Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Lekce stárnutí od Maye Muskové! Maminka Elona Muska je v 73 letech vyhledávanou modelkou

Info ikona
Maye Musk

Věk je jenom číslo! To bez ostychu může prohlásit Maye Musková, maminka Elona Muska. Třiasedmdesátiletá dáma je vyhledávanou modelkou, která dává na odiv své šedivé vlasy i vrásky. Co dalšího se od ní můžeme naučit?

Maye Musková sice vychovala geniálního a v současné době druhého nejbohatšího muže planety Elona Muska, ale rozhodně svou kariéru modelky nestaví na synově slavném jménu. Naopak, poprvé začala koketovat s modelingem už v osmnácti letech, kdy se čas od času prošla po módním molu. Kariérní zlom přišel v roce 1969, kdy se dvacetiletá Maye dostala do finále Miss South Africa. I když se Maye mohla naplno věnovat modelingové kariéře, nakonec dala přednost studiu nutričního poradenství na jihoafrické univerzitě. Po absolvování vysoké školy si otevřela nutriční poradnu v JARu, a následně v Kanadě, kam se ve čtyřiceti letech přestěhovala.

Když jsou šediny předností

Zatímco většina žen se urputně snaží zakrývat šediny, Maye Musková se rozhodla pro pravý opak. I díky tomu byla vybrána pro reklamní kampaň americké letecké společnosti Virgin America, následně si podmanila obálku časopisu New York a zahrála si ve videoklipu zpěvačky Beyoncé. A tak zřejmě nikoho nepřekvapilo, když v roce 2015 debutovala na mole newyorského týdne módy a o rok později ji začala zastupovat mezinárodní modelingová agentura IMG Models.

Své výsadní postavení v roli zralé modelky Maye stvrdila v roce 2017, kdy podepsala smlouvu s kosmetickou společností CoverGirl, a stala se tak jejich nejstarší ambasadorkou. Od té chvíle se Maye doslova nezastaví, a tak ji můžete spatřit buď na módním molu nebo na obálkách prestižních časopisů. Jenom za poslední dva roky se stala tváří oblálky Tatleru, Marie Claire, L‘Officielu nebo Elle. "Dávám ženám naději, že stáří je nemusí zastavit v práci. Navíc i ve vyšším věku můžou být sebevědomé a spokojené samy se sebou,“ řekla Maye pro americký Forbes.

Životní nástrahy

I když se v současné době Maye Muskové daří na všech frontách, v minulosti si prošla domácím peklem. Za vše mohl její bývalý manžel, který Maye týral. „Měla jsem strach se někomu svěřit. Jako každá týraná žena jsem se styděla. Opakoval mi, že jsem hloupá, ošklivá a nudná. Byl velmi bohatý, ale neustále mě ujišťoval, že já od něho žádné peníze nedostanu,“ prozradila v minulosti pro Harper‘s Bazaar. Naštěstí se Maye rozhodla manželství ukončit a po nepříjemném rozvodu opustila Jihoafrickou republiku. Následně začala od nuly v Kanadě, což obnášelo i to, že v jednu chvíli měla pět prací. „Byla jsem výzkumníkem na torontské univerzitě, dva večery v týdnu jsem učila výživu, zároveň jsem dělala modelku a poskytovala konzultace v oblasti výživy,“ vzpomíná Maye Musková pro americký Forbes.