Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co nás naučila karanténa?

Podívejme se na karanténu tou optimističtější a odlehčenější optikou.

Vládní opatření proti šíření koronaviru se pomalu uvolňují, a tak je na čase zjistit, co všechno nám karanténa dala a vzala. Buďme optimisté a pro tentokrát se zaměřme na to, co dobrého si z posledních týdnů můžeme odnést a aplikovat i v životě po koronaviru...

1) Domácí vaření
Zatímco v práci chodíme na obědy do restaurací a kantýn, během home office nám nikdo obědové menu nenabídl. Museli jsme si tedy nechat zajít chuť na gastronomické skvosty a zachránit náš hladový žaludek vlastním kulinářským výtvorem. Možná se nám všechny pokrmy nevyvedly, možná některé připáleniny skončily v koši, ale ve výsledku nás domácí vaření začalo bavit. Nejen, že víte z čeho je pokrm připravený, ale především denně ušetříte nějakou tu stovku. Ve finálním součtu "nějaká ta stovka" dělá poměrně slušnou sumu, která se obzvláště teď bude hodit. 

Úkol pro následující dny: Pořídit si hezké obědové krabičky.

Ponaučení: Více přemýšlet nad tím, co jíme a vaříme. Zároveň s rozmyslem nakupovat suroviny, a případně podpořit lokální značky a farmáře. 
 

2) Šicí éra
Náš vztah se šicím strojem byl během karantény opravdu bouřlivý. Z prvotního "nejevím o tebe zájem" se vyklubalo jemné koketování. Jenže, jak to tak na začátku vztahů bývá, přišly i první ohnivé konflikty plné nehezkých slov a distancování (když se zasekla nit). Jenže šicí stroj se nevzdal a ve svém namlouvání pokračoval. Nakonec jsme ho vzali na milost...a teď? Jsme v tom až po uši! Kdo by to byl řekl, že šití roušek nás naučí to, o co se maminky snažily dlouhé roky.

Úkol pro následující dny: Přešít si starou sukni.

Ponaučení: „Na lásce je nejkrásnější to, že ji nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece ji každý tak nádherně chápe. “ Francis Bacon

šití

3) Večery doma
Prázdný diář na víkend? Pro mnohé noční můra, která se v minulých týdnech stala skutečností. Jenže, ruku na srdce, není příjemné, když víkendový večer můžete trávit v pohodlí domova? Bez make-upu? Bez upnutého oblečení? Bez vysoké útraty? Zato v pyžamu, na gauči a se skleničkou prosecca k tomu? Neříkáme, že se z nás stávají peciválové obecní, ale čas od času si tento způsob víkendu rádi naordinujeme. Je to totiž děsná pohoda.

Úkol pro následující dny: Zaplatit Netflix na další měsíc.

Ponaučení: Trávit víkendové večery doma není hanba. 

4) Nejsme robotická myš
V prvních týdnech karantény to, alespoň na sociálních sítích, vypadalo, že každý druhý zvládá skloubit home office s péčí o rodinu, s hodinovým cvičením jógy, ranní meditací, odpoledním během, online vzdělávacím kurzem z Harvard University, a to vše prokládá učením hebrejštiny a japonštiny. Možná jste se také tyto super lidi snažili napodobit, možná jste hned prokoukli, že tento obraz na sociálních sítí rozhodně nekoresponduje s realitou. Ať tak, či onak, určitě jste došli k osvěžujícímu zjištění - je naprosto v pohodě, když nezvládáte nic. Takový je prostě život a člověk nedokáže být zaměstnancem, milencem, rodičem, uklízečem, hlídačem dětí, kuchařem a trenérem jógy zároveň. 

Úkol pro následující dny: Zrušit všechny online kurzy, na které si stejně nenajdeme čas. Vrátit do knihovničky učebnice cizích jazyků, na které se stejně akorát práší na jídelním stole.

Ponaučení: Méně sledovat sociální sítě, více žít vlastní život. 

5) Cestování po Česku
Ještě před pár měsíci jsme si nedokázali představit, že bychom nemohli svobodně odcestovat. Člověk míní, koronavirus mění, a tak je jasné, že se letošní prázdniny neponesou v duchu dalekých cest. To ale vůbec nevadí. Konečně totiž nastal čas objevovat krásy České republiky. O tom, že i u nás můžete zažít světovou dovolenou jsme psali například zde. Je jedno, jestli v létě pojedete na týden k rybníku, vyzkoušíte glamping nebo si dáte tour de vinice - každý letní plán určitě bude stát za to!

Úkol pro následující dny: Popřemýšlet, na jaký výlet po Česku vyrazit.

Ponaučení: Česko is the new Bali. 

ČTĚTE TAKY: MARTIN ZIKMUND: Využijte situaci kolem koronaviru pro sebe

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu