Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jubilejní 10. ročník Česko-Slovenského plesu se blíží: Které hvězdy na něm v minulosti zazářily?

Česko-Slovenský ples je společenskou událostí roku a kvapem se blíží. Koná se konkrétně ode dneška přesně za měsíc. Můžete na něj vyrazit i vy, ale je pravidlem, že se na něm koncentruje i celá řada známých českých osobností. Abyste se na něj naladili, vybrali jsme pro vás róby, v nichž se na něm objevily některé slavné ženy a které (nejen) nás naprosto oslnily.

Tereza Čaladi | 17. 01. 2024

I když to je více jak 30 let od té doby, co se rozpadlo Československo a fungujeme jako samostatné republiky, stále máme mezi sebou se Slováky silné pouto, které si různými způsoby připomínáme. Jedním z nich je i renomovaná společenská událost, a sice Česko-Slovenský ples. Na něm se každý rok scházejí osobností z oblasti kultury, umění, sportu i vědeckého, podnikatelského, diplomatického a politického pole. Může na něj zavítat ale každý, kdo si koupí vstup.

Jak bude vypadat jubilejní 10. ročník plesu?

Kromě toho, že Česko-Slovenský ples sám o sobě slaví první kulaté výročí, bude věnován jubilejním připomenutím významných výročí našich dějin a státnosti. Především 20. výročí přijetí obou našich zemí do Evropské unie, 25. výročí přijetí Česka do NATO i 20. výročí přijetí Slovenska do NATO a nakonec i výročí 200 let od narození výjimečného českého hudebního skladatele Bedřicha Smetany.

Večer zahájí ikonické osobnosti české a slovenské hudební scény, které si svou slávu užívaly zejména v 80. letech minulého století a oba jsou držiteli Zlatých Slavíků. Se svými kapelami vystoupí konkrétně česká zpěvačka Petru Janů a slovenský zpěvák a skladatel Peter Nagy. Na ně naváží dva umělci hudební scény současnosti, a to jak u nás, tak i v zahraničí – český zpěvák, skladatel, producent a herec Ondřej Gregor Brzobohatý a slovenská zpěvačka Kristína. Hosté se mohou těšit také na symfonický orchestr, operní árii, předtančení a kromě řady českých a slovenských sólistů a kapel si hosté budou moci zatančit i za doprovodu cimbálové muziky a folklorních souborů.

To vše se odehraje v krásných secesních prostorách Obecního domu v Praze 17. února 2024. V neposlední řadě je také důležité zmínit, že ples má charitativní rozměr.

Mohlo by se vám líbit

Kde se vzala plesová sezona?

Nalíčit se, učesat, obléct plesové šaty, nezapomenout lístky, mít dostatek drobných. A po půlnoci se táhnout domů s nechtěným pytlem brambor nebo bažantem z tomboly. Plesová sezona je v plném proudu.
marianne.cz

Které osobnosti na plese zazářily v minulosti?

Jak už jsme zmínili, ples navštěvují i známé české osobnosti a některé z nich pravidelně. Mezi ně patří například herečka Andrea Růžičková (dříve Kerestešová), moderátorka Gabriela Lašková, fotbalista Tomáš Rosický s manželkou Radkou, Martin Dejdar s manželkou a spousty dalších známých tváří. Co nás samozřejmě nejvíce oslovilo, jsou šaty návštěvnic. Vybrali jsme pro vás tedy 10 z nich, jejichž róby jistě (nejen) nás naprosto uchvátily. Koneckonců plesová sezóna se blíží a inspirace se hodí, i když nevyrazíte přímo na tento ples. Ony róby si můžete prohlédnout v galerii.

GALERIE: Hvězdy, které na Česko-Slovenském plese v minulosti zazářily
Mohlo by se vám líbit

Češkám vzrostlo sebevědomí, říká Michaela Verbeek, majitelka půjčovny luxusních šatů

„Nekupujte si drahé šaty, my je koupíme za vás.“ Tak zní motto butiku Soline v centru Prahy, kde Michaela Verbeek (45) půjčuje luxusní black tie šaty od věhlasných značek. V nabídce má i model, který vynesla Helen Mirren.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty