Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Emma Watson slaví narozeniny: Jak se změnil její styl od malé Hermiony až po úspěšnou herečku bojující za ženská práva

V pondělí 15. dubna slaví představitelka Hermiony ze ságy Harryho Pottera Emma Watson 34. narozeniny. Proslavila se už jako jedenáctiletá holčička, a to díky prvnímu dílu Harry Potter a Kámen mudrců. Od té doby je ostře sledována veřejností a také módní policií. Pojďme se podívat, jak se vyvíjel její vkus a styl.

Emma Watson a evoluce jejích hereckých úspěchů

Když se dnes významná herečka Emma Watson poprvé objevila jako malá čarodějka Hermiona Grangerová na plátnech kin, bylo všem jasné, že právě tato holčička je pro roli jako stvořená. Ostatně za roli Hermiony v prvním filmu získala Emma cenu za hlavní ženskou roli v kategorii mladých umělců. Další ceny na sebe nenechaly dlouho čekat. Za výkon v druhém filmu Harry Potter a Tajemná komnata získala Cenu Otto od německého časopisu Bravo, za třetí film získala Emma cenu Otto a od časopisu Total Film dětskou roli roku. Podle The New York Times byl její výkon ve třetím díle úchvatný. Po pátém díle Harry Potter a Fénixův řád získala National Movie Award za nejlepší ženský herecký výkon. Za poslední dva díly si Emma vydělala více než 30 milionů dolarů. 

Mohlo by se vám líbit

Od Hermiony k feministce! Proč obdivujeme Emmu Watson?

Při zmínce o herečce Emmě Watson si většina lidí vybaví drobnou dívku s hustými vlasy, chytrými poznámkami a čarodějnickou hůlkou v ruce. Emma Watson ale už dávno není jenom Hermiona z Harryho Pottera. Připomeňme si u příležitosti jejích jednatřicátých narozenin nejdůležitější milníky, díky kterým jsme pochopili, že Emma Watson je herečka s vlastním názorem.
marianne.cz

Po skončení natáčení Harry Potterovské ságy natočila Ema ještě spoustu úspěšných filmů, z nichž byl asi nejvýraznější Kráska a zvíře. Díky roli princezny Belly se stala momentálně nejlepší herečkou na světě. V anketě MTV Movie & TV Awards získala Kráska a zvíře cenu za nejlepší film roku a Emma byla oceněna za nejlepší filmový herecký výkon. Film Malé ženy je její zatím poslední natočený film. 

Styl Emmy Watson prošel velkou proměnou

Od roku 2001 se tedy Emma Watson pohybuje na červeném koberci a sklízí jeden úspěch za druhým. Na premiéře svého prvního filmu debutovala v šedých džínových šatech, fialovém boa a hadích botách v levandulové barvě. Na svou poslední filmovou premiéru oblékla v roce 2019 černé značkové dlouhé šaty s krajkou, sametové kozačky nad kolena a stříbrné náušnice. Mezi těmito dvěma fashion momenty se britská herečka, modelka, aktivistka a akademička v tichosti stala impozantní stylovou ikonou, která skrze módu poukazuje na hnutí #timesup jako obhajobu genderové rovnosti. Podporuje také udržitelnou a ekologickou módu. Pro svůj půvabný styl a krásu se stala Emma velkou oblíbenkyní předních módních domů, včetně Christophera Baileyho, který ji získal pro svou první kampaň Burberry v roce 2009. 
Styl Emmy Watson se velmi zaměřuje na oblekové outfity, romantické splývavé róby s odhalenými zády. Podívejte se do galerie, jak se styl této obdivuhodné umělkyně a ženy za ta léta změnil. 

Evoluce stylu oslavenkyně Emmy Watson
Zdroj článku

Související články

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?