Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jubilejní 10. ročník Česko-Slovenského plesu se blíží: Které hvězdy na něm v minulosti zazářily?

Info ikona
Česko-Slovenský ples

Česko-Slovenský ples je společenskou událostí roku a kvapem se blíží. Koná se konkrétně ode dneška přesně za měsíc. Můžete na něj vyrazit i vy, ale je pravidlem, že se na něm koncentruje i celá řada známých českých osobností. Abyste se na něj naladili, vybrali jsme pro vás róby, v nichž se na něm objevily některé slavné ženy a které (nejen) nás naprosto oslnily.

Tereza Čaladi | 17. 01. 2024

I když to je více jak 30 let od té doby, co se rozpadlo Československo a fungujeme jako samostatné republiky, stále máme mezi sebou se Slováky silné pouto, které si různými způsoby připomínáme. Jedním z nich je i renomovaná společenská událost, a sice Česko-Slovenský ples. Na něm se každý rok scházejí osobností z oblasti kultury, umění, sportu i vědeckého, podnikatelského, diplomatického a politického pole. Může na něj zavítat ale každý, kdo si koupí vstup.

Jak bude vypadat jubilejní 10. ročník plesu?

Kromě toho, že Česko-Slovenský ples sám o sobě slaví první kulaté výročí, bude věnován jubilejním připomenutím významných výročí našich dějin a státnosti. Především 20. výročí přijetí obou našich zemí do Evropské unie, 25. výročí přijetí Česka do NATO i 20. výročí přijetí Slovenska do NATO a nakonec i výročí 200 let od narození výjimečného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetany.

Večer zahájí ikonické osobnosti české a slovenské hudební scény, které si svou slávu užívaly zejména v 80. letech minulého století a oba jsou držiteli Zlatých Slavíků. Se svými kapelami vystoupí konkrétně česká zpěvačka Petru Janů a slovenský zpěvák a skladatel Peter Nagy. Na ně naváží dva umělci hudební scény současnosti, a to jak u nás, tak i v zahraničí – český zpěvák, skladatel, producent a herec Ondřej Gregor Brzobohatý a slovenská zpěvačka Kristína. Hosté se mohou těšit také na symfonický orchestr, operní árii, předtančení a kromě řady českých a slovenských sólistů a kapel si hosté budou moci zatančit i za doprovodu cimbálové muziky a folklorních souborů.

To vše se odehraje v krásných secesních prostorách Obecního domu v Praze 17. února 2024. V neposlední řadě je také důležité zmínit, že ples má charitativní rozměr.

Mohlo by se vám líbit

Které osobnosti na plese zazářily v minulosti?

Jak už jsme zmínili, ples navštěvují i známé české osobnosti a některé z nich pravidelně. Mezi ně patří například herečka Andrea Růžičková (dříve Kerestešová), moderátorka Gabriela Lašková, fotbalista Tomáš Rosický s manželkou Radkou, Martin Dejdar s manželkou a spousty dalších známých tváří. Co nás samozřejmě nejvíce oslovilo, jsou šaty návštěvnic. Vybrali jsme pro vás tedy 10 z nich, jejichž róby jistě (nejen) nás naprosto uchvátily. Koneckonců plesová sezóna se blíží a inspirace se hodí, i když nevyrazíte přímo na tento ples. Ony róby si můžete prohlédnout v galerii.

GALERIE: Hvězdy, které na Česko-Slovenském plese v minulosti zazářily
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku