo? Pěkně postaru, na zádech! Designér Dan Golík už v tom má praxi.

Z relaxačních kostek Leva zde výtvarník a hudebník Milan Cais navrhl instalaci, v níž bude po dobu šesti dnů přebývat Dan Golík, designér z Egoé, který se o vybavování všech Vyhlídek nábytkem stará a na vlastních zádech na ně židle a stoly vynáší. Na Křivoklátě se budete moci s Danem setkat a zúčastnit se některé z akcí, které se na dobu trvání Vyhlídky plánují. A můžete také zamávat do Milána, neboť tato Vyhlídka bude na Fuorisalone nepřetržitě streamována! V Miláně se návštěvníci zase budou moci kdykoliv podívat, co se zrovna na křivoklátské vyhlídce děje. Když budou mít štěstí, zastihnou místní školku na procházce nebo hajného na obchůzce!

A takhle vypadá expozice české firmy Egoé na veletrhu v Miláně. Dohlédnete z ní až na Křivoklát!

A takhle vypadá expozice české firmy Egoé na veletrhu v Miláně. Dohlédnete z ní až na Křivoklát!

Kdy: 9.–14. 4. 2019
Kde: Křivoklát - Amalín, Na Sokolí, U Kalu – Google Maps: 2VJH+X9 Křivoklát

Foto: Egoe-life.eu