Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Praha je sama o sobě velmi krásná. Právě pro svůj malebný vzhled, překrásnou architekturu a nespočet atrakcí se stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Nabízí ale i nejrůznější skrytá zákoutí, která turistům většinou unikají, a tak si můžete být jistá tím, že zde skoro žádné nepotkáte. A věřte, že tyto kouzelné lokace rozhodně stojí za návštěvu.

Aneta Akgül | 18. 06. 2024

Praha, to není pouze Pražský hrad, Staroměstské náměstí či Karlův most. Ačkoliv jsou to právě tato místa, která tradičně bývají na seznamu cílů turistů, hlavní město toho nabízí mnohem víc. A to zejména pro nás, kteří si chceme vychutnat všechna kouzla hlavního města, ale v prodírání se mezi desítkami dalších lidí si nelibujeme. Právě proto vám prozradíme, co dalšího Praha nabízí – a že toho je! Ačkoliv jste ji určitě navštívila nespočetněkrát, nebo jste dokonce rodilá Pražačka, možná jste na některá z těchto míst ještě nezavítala.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Hlavní cestovatelská sezóna se blíží rychlostí blesku. Ať už máte svou vysněnou destinaci vybranou, nebo ještě přemýšlíte, kam se během léta vydáte, zkraťte si čekání na dovolenou zábavným kvízem. Možná v něm najdete inspiraci na místo, které si získá vaše srdce a brzy jej navštívíte.
marianne.cz

Nový Svět na Hradčanech

Jen malý kousek od Pražského hradu se nachází oblast jménem Nový Svět, kam mnoho turistů nezabloudí. V malebném zákoutí s křivolakými uličkami a malými domky to vypadá, jako by se zde zastavil čas. Navzdory tomu, že se nachází v docházkové blízkosti od tradiční hlavní trasy turistického ruchu, patří mezi jednu z nejklidnějších částí Prahy. Nejen, že si zde vychutnáte bezprostřední klid, ale okouzlí vás také historická atmosféra, která z uliček dýchá. Bydlelo zde totiž nespočet významných osobností, jako jsou například Arnošt Lustig, Ota Pavel nebo Rudolf Friml.

Méně známé kostely a kláštery v Praze

Pokud patříte mezi milovnice specifické atmosféry, která na vás dýchne pokaždé, když vstoupíte do kostela nebo kláštera, máme pro vás několik tipů na ty méně známé, které v hledáčku turistů většinou nejsou. Za návštěvu rozhodně stojí klášter svatého Gabriela (Gabriel Loci) stojící na pražském Smíchově. V areálu Gabriel Loci najdete také letní kino, které je díky své lokaci velmi specifické, a tak by vám jeho návštěva rozhodně neměla uniknout. Jen pár kroků od Karlova mostu se nachází kostel Panny Marie pod řetězem, sídlo Maltézských rytířů. Ačkoliv je umístěn v jedné z nejvíc turistických oblastí, zavítá sem jen málokdo. Věřte, že nádherný gotický kostel s klidným nádvořím vás okamžitě vtáhne do dějin a vy si tak v klidu vychutnáte jeho historickou atmosféru. Na Starém městě se pak nachází kostel sv. Marina ve zdi, jenž mnoho kolemjdoucích přehlíží, navzdory tomu, že rozhodně stojí za pozornost. Stavba původně přiléhala k hradební zdi, proto je zmíněna i v názvu kostela. Na jeho střeše si všimněte zvláštního chrliče, o kterém vypráví legenda – údajně se má jednat o zkamenělého chlapce.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře ovládáte zeměpis České republiky? Přiřaďte města do správného kraje

Česká republika není nijak velká a autem ji křížem krážem projedete i s výlety za pár dní. Přesto je spoustu lidí, kteří se na našem území neorientují a kromě velkých měst, jako je Praha, Brno, Ostrava, Mladá Boleslav a České Budějovice, geograficky tápou. Zjistěte, jak jste na to vy. Že Hradec Králové patří do Královéhradeckého kraje a Liberec do Libereckého, je zřejmé, ale co menší města, jako je třeba Přerov nebo slavné Dačice? A víte, do jakého kraje se odstěhoval Hliník?
marianne.cz

Letná a její okolí

Kamenem co by dohodil od centra města se nachází oblast Letná, kde najdete nedávno zrekonstruovanou Letenskou vodárenskou věž. Kromě nádherného výhledu na celou Prahu si odtud můžete odnést i kulturní zážitek, jelikož se zde nachází umělecká galerie. Na letenské pláni se pak můžete kochat výhledem na stověžatou Prahu, kam doporučujeme jít především ve chvíli, kdy zapadá slunce. A když se vydáte o kousek dál, dojdete až do Královské obory Stromovka, odkud se nádhernou procházkou dostanete až do Troji. Celá oblast je navíc bohatá na malebné kavárny a podniky, ze kterých si odnesete výtečné gastronomické zážitky. Při procházce se tak zastavte na něco dobrého k snědku, vezměte si kávu s sebou a kochejte se vším, co Letná nabízí.

Zahrady a parky v Praze

Ačkoliv se nacházíme v hlavním městě, načerpat energii z přírody vždy přijde vhod. Kromě zmiňované Stromovky a Letenské pláně za návštěvu rozhodně stojí také park Grébovka, jinak také Havlíčkovy sady, na Vinohradech. Uniknout vám nesmí ani zahrada Kinských navržena v anglickém romantickém stylu, kde si vychutnáte nejen nádherný výhled na celé město, ale také krásné altány, vodopády a historické stavby. Za návštěvu stojí také zahrada Černínského paláce, která se nachází v blízkosti Pražského hradu. Stejně jako v již zmíněných případech, i když se nachází jen kousek od toho, kam proudí valná většina turistů, mnoho z nich sem nezavítá. A tak si můžete být jistá, že navzdory umístění si v zahradě užijete božský klid a příjemné prostředí.

Jaká skrytá zákoutí Prahy rozhodně stojí za návštěvu? Podívejte se do naší galerie!
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky