Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nejslavnější česká gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi: "Jsem žena z oceli a jen tak mě nic nerozhodí!"

S gospelovou zpěvačkou Leonou Gyöngyösi jsme připravili docela osobní rozhovor, kde prozradila mimo jiné, jaká je v soukromí,

Klára Novotná | 20. 07. 2021

Dělat rozhovor s Leou je radost. Se zpěvačkou se známe již několik let a znám jen málo veselejších lidí, než je právě Lea. Omluvte tedy tykání, jinak to nešlo! 

Kdyby ses měla popsat jednou větou, kdo jsi?

Energická ženská s česko-slovensko-maďarskou krví ve znamení Štíra a máma nejskvělejšího kluka pod sluncem, která je pro každou legraci.

Jako máma, kdy jsi nejpřísnější a kdy naopak nedokážeš odolat kukadlům svého syna?

To vím naprosto přesně! Když mi Nicolas lže a já to vždy poznám, nebo když začne odmlouvat. Jde na něj totiž puberta, tak nás nejspíš čeká náročné období. Moc dobře ví, jak dokážu vyletět z kůže, ale pak po nějaké chvilce sám od sebe ijde a přinese mi napsaný dopis s omluvou. Jen jak se na mě podívá, jdu jako máma okamžitě do kolen! Je to strašně moc hodný kluk a jsem pyšná na to, že jsem jeho máma.

Info ikona
Leona Gyöngyösi

Jsi jedna z předních zpěvaček gospelu v České republice, troufám si říct ta nejvýraznější. Jaká byla tvoje cesta ke gospelu?

Děkuji za takové označení, ale pravda je, že už jsem se to o sobě dočetla a dokonce velmi často mi říkají ,,gospelka". Cesta k mému milovanému gospelu nebyla jednoduchá,ale také nebyla nemožná, o to víc je na sebe člověk pyšný. Letos to je už 8 let, co jsem si tento žánr vybrala a vytvořila svůj hudební projekt Gospel Night. Je to takové moje druhé dítě. Cesta měla spousty překážek, ale o tom ten život přeci je. Nemůže být vše jen růžové.

Váží si pak člověk víc toho, co má?

Ano! O to víc si nesmírně vážím všeho, co jsem se svým týmem dokázala a u posluchačů si to našlo své místo. Koncerty jsou zaplněné do posledních míst. Jsem vděčná za lidi a spolupráce, které kolem sebe mám a splnila jsem si tím svůj dávný sen – mít projekt spojený s hudbou a zároveň pomáhat potřebným. A nemusí to být jen finančně, ale i materiálně, jakkoliv. Už jako malá holka jsem si zpívala černošské písně, ale ke gospelu jsem se dostala až o několik let později. Musela jsem si nejdříve projít různými životními obdobími, abych dospěla. Zažila jsem spousty věcí, ať už dobrých nebo zlých, ale vše bylo dobré k tomu, abych pochopila a cítila od srdce, že tohle je moje cesta, kterou chci jít.

Dá se gospelem uživit? Děláš něco dalšího?

Přiznám se, že když jsem začínala s Gospel Night, vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, jestli mě to bude živit. Chtěla jsem dokázat něco sama sobě a v duchu jsem si přála a vizualizovala jsem si, že bych chtěla, aby mě moje láska k hudbě dokázala uživit. Co může být krásnějšího, než-li se živit tím, co miluješ? Ano, podařilo se mi to a hudba mě opravdu živí. Mám spousty koncertů na soukromých akcích, firemní večírky, své vlastní vánoční turné po městech a potom velké zakončení v Betlémské Kapli v Praze, které už je takovou tradicí. Spousty hudebních hostů, mé přátele z USA apod. Do toho jsem začala učit interpretaci na Mezinárodní konzervatoři v Praze a moderuji v rádiu. Takže mohu říct, že se živím tím, co miluji a jsem stále v oboru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nesdílíš příliš svoje soukromí. Chráníš tím syna nebo sebe?

To máš pravdu. Poučila jsem se z některých situací a snažím se sdílet jen to, co chci, aby sdíleno bylo. Soukromí je soukromí. Nedělám to ani kvůli synovi ,ale tak všeobecně kvůli nám. Dříve jsem sdílela až moc všeho a někteří lidé jsou zlí a závistiví. Takhle je nám teď dobře.

Vzpomeneš si na moment, kdy jsi byla fakt na dně nebo takové období v tvém životě nebylo?

Ooooch, těch situací pár bylo! Konkrétně jedno období, když šlo člověku o zdraví. Ale na druhou stranu dnes můžu říct, že právě díky takovýmto situacím, člověk dokáže přehodnotit své priority, dostává se mu spousty uvědomění a zjistí, co je v životě vlastně důležité a uvědomuje si ty skutečné hodnoty života. Dnes mohu říct, že jsem žena z oceli a jen tak mě nic nerozhodí, vnitřně jsem velmi silná právě díky nepříjemným chvílím v životě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kdy jsi naopak brečela smíchy?

Skvělá otázka! Já se celkově strašně ráda směju. Život se snažím si užívat a nikoliv přežívat, jako to dělá, bohužel, ta menší část z nás. Kdo mě zná, ví ,že jsem pro každou legraci. Snažím se obklopovat se i stejně naladěnými lidmi. Strašně ráda dělám i někomu vtipné naschvály. To se pobavíme všichni a opravdu smíchy brečíme. Nedávno se mi stalo, že jsme natáčeli reklamní spot a já se začala z ničeho nic smát, ani netuším proč. Ale ten můj smích byl natolik nakažlivý, že se začal smát celý štáb a takových dobrých 10 minut jsme se smáli všichni sobě navzájem. Bylo to skvěl! Smích je přírodní lék.

Když se řekne ŽENA, co si vybavíš?

Žena, je neuvěřitelně nádherná a obrovsky silná bytost. Obdivuji každou z nás – jsme výjimečné, jedinečné a krásné. Ženy by měly držet při sobě.

Jaké podle tebe vypadá a jak se chová nejideálnější žena?

To nejde takhle popsat. Každá jsme z mého pohledu jiná a zároveň výjimečná, ale takové všeobecné poznatky jsou dle mého tyto: Žena musí být hlavně svá a přirozená. Neměnit se kvůli chlapovi, být stále sama sebou a hlavně se mít ráda a být upřímná. To je důležité. Sebeláska a úcta sama k sobě. Pečovat o sebe, v dobrém slova smyslu, ať se cítíme stále dobře. Nedovolit nikomu, aby nám tohle vzal. Zároveň se nesmíme brát až tak vážně a občas si ze sebe vystřelit. Umět dělat kompromisy a hlavně být komunikativní! Umět o problémech mluvit, než dělat rychlé závěry. Taky je podle důležité být přátelská ke všem bez rozdílu.

Jsi ty nejideálnější nebo máš nějaké „mínusy“?

Hahaha! Určitě mám mínusy. Člověk se tak nějak učí celý život. Moje špatná vlastnost je, že jsem horká hlava a dokážu se velmi rychle rozčílit. Ale i to už jsem se naučila zvládat a zapracovala jsem na tom. Jak říkám, důležité je být hlavně sama sebou a mít zdravé sebevědomí a to já mám. :-)

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček na tento týden, který zvládne připravit každý a kila půjdou dolů raz, dva!

Výživový poradce připravil speciálně pro čtenářky Světa ženy jídelníček, který není nijak složitý na přípravu a zároveň vám pomůže nastartovat metabolismus. Jak už to tak bývá, nejsou potřeba žádné složité recepty, abyste dopřála vašemu tělu to, co potřebuje a po čem bude správně fungovat.
svetzeny.cz

Velké téma je nyní sebeláska. Co si o tom myslíš a máš se opravdu ráda?

Sebeláska je velmi důležitá a začít se mít ráda, není mnohdy jednoduché. Sama jsem si tím prošla a stále procházím. Neměla jsem se ráda a neměla jsem vůbec žádné sebevědomí. Pořád jsem se porovnávala s druhými. Stále je na čem pracovat. Mně strašně moc pomohly v životě afirmace, četba knih od mé oblíbené autorky Louise L.Hay a především její kniha ,,Miluji svůj život". Opravdu doporučuji všem a věř mi, že každá z nás se v tom najde. Důležité je uvědomit si, kdo jsem. Sebeláska vychází z našich myšlenek, je to odraz vnějšího světa a ve skutečnosti si vytváříme svůj život svými myšlenkami. Právě proto mi pomohla četba, afirmace, meditace, blízcí přátelé a rodina, kteří se tomuto tématu hodně věnují a za to vše jim děkuji a také děkuji sama sobě.

Co bys vzkázala čtenářkám Světa ženy?

Milé ženy, buďte vždy své a upřímné. Mějte se rády a buďte šťastné. Zpívejte a tančete, dělejte to, co milujete. Žijte. S láskou, Lea.

Mohlo by se vám líbit

A.n.d.u.l.a pro Svět ženy: "Vždycky všechno bude dobrý!"

Instagramový účet a.n.d.u.l.a je uživatelům dobře známý. Se svými 213 tisíci sledujícími patří rozhodně k těm sledovanějším. Rozhovor s Andulou, přesněji tedy Anetou Chovanovou je vždy příjemná záležitost. Naše redaktorka Nicol si s ní povídala o "instasvětě", o roli matky, a nebo o tom, jak zvládat těžké chvíle.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

TOP 10 nejkrásnějších mužů na světě

Říká se, že muži jsou z Marsu a pokud i tihle krasavci, tak je Mars opravdu krásná planeta. Podívejte se na 10 nejkrásnějších mužů, kteří okouzlili milion žen po celém světě.
svetzeny.cz

Související články