Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Právě „rozkvetlo“ číslo pět Marianne Venkov & styl! Voní a čeká na vás!

Vyběhnout z modrého domu do rozkvétající bylinkové zahrady? To není zbožné přání, to jde! Je čas nejen sázet, ale z kvetoucích rostlin i vytvářet dekorace, jimi se kochat a pak se vydat na výlet třeba… Do Litomyšle, či Kublova! Případně jen tak na louku, mezi sysly a orchideje.

Terezie Benoni | 18. 04. 2024

BYDLENÍ

Modrá je dobrá

V Hořicích u Blanska stojí bílý dům s modrými okny, dveřmi, částí omýtky… Ač kraji vládne okr, majitelka staré chalupy si prosadila svou. A to i v jejím ženském interiéru.

Info ikona
BYDLENÍ Modrá je dobrá V Hořicích u Blanska stojí bílý dům s modrými okny, dveřmi, částí omýtky… Ač kraji vládne okr, majitelka staré chalupy si prosadila svou. A to i v jejím ženském interiéru.

ŘEMESLO

Ruce, sláma, něco vrby...

Ctí stará rukodělná umění a zvládá je. Dokáže z žitné slámy vyrábět krásné, ale především praktické, ošatky, zásobnice na obilí a peří, koše pro uhlíře či zimní boty. Současně Lence Kmoškové dělá radost i práce na tkalcovském stavu...

Info ikona
 ŘEMESLO Ruce, sláma, něco vrby... Ctí stará rukodělná umění a zvládá je. Dokáže z žitné slámy vyrábět krásné, ale především praktické, ošatky, zásobnice na obilí a peří, koše pro uhlíře či zimní boty. Současně Lence Kmoškové dělá radost i práce na tkalcovském stavu...

TRADICE

Sladká kořist

Perníkové uši a město Štramberk k sobě patří už od 13. století. A tyhle uši patří pevně i k Ladislavu Hezkému, jemuž se staly osudem, díky nim je už pár let profesionálním cukrářem s mimořádným právem.

Info ikona
TRADICE Sladká kořist Perníkové uši a město Štramberk k sobě patří už od 13. století. A tyhle uši patří pevně i k Ladislavu Hezkému, jemuž se staly osudem, díky nim je už pár let profesionálním cukrářem s mimořádným právem.

DEKOR

Kvítka na památku

Drobné květy s velkou sílou! Tak lze charakterizovat pomněnku, která v kombinaci s jinými květinami rozzáří interiér i exteriér. V živých dekoracích dokáže navodit jemně optimistickou náladu, a kouzlí pohodu i vyšitá na látkách, nebo jako obrázek na papíře.

Info ikona
DEKOR Kvítka na památku Drobné květy s velkou sílou! Tak lze charakterizovat pomněnku, která v kombinaci s jinými květinami rozzáří interiér i exteriér. V živých dekoracích dokáže navodit jemně optimistickou náladu, a kouzlí pohodu i vyšitá na látkách, nebo jako obrázek na papíře.

CESTOVÁNÍ

Po stopách Bedřicha Smetany

Před dvěma sty lety se v kolébce manželů Smetanových ozval syn Bedřich. Časem se začal ozývat víc a silněji, přes noty a hudební nástroje. Kterými místy Česka vedly životní kroky geniálního českého skladatele? Stačí nalistovat správnou stránku, vzít si mapu a otevřít dveře...

Info ikona
CESTOVÁNÍ Po stopách Bedřicha Smetany Před dvěma sty lety se v kolébce manželů Smetanových ozval syn Bedřich. Časem se začal ozývat víc a silněji, přes noty a hudební nástroje. Kterými místy Česka vedly životní kroky geniálního českého skladatele? Stačí nalistovat správnou stránku, vzít si mapu a otevřít dveře...

JÍDLO

Dej mi hrášku...

Liška úlisně loudila, my upřímně radíme. Z čerstvého hrášku lze uvařit neotřelé a skvělé speciality, které chutnají k obědu i večeři, anebo jako občerstvení pro návštěvy.

Info ikona
JÍDLO Dej mi hrášku... Liška úlisně loudila, my upřímně radíme. Z čerstvého hrášku lze uvařit neotřelé a skvělé speciality, které chutnají k obědu i večeři, anebo jako občerstvení pro návštěvy. Foto: MSL/ StockFood

FAUNA

Pomoct, tady sysel!

Roztomilých syslů ve volné přírodě u nás ubývá. Za to, že se jim v České republice nedaří může způsob zemědělské péče o půdu: ubylo remízků, ubylo ostrůvků mezi poli, louky doznaly výrazných změn… Vlastně zmizela místa, kde mohl sysel bez obav žít a vegetovat. Je to možné změnit?

Info ikona
 FAUNA Pomoct, tady sysel! Roztomilých syslů ve volné přírodě u nás ubývá. Za to, že se jim v České republice nedaří může způsob zemědělské péče o půdu: ubylo remízků, ubylo ostrůvků mezi poli, louky doznaly výrazných změn… Vlastně zmizela místa, kde mohl sysel bez obav žít a vegetovat. Je to možné změnit?

Soutěž o kurz vaření v Praze s Leou Siekel Skálovou!

Od 18. 4 do 22. 5. lze v rámci časopisu Marianne Venkov & styl odpovědět na soutěžní otázku zde.

Ze správných odpovědí bude vylosováno pět výherců, kteří získají od zn. Catler voucher na zmíněný kurz. Více na uvedených webových stránkách či v tištěné formě časopisu. Jména vítězů budou uvedena na týchž webových stránkách. Hodně štěstí!

Související články

Móda
Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Byt
Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Dům
Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Chaty a chalupy
Chaloupku postavili s ohledem na tradice i moderní potřeby. Vzniklo dokonalé spojení

Chaloupku postavili s ohledem na tradice i moderní potřeby. Vzniklo dokonalé spojení