Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Rozlučte se s elegancí. Do módy se vrací sportovní styl z 90. let. Zamilujete si ho?

Ačkoliv poslední roky módu ovládl trend quiet luxury, který se vyznačuje elegancí a minimalismem, zdá se, že se zanedlouho o svou popularitu bude dělit se skatewearovým stylem typickým pro 90. léta. Ten je sice naprostým opakem, ale právě to znamená, že je čím dál oblíbenější. Vraťte se zpátky do minulosti a dejte znovu šanci oblečení z nostalgických devadesátek.

Aneta Akgül | 14. 05. 2024

Móda se stále vrací. Jen v posledních měsících jsme měli tu čest například se stylem coquette girl, který nás přenáší do dávné historie, šaty inspirovanými Marií Antoinettou nebo čelenkami podle Brigitte Bardot. Není tak žádným překvapením, že se současné módní trendy inspirují také v devadesátých letech, pro které byly typické nejen bokovky, sukně s nízkým pasem a leopardí vzor, ale také skatewearový styl. Právě estetika vycházející ze stylu skateboardového světa letos opět zazáří na vrcholcích těch nejžádanějších módních trendů.

 

Mohlo by se vám líbit

Jednoduchý módní trik, který vylepší každé džíny. Hotový ho budete mít během vteřiny

Džíny bezpochyby patří mezi základy šatníku. Občas nás ale mohou trochu nudit. V takový moment přichází na scénu snadný trik, který si v posledních měsících oblíbily snad všechny módní expertky. A během vteřiny ho zvládnete i vy.
marianne.cz

Co je skatewear z 90. let?

Pokud absolutně netušíte, co si pod tímto pojmem představit, nezoufejte. Představte si typickou skateboardovou subkulturu – jednoduše jedince, kteří jezdí na skateboardu a jejich oblečení je tomu přizpůsobené. To znamená: volná trička, široké džíny a tenisky s rovnou podrážkou. Tento styl byl původně především funkční, ovšem postupem času se stal naprosto ikonickým a žádaným v celém módním světě.

Mnozí lidé jej mají spojený především s pánským oblečením, jelikož skateboardingu dodnes dominují především muži. My vás ale vyvedeme rovnou ze dvou omylů. Zaprvé, tento styl oblékání již dávno není pouze funkční. Nejuznávanější módní designéři jej dokázali proměnit v módu, která je naprosto vhodná i pro každodenní nošení. A zadruhé, jakkoliv mužným dojmem může na první pohled působit, rozhodně není určený pouze pro pány. Naopak, i ženy si v tomto stylu najdou to své. Věřte tomu, že jakmile propadnete skatewearové módě, budete cool jako nikdy předtím.

 

Tenisky a volné džíny: Jak vypadá typická skateboardová móda?

Jak již bylo zmíněno, skatewear je postavený hned na několika klíčových prvcích. Jedná se o velmi uvolněný a ležérní styl, který se opírá především o pohodlnost. Právě proto se s ním pojí volná trička a mikiny s různými logy a nápisy. Úzké ani elegantní kalhoty zde nehledejte, pro skatewear jsou typické volné baggy džíny. A v neposlední řadě se neobejde bez tenisek s výraznější rovnou podrážkou, která umožňovala jezdcům na skateboardu dobře držet balanc. Jejich praktičnost ale oceníte i v běžném životě.

 

Mohlo by se vám líbit

10 nejznámějších termínů ze světa módy: Víte, co je Haute Couture, Grunge či Femme Fatale?

Pokud vás pohled na nejnovější módní kolekce naplňuje vzrušením a stránky fashion magazínů jsou vaší oblíbenou četbou, tento článek je pro vás jako stvořený. Móda není pouze o sledování posledních trendů, ale také o porozumění specifickému jazyku. Chcete-li se vyhnout nepříjemným situacím v diskuzích a chcete se vyvarovat chyb, je důležité znát základní pojmy. Připravili jsme pro vás seznam deseti klíčových módních termínů, díky nimž se ve světě módy neztratíte.
marianne.cz

Jak kombinovat skatewearové kousky s běžným šatníkem?

Jednotlivé kousky typické pro tento styl samozřejmě nemusíte nosit pouze společně. Bohatě stačí, když do svého stávajícího stylu zakomponujete pouze některé z nich, čímž vytvoříte perfektně ležérní a hlavně vybalancovaný look. Volné tričko například zastrčte do vašich oblíbených vysokých džínů v rovném střihu a vše doplňte teniskami dle svého gusta. Naopak široké džíny jednoduše zkombinujete například s upnutým topem a botami Mary Jane. Móda nemá žádná striktní pravidla, rozhodně tedy nemusíte svou kreativitu a představivost držet na uzdě. Nebojte se různé styly kombinovat. Výsledkem totiž bude styl unikátní – ten váš.

 

Nevíte, jak na skatewear? Inspirujte se a pořiďte si kousky, kterými skvěle doplníte váš stávající šatník.
Zdroj článku

Související články

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Móda
Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Svatební kolekce, šaty jako z filmu i cool tenisky. Co je nového u českých designérů?

Móda
Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?

Kalhoty, které opticky prodlouží nohy i těm nejmenším z vás: Už je máte ve skříni?