Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Sophia Loren a její tajemství věčného mládí

Info ikona
Sophia

Ikona italského filmu, která v roce 1962 získala Oscara za snímek Horalka a v roce 1991 za celoživotní dílo, oslaví 20. září 89. narozeniny. Pokud si ale myslíte, že Sophia Loren v pokročilém věku ztratila svůj šmrnc a půvab, pak jste na omylu. Co tedy stojí za jejím věčným mládím a vitalitou?

Láska k jídlu

Když se řekne Sophia Loren, většina z nás si vybaví černobílou fotografii, na které si Sophia labužnicky pochutnává na špagetách. Herečka dokonce v minulosti prohlásila: „Za všechno, co vidíte, vděčím špagetám.“ A tak je jasné, že Sophia Loren rozhodně nepatří k ženám, které by se trýznily dietami nebo odmítaly jíst sacharidy. Naopak italská hvězda razí přesvědčení, že rozumný přístup ke stravě, je klíčem ke spokojenému životu. Není také žádným tajemstvím, že herečka nedá dopustit na olivový olej. Údajně zařazuje do svého každodenního jídelníčku dvě polévkové lžíce olivového oleje, který je bohatý na antioxidanty, a navíc je jedním z hlavních zdrojů vitamínů A, D, K a E. Zároveň dbá na pravidelnou konzumaci ryb bohatých na omega-3 mastné kyseliny a nepodceňuje ani porci zeleniny. Suma sumárum, strava Sophie Loren staví na základech středomořské diety.

Mohlo by se vám líbit

Žádné plastické operace

Sexsymbol minulého století, ikona stylu nebo italská kráska. Sophia Loren za svůj život sklidila mnoho ód na svou krásu. Nutno ale dodat, že se setkala také s kritikou: „Říkali mi, že mám příliš dlouhý nos a velká ústa.“ Naštěstí si Sophia Loren kritiku nevzala k srdci a trvala na tom, že plastickou operaci nosu nepodstoupí. „Řekla jsem jim: Můj obličej se mi líbí a nechci na něm nic měnit. Radši bych se vrátila do svého rodného města Pozzuoli, než abych si nechala upravit nos,“ vzpomíná Sophia Loren. Mnohokrát také italská hvězda prohlásila, že krásu nevnímá jako něco fyzického. „Krása je to, jak se cítíte uvnitř, a odráží se to ve vašich očích.“

Jak vypadá Sophia Loren dnes?

Přirozený pohyb

K vitálnímu zdraví bezpochyby přispívá také pohyb. I v tomto ohledu Sophia Loren nezahálí a dopřává si pohyb, který je našemu tělu nejpřirozenější, tedy chůzi. „Trochu cvičení je dobré. Já ale hlavně chodím, chodím, chodím a chodím. A to každý den nejméně hodinu. Fyzické cvičení vás učiní ladnějšími. Choďte, jako by celá ulice byla vaše,“ řekla italská hvězda v minulosti. Můžeme jenom hádat, zda si i devětaosmdesátiletá Sophia Loren dopřává každodenní procházky. Jedno je ale jasné – chůze skutečně napomáhá fyzickému zdraví a je ideální pro všechny, kteří nechtějí trávit dny v posilovnách.

Mohlo by se vám líbit