Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

IVANA CHŘIBKOVÁ: Jak se Anika zapojila do našeho života

Když jsme Aniku přivezli domů z porodnice, skončila nám etapa, kdy mě musel neustále někdo odněkud zvedat a začala nám etapa, kdy mě museli neustále odněkud zvedat dva lidé.

Ivana Chřibková | 20. 04. 2021

Anika se zapojila do života a všechno bylo najednou viděno její optikou, protože příroda a intuice to umí říct líp, než kdejaká příručka nebo ten, kdo neúnavně zásobuje radami. Jediné, co jsme měli na paměti bylo, abychom náš život přizpůsobili, ale od základu neměnili, a abychom všichni tři měli řád. Ostatně k tomu mě (ON) vede už léta, protože je systematik, který čte návody a (JÁ) jsem člověk od přírody nesystematický, který návody nečte. Jednak proto, že mě to zdržuje a jednak proto, že se při ovládání přístrojů řídím svým vlastním pocitem. 

Mohlo by se vám líbit

Ivana Chřibková: Jak už se neříká 'buď pozitivní', a proto musím zůstat optimistickou matkou

Sousloví "buď pozitivní" vzalo za své. A tak v době pandemie zůstávám optimistickou matkou. V situacích, kdy to jde, i v situacích, když už to zdá se nejde. Protože její život je zatím tak opravdově veselý a můj by mě s opačným přístupem strašně štval.
marianne.cz

ON: Zapínala jsi robotický vysavač?
JÁ: Ne, to už tak bylo. 

Anika se směje na světla na stropě, na sebe v zrcadle, přestože zatím neví, že se směje na sebe, na fixační polštářek a když slyší hlas Petra Vichnara ve sportovních zprávách (třeba bude excelovat v nějaké sportovní disciplíně)

S nedůvěrou sleduje kachničky ve vaně a mě, když ji před spaním zpívám ukolébavku. Ta ostatně nebyla pozitivně přijata ani mezi dospělými. 

TATÍNEK na BABIČKU: Řekněte jí to Vy, protože je to Vaše dcera.
BABIČKA na MĚ: Ivanko a nechtěla bys jí raději namalovat nějaký pěkný obrázek?

Řehtá se, když tancujeme. Vzhledem k tomu, že máme půl domu proskleného, myslím, že za sebou zanecháváme rozpačitý dojem. Do tance se zapojily také dvě návštěvy, pán ze služby doručování potravin a v tahu všeobecné euforie i babička. 

BABIČKA: Ale pusť mi tam něco normálního, třeba jive. 

Mohlo by se vám líbit

Ivana Chřibková: Jak jsme spolu prošvihly všechny termíny porodu, protože je nejspíš individualista

Můj muž má se mnou po celou dobu našeho vztahu trpělivost. Trpělivost mám i já s ním, a to po celou dobu našeho vztahu. Význam slova trpělivost ale dostal naprosto jiný rozměr při našem společném čekání na porod. Anika prošvihla první i druhý termín. Několik humoristů z mého okolí poznamenalo, že je jako maminka, když píše novou knihu. Samozřejmě to není pravda, já termíny dodržuju. Tohle má po tatínkovi!
marianne.cz

Rituály jí evidentně svědčí, podle hudby ze Lvího krále pozná, že přišel čas na večerní koupání, masáž, krmení a uspávání. Já ale popravdě potřebuji následujících dvanáct hodin, abych song Hakuna Matata dostala z hlavy. Naše personalisované playlisty na Spotify jsou momentálně veřejně nepoužitelné. Tatínkovo made for you naprosto zruinovalo Five Little Ducks.

Babička se odmítla zapojit do písní v anglickém jazyce, a tak přišla s Chvátám, chvátám nemám chvíli klid. Kterou vytlačuji z hlavy těch dalších dvanáct hodin.

Anika už spí skoro celou noc, což považuji za kombinaci vyslyšených motliteb a mých spacích genů. 

Nerada se nosí. Nejspíš na ni dolehla tíha informce, že dosáhla horních hranic ve všech vývojových tabulkách.
Úvodní nadšení z toho, že se směje, když slyší hlas Petra Vichnara ve sportovních zprávách, protože bude výjimečná v nějaké sportovní disciplíně, vystřídala obava v jaké.

S babičkou do odvolání nemluvím za prohlášení, že by to mohla být druhá Fibingerová a uplatnit se v hodu koulí.

KOLEMJDOUCÍ na procházce: Můžu se podívat? To je krásný chlapeček.
JÁ: To je holčička. 

KOLEMJDOUCÍ: Nevadí. 

Anika objevuje svět a mě zase baví pohádky. A to nejen proto, že v nich nakonec všechno dobře dopadne. Taky proto, že je mi v jejich společnosti bezpečně. Stejně jako ve společnosti Aniky. 

Mohlo by se vám líbit

Ivana Chřibková: Jak se narodila teprve potom, co jsem ji namotivovala výhodami

Přišly mé věci z Hong Kongu, a tak se k depresím z nevyvolatelného porodu, přidaly ještě ty z přílišné přiléhavosti mých starých oděvů. Vím, že to byla hloupost, uvědomuju si veškerou absurditu mého chování, přesto mě k tomu vedlo nějaké zvláštní pnutí, nebo možná dlouhá chvíle. Zkusila jsem si těsně před porodem natáhnout své šortky na běhání velikosti S.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě