Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Příběh slavné fotografie: Sophia Loren vysvětlila svůj pohled do sexy výstřihu Jayne Mansfield

Slavná fotografie z roku 1957 byla pořízena v Kalifornii na uvítacím večírku vycházející italské filmové hvězdy Sophie Loren. Party pořádalo studio Paramount, s nímž tato okouzlující diva právě podepsala smlouvu. Na snímku je zachycena hvězda večera Sophia Loren a další slavná herečka Jayne Mansfieldová, která oblékla velmi vyzývavé šaty. Skoro by se mohlo zdát, že chtěla svým výstřihem italskou hvězdu zastínit. A právě přísný pohled Sophie na odhalený hrudník Jayne zapříčinil, že je tento snímek i po téměř sedmdesáti letech jedním z nejslavnějších hollywoodských snímků celebrit všech dob. Jaká je ale pravda o tomto ikonickém pohledu do výstřihu? Loren o tom promluvila až o mnoho let později.

Nejslavnější fotografie vznikla na party v Beverly Hills

Když časopis People vytvořil knihu The Best 100 celebrity photos, Fotografie Sophie Loren a Jayne Mansfieldové byla první, která přišla šéfredaktorovi Jesse Cagleovi na mysl. Tento snímek byl pořízený v roce 1957 na party, která byla uspořádaná pro vycházející italskou hvězdu Sophii Loren. Dva roky před tím se dostala do povědomí filmového průmyslu, tvůrců a veřejnosti, protože byla nejvíce fotografovanou osobou na filmovém festivalu v Cannes. A právě v době pořízení fotografie se studiem Paramount podepsala smlouvu, a tak bylo co slavit. Mezi hosty byla i vnadná herečka Jayne.

Mohlo by se vám líbit

24 fotografií, které dokazují, že se od stylu Sophie Loren můžeme i dnes učit

Sophia Loren slaví 87. narozeniny a je jisté, že pokud někdo patří ke světovým módním ikonám minulého století, pak je to rozhodně tato italská herečka. My jsme vybrali 24 fotografií z minulosti, které ukazují její přirozenou krásu a styl.
marianne.cz

Na snímku je vidět usměvavá atraktivní blondýnka ve velmi těsných šatech, které navíc měly takový výstřih, že její ňadra spíše odhalovaly než zahalovaly. A právě do tohoto výstřihu padl přísný pohled Sophie Loren, která seděla hned vedle. Její výraz, zachycený na této momentce, může naznačovat, přísnost, žárlivost, závist a opovržení. Ovšem to, co se v tu chvíli honilo italské herečce hlavou, si nechávala dlouho pro sebe. Pravdu a skutečný důvod jejího výrazu prozradila Sophia Loren až v roce 2014. Z toho, jak se situace ohledně této fotografie vyvinula, totiž nebyla příliš nadšená.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jaký je příběh slavné fotografie? 

Paramount pro mě zorganizoval večírek, bylo to neuvěřitelné. Jako poslední dorazila Jayne Mansfield. Přišla přímo k mému stolu a posadila se. Věděla, že se všichni dívají. A teď se podívejte na fotografii, kam směřuje můj zrak. Zírala jsem na její bradavky, protože jsem měla strach, že vypadnou na můj talíř. V mém výrazu můžete vidět zděšení. Jsem vyděšená, že jí ty šaty prasknou, ozve se ‚bum!‘ a vše se rozlije po stole,“ vysvětlila herečka skutečný příběh této fotografie. Jak sama přiznala, i po těch letech ji stále lidé žádají, aby právě tuto fotografii podepsala, jenže to se nikdy nestalo a nestane. „Nikdy jsem ji nepodepsala. Nechci s tím mít nic společného, navíc to nikdy neudělám z ústy k Jayne,“ přiznala Sophia. Jayne Mansfield tragicky zemřela při automobilové nehodě v roce 1967, kdy jí bylo pouhých 34 let.

Co dělá Sophia Loren dnes?

Dvojnásobná držitelka Oscara Sophia Loren řekla v roce 2012 Vanity Fair, že nechce poskytovat rozhovory, protože její život prý není pohádka a je bolestivé o něm mluvit. Přesto napsalav roce 2014 paměti s názvem Yesterday, Today, Tomorow: My Life. Tato kniha přináší pohled na její život a kariéru. Dnes již 89letá Sophia Loren zůstává stále aktivní ve světě showbyznysu. Kromě toho, že je stále zvána na veřejné události, jako jsou filmové festivaly a udílení cen, se věnuje také charitativním aktivitám. Její poslední větší role je z roku 2009 ve filmu Nine.

 

Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Zábava
Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zážitek na celý život. Soutěžte o setkání s fotbalovými superstar

Zábava
Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Zábava
Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?