Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Spřízněné duše: Michelle & Barack Obama

On jí říká Miche, ona jemu Pumski. Už třiatřicet let žijí po svém boku a nic nenasvědčuje tomu, že by to chtěli změnit. Nahlédněte společně s námi do vztahu mezi Michelle a Barackem Obamou, vztahu, který vzbuzuje naději, že pravá láska existuje.

Když pětadvacetiletá Michelle Robinson poprvé poznala Baracka Obamu, nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o velkou lásku. „O Barackovi si tou dobou povídala celá firma. Kupříkladu proto, že na právech teprve dokončil prvák a my na letní praxe přijímali absolventy druháku. Podle sekretářek, které ho viděly, když k nám šel na pohovor, nebyl jen zázračně inteligentní, ale ještě navíc vyloženě k nakousnutí. Já k těm zvěstem přistupovala skepticky. Měla jsem tu zkušenost, že jakmile oblečete černocha do obleku, běloši se mohou pominout. V letním seznamu zaměstnanců jsem si našla jeho fotku – nelichotivou, špatně osvětlenou průkazovku, na které byl kluk s úsměvem od ucha k uchu mírně mimoňským výrazem,“ píše Michelle Obama ve své knize Becoming.

Jenže člověk míní, život mění, a tak se Michelle o několik týdnů později vydala na první rande s tímto charismatickým právníkem. Zmrzlina, dlouhá procházka a film Southside With You – tak zní svatá trojice, díky které Michelle pookřála. „Na té schůzce do sebe všechno zapadlo a já jsem věděla, že už není cesty zpět,“ vzpomíná Michelle.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Z hloubi duše brutálně upřímná Michelle Obamová

Díky barvy pleti se s manželem Barackem zapsali do dějin USA, jako první prezidentský manželský pár afroamerického původu. Když si přečtete její memoáry Můj život zjistíte, že to spravedlivé není. Tato inteligentní, vzdělaná, a empatická žena by byla výjimečná i jako Evropanka, Asiatka, Indiánka nebo Avatar.
marianne.cz

(Ne)čekané zásnuby

Po dvou letech vztahu Michelle doufala, že se Barack „vytasí“ s malou krabičkou, ve které bude ukrytý třpytivý kroužek. Při romantické večeři, která si přímo říkala o zásnuby, ji ale čekala studená sprcha. „Když už se večeře chýlila ke konci, Barack mě chytl za ruku a řekl, že i když mě miluje celou svou bytostí, nevidí ve svatbě smysl. Okamžitě jsem ucítila, jak se mi do tváří žene krev. Následně jsme se vrhli do diskuze, která se proměnila v diskuzi dvou advokátů. Z debaty nás vytrhl až číšník, který přinesl dezertní talířek se stříbrným poklopem,“ píše Michelle. Když Michelle odklopila víko, namísto čokoládového dortu objevila malou sametovou krabičku. Uvnitř na ni čekal diamantový prstýnek. Lišák, Barack!

Když miminko nepřichází

Své „ano“ si pár řekl 3. října 1992. Velká posvatební euforie se ale nekonala. Nejprve Michelle s Barackem řešili, kde budou bydlet, a následně se museli vyrovnat s tím, že se Michelle nedaří otěhotnět. Když už konečně Michelle objevila na těhotenském testu dvě čárky, o pár týdnů později samovolně potratila.

V tu dobu si pár procházel první větší krizí, která byla způsobena i Barackovým pracovním nasazením. „V každém případě on byl pryč a já tady a zodpovědnost ležela na mne. Už tehdy jsem tušila, že v tomhle případě obětuji víc já, než on. Jemu nikdo neodebíral krev. On nemusel rušit schůzky kvůli vyšetření děložního čípku. Byl to milující a pozorný manžel a dělal co mohl. Ne že by to byla jeho vina, ale spravedlivé to nebylo a nadělalo mi to v hlavě zmatek asi jako každé ženě, která přísahá na rovnost pohlaví. To pro mě se přece všechno změní. To já budu muset na čas odložit svoje zájmy a kariérní sny, abych naplnila kus snu, který jsme snili společně. Chci to? Zauvažovala jsem na okamžik. Chci, strašně moc to chci!“ Sen o šťastné rodině se nakonec proměnil v realitu, a tak se 4. července 1998 narodila jejich první dcera Malia Ann a o tři roky později Natasha.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Horská dráha jménem život

Rok 2004 budou Obamovi už navždy považovat za zlomový. Barack Obama totiž získal křeslo v Senátu v Illionis, a zároveň přednesl silný projev na Demokratickém národním shromáždění. Nejeden politolog uznal, že Baracka Obamu čeká zářná politická budoucnost.

Jenže, zatímco Barack získával politické plusy, Michelle se snažila skloubit mateřskou, kariérní a manželskou roli. Neúspěšně! „Měla jsem pocit, jako bych všechno stíhala jenom na půl. Jako by můj život ztrácel zřetelné obrysy.“ Nové životní obrysy na sebe ale nenechaly dlouho čekat. V roce 2007 Barack Obama oznámil, že kandiduje na prezidenta a Michelle se rozhodla, že svého manžele naplno podpoří. Možná i díky Michelle nakonec Barack Obama americké prezidentské volby vyhrál a stal se prvním Afroameričanem v tomto úřadu. To už je ale zase jiná kapitola.

Prohlédněte si fotografie, které dokazují, že mezi Michelle a Barackem to i po třiatřiceti letech stále jiskří. 

Spřízněné duše: Michelle & Barack Obama
Mohlo by se vám líbit

10 momentů, kdy Michelle Obama předvedla svůj hvězdný módní styl

Vydává podcasty, komunikuje na sociálních sítích a je autorkou bestselleru Becoming. Vypadá to, že bývalá první dáma, Michelle Obama, se v posledních čtyřech letech rozhodně nenudila. A nutno dodat, že nudný nebyl ani její módní styl.
marianne.cz

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky