Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co zajímavého navštívit v Praze, když nechcete působit jako klasický turista?

Praha je krásná a nabízí spousty zajímavých míst, které zde můžete navštívit. Občas vlastně tolik, že je poměrně těžké vybrat, na co vyrazit. A pokud jste z České republiky, či dokonce bydlíte právě v Praze, tak nejspíš nechcete na typicky turistické atrakce, jako je Karlův most či Orloj. Pro tento případ máme pro vás několik tipů, díky kterým zažijete v Praze něco výjimečného...a ne až tak turistického.

Tereza Čaladi | 19. 08. 2023

Praha člověka snad nikdy neomrzí. Občas je přeplněná, čímž ho může na chvíli odradit. Ale má své kouzlo. Má totiž širokou nabídku toho, co vám může nabídnout. Od historických památek až po moderní záležitosti. My bychom se dnes ale rádi zaměřili na ty poměrně neobvyklé atrakce.

5 příležitostí pro neobvyklé a zajímavé zážitky v Praze

Některé z těchto tipů jsou stálice. Jiné trvají do konce léta. Rozhodně však zaujmou dospělé i děti. Okolo některých z nich možná denně chodíte a pouze nevíte, co se v budovách skrývá.

1. Věž z knih

Kromě toho, že pražská Ústřední knihovna skrývá přes 2 000 knih, najdete v ní také věž z knih, která sahá od země až po strop (ty se do zmíněného výčtu nepočítají). Jedná se o dílo výtvarníka Matěje Kréna a nazývá se Nekonečnou studnou. Jsou v ní totiž dvě zrcadla, která při pohledu do věže vytváří iluzi, že je nekonečná. Věříme, že vás zaujme, i když nejste zrovna knihomolové.

2. Galaxie barev

Poté, co bylo v Praze v roce 2019 otevřeno největší medúzárium v Evropě (Svět medúz), které kromě medúz samotných oslovuje i svými světelnými efekty, se letos dočkala Praha další rarity. Jedná se o světelnou show Galaxie barev, která se nachází v obchodním centru Westfield Chodov. Můžete si na ní užít barevný vesmír plný světelných efektů, robotickou show a interaktivní umění.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3. Výtah páternoster

Tato atrakce je vcelku turistická, ale i přesto rozhodně stojí za zmínku. Najdete ji schovanou na pražském magistrátu. Jedná se o výtah z 19. století. Využíván byl ale především až následující století v Evropě a přetrvával poměrně dlouho. Někteří z vás si ho možná stále ještě pamatují. Funguje tak, že jsou zde dvě řady kabin, které se točí na dvou velkých kolech, jedna řada přitom vždy směřuje nahoru, druhá dolů. Na mnoha místech již nemá obdoby, proto se na něj jezdí podle iDnes dívat i turisti ze zahraničí. Možná se tak vyplatí navštívit i vám.

4. Neviditelná výstava

Pokud vás zajímá, jak vypadá život nevidomých lidí, tato výstava je ideální příležitostí, jak to zjistit. Zde se naučíte nejenom se orientovat ve speciálně zatemněných prostorách připomínající prostředí doma i venku, ale můžete zajít i na „neviditelnou večeři“, která se odehrává v naprosté tmě. Výstavu najdete u Karlova náměstí ve Vodičkově ulici.

5. Výstava Purgatory o nevyhnutelném osudu

Pokud vás ovšem láká více klasická výstava s hlubokou myšlenkou, můžete si vyrazit prohlédnout umění dvou mladých autorek do Galerie Kvalitář. „V obou uměleckých reprezentacích klesáme dolů do temnot, na dno oceánů, do nitra Země, do lidského podvědomí, kde se však může velmi hluboko nacházet nový, dosud nepoznaný, zdroj světla,“ vysvětluje kurátor výstavy Jan Dotřel. „Pro Julii Kopovou jsou typické gestické tahy štětcem s velkou dávkou rytmizace, která jejím malbám dodává silný expresivní ráz. Poslední umělecký cyklus Julie Kopové je zatím nejvíce zaměřený na vertikálně komponované obrazy, jejichž ideologické směřování poukazuje dolů, čímž nabádá divákovu pozornost k temným oblastem jeho duše čekající na katarzi. V tvorbě Anny Jožové hraje dominantní roli téma klimatické změny a způsob, jakým zacházíme s krajinou. Její sochařská práce je založena na reprezentaci života, který vinou ekologické krize umírá. Uhynulé schránky však coby svědectví přetrvávají a na jejich sedimentech roste život nový,“ doplňuje. Výstava trvá do 27. srpna.

Tip na závěr: výhodný odpočinek

A pokud to vše projdete a přepadne vás únava, můžete zamířit do wellness odkazujícího na jednoho z nejvýznamnějších českých králů spojeného s Prahou. Carlo IV Wellness & Spa se nachází v hotelu NH Collection Prague Carlo IV na Senovážném náměstí. Užít si zde můžete vyhřívaný bazén s vířivkou a regenerační sauny i páry. Po celý srpen je zde od pondělí do čtvrtka od 18:00 exkluzivní výhodné vstupné za 990 Kč. Jinak stojí 1 600 Kč. Platí i pro ty, kteří nejsou ubytovaní v hotelu.

Mohlo by se vám líbit

Léto na střeše! Vyrazte na místa, ze kterých budete mít Prahu na dlani

Praha stověžatá! Pokud chcete spočítat, zda se naše hlavní město opravdu pyšní sto věžemi, pak se na Prahu musíte podívat z ptačí perspektivy. A právě s tím vám pomohou střešní terasy, které se v posledních letech těší velké oblibě. Na některých si dokonce můžete vypít drink, vychutnat dobré jídlo nebo poslechnout koncert.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Blíží se kinopremiéra filmu Priscilla: Připomeňte si ikonické líčení a styl manželky krále rock’n’rollu

Zábava
Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Filmové tipy podle redakce: Kterých 5 snímků by vám letos nemělo uniknout na filmovém festivalu v Karlových Varech?

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar