Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

IVANA CHŘIBKOVÁ: Jak se Anika zapojila do našeho života

Info ikona
Dítě

Když jsme Aniku přivezli domů z porodnice, skončila nám etapa, kdy mě musel neustále někdo odněkud zvedat a začala nám etapa, kdy mě museli neustále odněkud zvedat dva lidé.

Ivana Chřibková | 20. 04. 2021

Anika se zapojila do života a všechno bylo najednou viděno její optikou, protože příroda a intuice to umí říct líp, než kdejaká příručka nebo ten, kdo neúnavně zásobuje radami. Jediné, co jsme měli na paměti bylo, abychom náš život přizpůsobili, ale od základu neměnili, a abychom všichni tři měli řád. Ostatně k tomu mě (ON) vede už léta, protože je systematik, který čte návody a (JÁ) jsem člověk od přírody nesystematický, který návody nečte. Jednak proto, že mě to zdržuje a jednak proto, že se při ovládání přístrojů řídím svým vlastním pocitem. 

Mohlo by se vám líbit

ON: Zapínala jsi robotický vysavač?
JÁ: Ne, to už tak bylo. 

Anika se směje na světla na stropě, na sebe v zrcadle, přestože zatím neví, že se směje na sebe, na fixační polštářek a když slyší hlas Petra Vichnara ve sportovních zprávách (třeba bude excelovat v nějaké sportovní disciplíně)

S nedůvěrou sleduje kachničky ve vaně a mě, když ji před spaním zpívám ukolébavku. Ta ostatně nebyla pozitivně přijata ani mezi dospělými. 

TATÍNEK na BABIČKU: Řekněte jí to Vy, protože je to Vaše dcera.
BABIČKA na MĚ: Ivanko a nechtěla bys jí raději namalovat nějaký pěkný obrázek?

Řehtá se, když tancujeme. Vzhledem k tomu, že máme půl domu proskleného, myslím, že za sebou zanecháváme rozpačitý dojem. Do tance se zapojily také dvě návštěvy, pán ze služby doručování potravin a v tahu všeobecné euforie i babička. 

BABIČKA: Ale pusť mi tam něco normálního, třeba jive. 

Mohlo by se vám líbit

Rituály jí evidentně svědčí, podle hudby ze Lvího krále pozná, že přišel čas na večerní koupání, masáž, krmení a uspávání. Já ale popravdě potřebuji následujících dvanáct hodin, abych song Hakuna Matata dostala z hlavy. Naše personalisované playlisty na Spotify jsou momentálně veřejně nepoužitelné. Tatínkovo made for you naprosto zruinovalo Five Little Ducks.

Babička se odmítla zapojit do písní v anglickém jazyce, a tak přišla s Chvátám, chvátám nemám chvíli klid. Kterou vytlačuji z hlavy těch dalších dvanáct hodin.

Anika už spí skoro celou noc, což považuji za kombinaci vyslyšených motliteb a mých spacích genů. 

Nerada se nosí. Nejspíš na ni dolehla tíha informce, že dosáhla horních hranic ve všech vývojových tabulkách.
Úvodní nadšení z toho, že se směje, když slyší hlas Petra Vichnara ve sportovních zprávách, protože bude výjimečná v nějaké sportovní disciplíně, vystřídala obava v jaké.

S babičkou do odvolání nemluvím za prohlášení, že by to mohla být druhá Fibingerová a uplatnit se v hodu koulí.

KOLEMJDOUCÍ na procházce: Můžu se podívat? To je krásný chlapeček.
JÁ: To je holčička. 

KOLEMJDOUCÍ: Nevadí. 

Anika objevuje svět a mě zase baví pohádky. A to nejen proto, že v nich nakonec všechno dobře dopadne. Taky proto, že je mi v jejich společnosti bezpečně. Stejně jako ve společnosti Aniky. 

Mohlo by se vám líbit