Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Květnový úplněk ve Štíru s výjimečným polostínovým zatměním: Nejvíce ovlivní Býky, Lvy a Vodnáře

Již brzy nastane květnový úplněk ve Štíru s polostínovým zatměním. Přináší nám příležitost ponořit se do svého nitra a přemýšlet o životě. Zásadní změny mohou očekávat kromě Štírů i Býci, Lvi a Vodnáři.

Eva Slachová | 2. 05. 2023

Květnový bude výjimečný

Květnový úplněk už se blíží, nastane 5. května v čase 19:33. Bude výjimečný, jelikož zároveň proběhne tzv. polostínové zatmění Měsíce. V astrologii bývají zatmění spojována s převratnými změnami a konci určitých cyklů. Není však důvod se zatmění obávat, něco musí skončit, aby začalo zase něco jiného a lepšího. Zatmění také souvisí s karmou, dle astrologů až 28 dní poté, co tento jev proběhne, může docházet k tomu, že se lidem vrací to, co zaseli. Od úplňku ve spojení s polostínovým zatměním Měsíce lze očekávat určité „duchovní očištění“. Pokud jste si v sobě nesli staré křivdy, bolestné vzpomínky nebo jste se přes něco nedokázali překlenout, teď máte šanci nechat to za sebou, a jít dál. Problematickým aspektem je skutečnost, že toto zatmění je v opozici k planetě Uran, což může přinést opravdu nikým nepředvídané zvraty.

Mohlo by se vám líbit

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Luna ve Štíru a Slunce v Býku

Květnový úplněk spolu s polostínovým zatměním nastává při 14 stupních Štíra. Ať už jde o zatmění, úplněk či novoluní, vždy platí, že silně převládá zejména energie znamení, ve kterém se tyto jevy odehrávají, a tentokrát je to záhadný Štír. Ten v astrologii souvisí s tématy, jakými jsou investice, vazby, intimita či majetek a podvědomí. Tyto oblasti by měly být okolo 5. května v popředí, může se o nich vést politická diskuze, ale také se mohou dít změny ve vašem osobním životě, které se těchto sfér dotýkají. Štíří energie přímo vyzývá k ponoření se do svého nitra. V kombinaci s mocným polostínovým zatměním je to skutečně výborný čas pro „duševní detox“. Štír je velmi emotivním znamením, které nám dá šanci věci procítit, vyplakat se, vyvztekat se, a jít dál. Je to nutné, protože nezpracované emoce by nás časem více a více tížily. Tento čas tedy bude pro celou řadu lidí velmi „léčivý“.

Při tomto úplňku se střetává Luna ve vodním znamení Štíra se zemským elementem Býka, v jehož znamení se právě nachází Slunce. Ačkoliv energie Štíra hraje o úplňku prim, nemůžeme opomíjet ani sluneční znamení, které nás vrací nohama zpátky na zem. Obě tato znamení nás ale vybízí k tomu samému – abychom byli sami sebou, uzavřeli určité záležitosti, a šli za štěstím, ať už si jej vizualizujeme jakkoliv.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na květen: Čeká vás období zvratů a silných emocí

Letošní květen v sezóně Býka bude plný zvratů a emocí, protože sezóna zatmění nekončí. První zatmění Měsíce v roce 2023 totiž nastane 5. května a ovlivní vaše emoce i vnímání světa kolem vás. Merkur, planeta komunikace a myšlení, bude stále retrográdní, což může způsobit nejrůznější nedorozumění. Květen bude tradičně obdobím lásky, kdy letos může přinést hlubší úroveň vztahů.
svetzeny.cz

Nejvíce ovlivní Býky, Lvy a Vodnáře

Hvězdou tohoto úplňku je samozřejmě Štír, jelikož právě kolem jeho znamení zvěrokruhu se všechno točí. Štíři se musí připravit na to, že je úplněk bude pravdu hodně tlačit, aby vystoupili ze své komfortní zóny. V důsledku toho ve výsledku mohou Štíři udělat naprosto nečekaný krok. Druhým znamením, které velmi silně pocítí vliv luny, je Býk. Ten by si měl vzpomenout, zda je v jeho životě osoba, kterou má neustále v hlavě, a nemusí to být čistě v romantickém slova smyslu, může to být třeba kolega nebo kamarád. Váš vztah se v tomto čase určitým způsobem promění. Pokud jste ve vztahu nešťastní, rozchod může být na spadnutí, intenzivně začněte situaci řešit.

V případě Lvů se úplněk odehrává v jejich čtvrtém domě, který symbolizuje rodinu a domácnost. V těchto oblastech mohou nastat zásadní změny, například stěhování. Měli byste pocítit úlevu, jakmile uděláte rozhodnutí vydat se jiným směrem. Luna ve Štíru také silně zasáhne Vodnáře, konkrétně jejich kariéru. Někteří z nich budou zvažovat změnu oboru, jiní naprosto nečekaně podají výpověď. Ať už se stane cokoliv, otevře to dveře jiným příležitostem.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem