Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Krásný úsměv a zdraví: Souvislost, kterou nelze ignorovat!

Info ikona
zubní kartáčky mediblanc

Pravidelná ústní hygiena je zásadním prvkem celkové zdravotní péče, kterou mnohdy podceňujeme nebo přehlížíme. Přitom zdravé zuby mají zásadní vliv na celkové zdraví i pohodu. Vždyť právě úsměvu si všímáme jako první – proto by měl být nejen upřímný, ale především zdravý a zářivý.

Promotion | 31. 10. 2023

Důležitost ústní hygieny

Zuby ale nehrají jen estetickou roli. Daleko důležitější samozřejmě je, jestli jsou zdravé – právě stav našeho chrupu toho totiž hodně vypovídá o našem životním stylu a o celkové zdravotní kondici. 

Info ikona
zubní kartáček a pasta

Rychlé opakování: Proč ústní hygienu nezanedbávat? 

Prevence zubního kazu: Zubní kaz se řadí mezi běžné problémy lidské populace. Časem ale může vést až ke ztrátě zubů. Pravidelné čištění odstraňuje zubní plak, který je hlavní příčinou zubního kazu.

Prevence paradentózy: Paradentóza je závažné onemocnění dásní a kosti, která drží zuby v čelisti. Správná ústní hygiena pomáhá předcházet této nemoci.

Svěží dech: Čisté zuby a zdravé dásně jdou ruku v ruce se svěžím dechem, což hraje velmi důležitou roli v naší sebejistotě a v tom, jak se cítíme při komunikaci s ostatními lidmi. 

Celkové zdraví: Některé problémy se zuby mohou mít vliv na celkové zdraví – vše je v lidském těle propojené a například zubní infekce se může šířit i do jiných částí těla.

Info ikona
Mediblanc zubní kartáčky a pasta

Zuby – co jste možná nevěděli

Zuby jsou tvrdší než kosti a odolávají velkým tlakům a otřesům. To jim umožňuje plnit svou funkci při žvýkání potravy.

Každý zub je jedinečný – stejně jako otisky prstů. To znamená, že nenajdete dva lidi se stejně tvarovanými a uspořádanými zuby.

Začínají se tvořit již před narozením v plodu a první moudrák se obvykle začíná prořezávat kolem 17. až 25. roku života.

Hydroxyapatit v zubech tvoří 97 % zubní skloviny a až 70 % dentinu. Tato látka urychluje přirozenou remineralizaci zubů a má spoustu dalších zajímavých vlastností.

Info ikona
zubní kartáček a pasta

MEDIBLANC: Péče o zuby na profesionální úrovni

Chcete se o své zuby starat poctivě a hledáte jen opravdu kvalitní produkty, za kterými stojí praví odborníci? Správnou volbou by pro vás mohla být značka MEDIBLANC. Proč? 

Jedním z hlavních důvodů je obsah stoprocentně přírodního hydroxyapatitu. Tato látka se vyskytuje v zubní sklovině a dentinu. Hydroxyapatit urychluje přirozenou remineralizaci zubů, což znamená, že se minerály vrací do zubů, které se díky tomu zpevňují a jsou více chráněné před vznikem zubního kazu. Hydroxyapatit výrazně zlepšuje strukturu zubů a dokáže zacelit i hlubší trhliny až do dentinu. Navíc hydroxyapatit dokáže vázat proteiny bakterií zubního plaku, což významně přispívá k odstranění plaku z povrchu zubů.

Zubní pasty MEDIBLANC jsou k zubům šetrné, mají sníženou pěnivost a nízkou abrazivitu, což znamená, že neškrábou zubní sklovinu a nezpůsobují nadměrné opotřebení zubů. Hodí se pro všechny typy zubních kartáčků a pro všechny věkové skupiny, s výjimkou dětí do šesti let.

Martin Vrána, CEO společnosti Givet, která stojí za značkou MEDIBLANC, pracuje s týmem vývojářů na neustálém vylepšování produktů. V nadcházejícím roce můžete očekávat rozšíření portfolia značky o další inovativní produkty.

Měření