Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Ženy a sex: jak často na něj myslí? Téměř stejně často jako muži!

Jednou denně? Jednou za hodinu? Muži prý myslí na sex téměř neustále – každých sedm sekund. Jak to ale máme my ženy? Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že ženy mají v hlavě jen přípravu večeře, praní, žehlení a péči o rodinu, i ony mají bohatý vnitřní sexuální život.

Redakce Marianne | 28. 08. 2014


Ve skutečnosti některé ženy myslí na sex i o přestávce na oběd, v posilovně nebo v dopravní zácpě či na pohovce při sledování oblíbeného televizního seriálu. A to je dobře, moc dobře. Jen do toho, dopřejme si rychlé erotické fantazie třeba ve frontě u pokladny v Albertu, prozkoumávejme vlastní představy, i když je reálný sexuální život na bodě mrazu.

Sexuální touha u žen je velmi citlivá ve vztahu k životnímu prostředí a kontextu, tvrdí Edward O. Laumann, profesor sociologie na University of Chicago a hlavní autor rozsáhlého průzkumu sexuálních praktik. Mimo jiné také říká, že ženy kladou větší důraz na emocionální spojení než na jiskru sexuální touhy, ale znamená to, že na sex nemyslí stejně jako muži?

Muži myslí často nejen na sex, ale i na jídlo

Na Ohio State University prováděli výzkum, během kterého zkoumali u studentů mužského i ženského pohlaví frekvenci myšlenek na sex, jídlo a spánek. Někteří sledovali myšlenky na sex, jiní na jídlo a další na spánek. Tyto myšlenky studenti zaznamenávali po dobu 24 hodin a jednoho týdne. Odpovídalo celkem 238 studentů ve věku od 18 do 25 let. Nesměli však nikomu říct, jaký typ myšlenek sledují. Výsledek průzkumu ukázal, že muži a ženy jsou velmi variabilní v četnosti sexuálních myšlenek. Obecně měli muži více myšlenek na všechny sledované oblasti, tedy nejen na sex. Tento průzkum ale také popřel názor, že by muži mysleli na sex každých sedm sekund – je to ‚jen‘ 18× za den. Ženy však za nimi pouze pokulhávají, na sex myslí podle průzkumu 10× denně.

Ženy se jen stydí za svoje vnitřní myšlenky

Ovšem průzkum neodpověděl ani na otázku, proč ženy účastnící se průzkumu myslely na sex méně často. Podle odborníků je to zřejmě proto, že se ženy zdráhají některé svoje vnitřní myšlenky vyslovit nahlas a přiznat se k nim. I když průměrově v myšlenkách na sex ‚vedli‘ muži, spousta žen, které se zúčastnily průzkumu, měla mnohem víc sexuálních myšlenek než mnozí muži. Dr. Terri D. Fischer, vedoucí této studie, tvrdí: „Muži nemyslí zdaleka jen na sex a ženy myslí na sex mnohem častěji, než se zdá.“

Související články

Zábava
Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Psychologie
Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité