Přejít k hlavnímu obsahu
Zdraví

Bolest břicha ze stresu: Proč nás trápí a co pomáhá?

Info ikona
bolest břicha

Jste neustále ve stresu, nedokážete se zastavit, přijde vám, že nic nestíháte a do toho všeho vás trápí nepříjemná bolest břicha? Zpomalte a zjistěte, jak s bolestí břicha ze stresu zatočit.

Promotion | 29. 01. 2024

Bolest břicha bývá často doprovázena dalšími nepříjemnými obtížemi, přichází s ní například pálení žáhy, nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, pocit plnosti, zácpa či křeče. Příčin tohoto nepříjemného problému může být hned několik. Akutní bolest může způsobit nevhodná či zkažená strava, alkohol nebo léky. V případě, že vás však bolesti břicha trápí častěji, může být příčinou právě nadměrný stres. Souvislost hledejte v takzvané ose střevo-mozek. Oba tyto orgány jsou spojené nervy, které mezi sebou přenáší vzruchy. 

I krátkodobý stres může ovlivnit složení vaší střevní mikrobioty a naopak změny mikrobioty zase ovlivňují reakci na stres či úzkost. Stále se zjišťuje, jak přesně tato osa střevo-mozek funguje a co všechno ovlivňuje. 

Dlouhodobá bolest břicha a IBS 

Chronická bolest břicha patří mezi základní příznaky syndromu dráždivého tračníku (zkráceně IBS). Toto onemocnění postihuje zhruba 7 až 21 % běžné populace a projevuje se právě bolestí břicha, nadýmáním, průjmem a/nebo zácpou.  

Při častějších nebo dlouhotrvajících bolestech či dalších příznacích IBS (zácpa, průjem, nadýmání) vyzkoušejte zdravotnický prostředek pro léčbu příznaků syndromu dráždivého tračníku PROIBS®. Obsahuje rostlinný extrakt, který podporuje přirozenou funkci vašich střev a pomáhá udržovat optimální podmínky střevní mikrobioty. PROIBS® navíc můžete užívat dlouhodobě.  

Info ikona
Proibs

Více informací na www.proibs.cz

Vyřešte svůj stres, zlepší se vám zdraví 

Nenechte se zužovat bolestmi břicha ze stresu. Zkuste se nejdříve nadměrného stresu zbavit. Zamyslete se nad vaším životním stylem a zkuste se začít vyhýbat stresovým situacím nebo se s nimi naučit pracovat. Nebojte se vyzkoušet psychologická sezení. Lepší zvládání stresových situací také výrazně podporuje fyzická aktivita. Pohyb je dobrý i pro zlepšení funkce střev. Stačí vám třiceti minutová procházka každý den a budete se cítit lépe. Zároveň nezapomeňte upravit svůj jídelníček. Protože spokojená střeva rovná se spokojená mysl a naopak.  

Měření
×
  • Marianne
  • 899 Kč
  • ROČNÍ PŘEDPLATNÉ MARIANNE + SKINPERFECT PRIMER + DIGI VERZE ZDARMA
  • obrázek magazínu ROČNÍ PŘEDPLATNÉ MARIANNE + SKINPERFECT PRIMER + DIGI VERZE ZDARMA
  • Předplatit