Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Rustikální pohádkový domek v uklidňujících odstínech bílé a šedé

Info ikona
Rustikální pohádkový domek v uklidňujících odstínech bílé a šedé

Interiér jednoduché dřevostavby je doslova nasáklý světlem. Rustikální domov je propojený s okolní přírodou a poskytuje dokonalé pohodlí.

Terezie Benoni | 1. 06. 2022

Tento příjemný dřevěný dům postává na pobřeží Sussexu, jen pár minut od pláže Winchelsea a přístavu Rye. Jedná se o jednu z původních chat postavených ve 20. letech minulého století. Pět minut cesty odtud je starověký přístav Cinque Port of Rye a z místního vlakového nádraží se za pouhou hodinu dostanete do Londýna. K domu se dostanete po soukromé příjezdové cestě a veliký pozemek ohraničuje nízký dřevěný plot. Do jednoduché dřevostavby vstoupíte přes masivní verandu a už od samotného vchodu je vám jasné, že vás čeká jedinečný interiér. Vnitřní otevřený prostor je doslova zaplaven denním světlem. Interiér prošel rozsáhlou rekonstrukcí tak, aby byl dům obyvatelný celoročně. V letních měsících je se jedná o klasický plážový domek, v zimě se přemění na místo, které poskytne potřebné útočiště před rozmary počasí.

Galerie: Rekonstrukce plážového domku
Mohlo by se vám líbit

Otevřený prostor a repasované materiály

Primární obytný prostor byl zcela otevřen, aby dokázal vstřebat nenapodobitelné pobřežní světlo. V něm se interiér koupe po celý den. Jako hlavní barvy byla použitá klasická bílá, kterou doplňují přírodní materiály a dekor starého dřeva. Jako zútulňující prvek dokonale funguje kvalitní textil. Dokonalé kulisy vytváří dřevěný obklad stěn a bílá podlahová prkna. Otevřená kuchyně byla vyrobená na zakázku a na jednotlivé skříňky místní truhlář použil staré zbroušené dřevo. Kromě velkorysých společných prostor jsou v domě také tři ložnice, z nichž má každá výhled do zahrady a dostatečné úložné prostory. Vnitřní a venkovní prostor se přirozeně prolínají, k čemuž výrazně napomáhají francouzská okna.

Zdroj informací: The Modern House

Mohlo by se vám líbit