Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Inspirujte se, jak svou chalupu zařídit stylově

Konečně zase můžeme bezstarostně trávit čas na našich milovaných chatách a chalupách. Pojďte se s námi podívat, co vašim venkovským domovům bude slušet!

Terezie Benoni | 2. 06. 2022

Kombinace starého a nového, tradičního a moderního, oprýskaného a upraveného. Takové jsou trendy v rustikálním stylu. Jestli patříte mezi hrdé majitele staré chalupy, nemusíte se děsit velkých investic do rozsáhlých rekonstrukcí. Jestli alespoň to základní funguje, některé estetické opravy zvládnete sami, a to doslova za pár korun.
 

Mohlo by se vám líbit

Třípokojový byt pro mladou rodinu, kde dominuje bílá a dřevo

Ve světle žlutém secesním domě z počátku 20. století najdeme tento klasický třípokojový byt. Mladá rodina ho zařídila tak, aby splňoval jejich potřeby, přesto se jim podařilo zachovat dobovou a elegantní atmosféru tohoto jedinečného interiéru.
mariannebydleni.cz

Se štětkou v ruce

Jestli chcete alespoň esteticky pozvednout vzhled staré nemovitosti a nechce se vám utrácet, seznamte se s vaší novou nejlepší kamarádkou – štětkou. Základem je bílení. Už naše babičky každé jaro vzaly vápno a všechno, co jim přišlo pod ruku přetřely bílým vápnem a záhy i zašlé zídky prokoukly zářivou čistotou. Vápno je sice přírodní, ale je velmi ošidné v tom, že se hodně loupe. Pokud se této kratochvíli nechcete věnovat každoročně, raději si pořiďte bílý venkovní latex, který drží jako přibitý. Užijete ho v interiéru, i v exteriéru. Slušet bude venkovním zídkám, plotovým sloupkům, ale i betonu.

Mohlo by se vám líbit

Dokonale promyšlený dvacetimetrový mikro byt

Pouhých dvacet metrů čtverečních má vystačit k pohodlnému životu? Architekti ze studia NestSpace Design dokazují, že všechno je možné.
mariannebydleni.cz

Barev se nebojte

Starou chalupu rozsvítí, když se rozhodnete pro některý barevný detail. Navíc nepůjdete proti historii. Už naši předci rádi na staré chaloupky používali žlutou, modrou, šedou či zelenou. Nebojte se proto nalakovat výraznější barvou okenní rámy, vchodové dveře a doplňte je stejně barevnými květináči a barevným venkovním nábytkem. Nábytek po babičce nebo pořízený v bazarech můžete znovu probudit k životu, když jeho starý nátěr zbrousíte. Ponechat ho můžete v přirozeném dřevěném dekoru a pouze namořit, nebo přetřít vybranou barvou.

Galerie: Jak si užít život na chalupě

Útulné koutky

Chalupy využíváme hlavně v teplém počasí, a tak svou zahradu zařiďte tak, aby byla obyvatelná a pohodlná pro celodenní užívání. Nesmí chybět velký jídelní stůl, lavičky, deky a polštáře pod stromem. Zkrátka se přestěhujte ven a udělejte si pobyt venku co možná nejpohodlnější a nezapomeňte na venkovní kuchyni, abyste měli všechno pěkně po ruce. 

Kvalitní detaily

Dopřejte si několik kvalitních kousků, které vás i v improvizovaném příbytku, kde myjete nádobí ve škopku, vždycky potěší. Káva v krásném servisu vždycky chutná lépe, nezapomeňte na karafy na vodu i víno, krásné sklenice a jídelní servis, do kterého budete servírovat všechny ty dobroty, které vypěstujete na zahrádce. I se stylovým zahradnickým náčiním se ten plevel zdolává radostněji! Zpříjemněte si zkrátka svůj volný čas na maximum.

Mohlo by se vám líbit

Princ Philip miloval zámek Sandringham

Nebyl to Buckinghamský palác, kde se rodina scházela na svátky a užívala si společné chvíle, ale hrad Sandringham v anglickém Norfolku. Právě toto kouzelné místo mělo tu čest, hostit královskou rodinu nejen na Vánoce.
mariannebydleni.cz

Související články

Dobrý nápad
Nudíte se? Nepořizujte si medvídka mývala, ale roztomilou lamu, nebo raději dvě

Nudíte se? Nepořizujte si medvídka mývala, ale roztomilou lamu, nebo raději dvě

Dobrý nápad
Základní recept na palačinky: Takhle je připravovaly naše babičky

Základní recept na palačinky: Takhle je připravovaly naše babičky

Cestování
Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Dobrý nápad
KVÍZ: Víte, čím jsou zvláštní domácí mazlíčci? Vyzkoušejte kvíz a uvidíte

KVÍZ: Víte, čím jsou zvláštní domácí mazlíčci? Vyzkoušejte kvíz a uvidíte