Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Když věk je jenom číslo! Inspiruje se módním stylem 58leté Grece Ghanem

Stačí si krátce prohlédnout sociální sítě, a rázem uvidíte velmi podobné modely na velmi podobných influencerkách. Jenom několik žen vyniká svým specifickým stylem, šarmem a ženskostí. A k těmto ženám se po právu řadí osmapadesátiletá Grece Ghanem.

Také vám mnoho módních influencerek splývá? Nosí podobné oblečení, spolupracují se stejnými značkami a mnohdy mají i obdobné účesy. I proto je osvěžující objevit na sociálních sítích člověka, který je „jiný“, a přitom stále stylový a elegantní. Troufáme si tvrdit, že taková je i influencerka Grece Ghanem, kterou na Instagramu sleduje neuvěřitelných 1,4 milionů fanoušků. Není divu, tahle osmapadesátiletá Kanaďanka ztělesňuje myšlenku, že věk je jenom číslo.

Mohlo by se vám líbit

Lekce stárnutí od Maye Muskové! Maminka Elona Muska je v 73 letech vyhledávanou modelkou

Věk je jenom číslo! To bez ostychu může prohlásit Maye Musková, maminka Elona Muska. Třiasedmdesátiletá dáma je vyhledávanou modelkou, která dává na odiv své šedivé vlasy i vrásky. Co dalšího se od ní můžeme naučit?
marianne.cz

Z mikrobioložky hvězdou sociálních sítí

Zatímco v současné době sní dívky o kariéře influencerek, Grece Ghanem se v mládí vydala na zcela odlišnou profesní dráhu. Mnoho let totiž pracovala jako mikrobioložka v libanonské nemocnici. Pravdou ale zůstává, že už tenkrát měla k módě velmi blízko. „Vždy jsem o sebe velmi pečovala a hledala svůj osobitý módní styl. Zároveň jsem investovala do budování kvalitního šatníku, a také jsem vždycky milovala módní časopisy,“ vzpomíná Grece a dodává, že do Kanady se přestěhovala před šestnácti lety. Grece Ghanem tenkrát nezměnila jenom adresu bydliště, ale také svou profesi. Stala se vyhledávanou osobní trenérkou, a následně už byla jenom krůček od toho, aby si založila vlastní sociální sítě. „Začalo to před šesti lety, kdy jsem si půjčila Instagram své dcery, abych mohla sledovat své oblíbené streetstyle fotografy. Následně mě přemluvila, abych si založila vlastní Instagram,“ říká Grece.

Grece Ghanem vnímala Instagram jako koníček a rozhodně neměla ponětí o tom, že se z ní stane celosvětová influencerka. Zlomový okamžik přišel až v momentě, kdy si jejího profilu všiml magazín Vice a požádal ji o rozhovor. „Myslím, že tento článek vzbudil velkou pozornost. To, že mi bylo padesát a měla jsem svůj osobitý styl, byl přirozený koncept. I proto si myslím, že se můj Instagram organicky rozrostl o nové sledující,“ tvrdí v rozhovoru pro Glamour.

Inspiruje se módním stylem Grece Ghanem
Rozhodně neplatí, že ženy po padesátce nemohou experimentovat se střihy či barvami.

Inspirace pro ostatní

Přístup Grece Ghanem k módě je doopravdy inspirující. Kanadská influencerka se totiž nebojí kombinovat drahé kousky s vintage, a stejně tak ji můžete zahlédnout v pestrobarevných i zemitých outfitech. „Všem ženám bych vzkázala, ať si kupují módní kousky proto, že se jim líbí, nikoliv proto, že je někdo určil za trend sezony. Jenom v takovém oblečení se budete cítit krásně, a navíc vám dodá sílu a radost,“ říká Ghanem. Podle jejího názoru je také přežité, aby se ženy v určitém věku oblékaly konzervativně. „Rozhodně neplatí, že ženy po padesátce nemohou experimentovat se střihy či barvami,“ dodává.

Mohlo by se vám líbit

Když věk je jen číslo. Diane Keaton dokazuje, že i v 77 lze být módní ikonou

Všechno nejlepší, Diane! Nejen herečka, zpěvačka a býválá partnerka Woodyho Allena, ale především také módní ikona Diane Keaton slaví 77. narozeniny. Jejím stylem oblékání se ale můžete snadno inspirovat i v případě, že se k hranici sedmdesátky ještě ani zdaleka neblížíte.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?