Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Podkrovní byt s výhledem na Pražský hrad prošel odvážnou rekonstrukcí

Na Malé Straně v jižním zákoutí Valdštejnského náměstí vznikl v podkroví měšťanského domu jedinečný prostor, který architektonický ateliér SAD proměnil v moderní byt, kterému vévodí masivní dřevěné trámy.

Terezie Benoni | 2. 04. 2024

Byt s pohlednicovými výhledy o obytné ploše téměř 300 metrů čtverečních najdeme na Valdštějnském náměstí. Interiér v 6. podlaží domu ohromí svojí velikostí, krásným světlem a kouzlem renovovaného trámoví. V pravém křídle bytu je umístěna hlavní ložnice s výhledem na katedrálu sv. Víta, s walk-in šatnou a soukromou koupelnou. Další dvě ložnice s výhledy na Pražský Hrad a Valdštejnský palác jsou v levé části bytu, kde nechybí ani koupelna se sprchou. Součástí bytu je také technická místnost, samostatná toaleta a úložný prostor. Nad ložnicemi a částí kuchyňské zóny je prostorné podkroví, které mohou majitelé časem využít jako pracovnu, knihovnu či odpočinkovou zónu.

Galerie: Byt s výhledem na Pražský hrad
Mohlo by se vám líbit

Brad Pitt si pořídil dům na útesu s fascinujícím interiérem

Jedinečná stavba ve středomořském stylu z pískovce a žuly se doslova tyčí na vrcholu útesu. Dům navržený slavným architektem Charlesem Greenem má po letech chátrání nového majitele, kterým není nikdo menší než slavný hollywoodský herec.
marianne.cz

Krása starého, praktičnost moderního

S atypickým prostorem si poradili zkušení architekti z Atelieru SAD pod vedením Martina Kalhouse. Cílem jejich rekonstrukce bylo podtrhnout krásu a jedinečnost prostoru a vytvořit majitelům v tomto nádherném prostředí moderní, příjemný a pohodlný domov. V interiéru se rozhodli použít materiály jako jsou dubová prkna vyrobená na zakázku na jižní Moravě, nebo travertinové obklady v koupelnách. Příjemný komfort zajišťuje elektronické ovládání osvětlení, klimatizace, nebo rekuperace vzduchu. K bytu náleží sklep s gotickou klenbou jako stvořený pro archiv velké sbírky vína.

Mohlo by se vám líbit

Zvenčí obyčejná áčková chata skrývá dechberoucí interiér

Když majitelé zavřou veškeré okenní otvory, téměř si chaty uprostřed přírody nevšimnete. Její interiér přitom není nijak skromný a nabízí jejím obyvatelům skutečné pohodlí přitom v úzkém kontaktu s přírodou.
marianne.cz

Zdroj informací: www.svoboda-williams.com

Zdroj článku

Související články

Byt

<span>Nájemní byt prošel fantasickou proměnou: Výrazné syté barvy v duchu české trikolóry se staly hlavním prvkem interiéru v centru Prahy</span>

Nájemní byt prošel fantasickou proměnou: Výrazné syté barvy v duchu české trikolóry se staly hlavním prvkem interiéru v centru Prahy

Byt

<span> Rustikální klenot, který si každý zamiluje: Dům z 15. století je plný dřeva a obklopený kouzelnou zahradou</span>

Rustikální klenot, který si každý zamiluje: Dům z 15. století je plný dřeva a obklopený kouzelnou zahradou

Byt

<span>Útulnost na 20 metrech čtverečních: Byt v srdci města zdobí stoleté parkety a francouzský balkón</span>

Útulnost na 20 metrech čtverečních: Byt v srdci města zdobí stoleté parkety a francouzský balkón

Byt

<span>Padesátimetrovému bytečku vládne bílá barva a divoké pokojovky </span>

Padesátimetrovému bytečku vládne bílá barva a divoké pokojovky