Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

10 momentů, kdy Michelle Obama předvedla svůj hvězdný módní styl

Info ikona
Michelle Obama

Vydává podcasty, komunikuje na sociálních sítích a je autorkou bestselleru Becoming. Vypadá to, že bývalá první dáma, Michelle Obama, se v posledních čtyřech letech rozhodně nenudila. A nutno dodat, že nudný nebyl ani její módní styl.

Od dob, kdy Michelle Obama obývala se svým manželem Barackem Obamou Bílý dům, uplynuly už čtyři roky. I když se mnozí obávali, že oblíbený pár zmizí z veřejného dění, Michelle s Barackem dokázali pravý opak. Jsou aktivní, vystupují na veřejnosti, a především stále bojují za své ideály, které si vytyčili během prezidentského období. Nutno dodat, že v tomto ohledu má velkou zásluhu Michelle, která v roce 2018 vydala knihu Becoming. Právě v té odhalila nejen zákulisí prezidentského úřadu, ale také střípky ze svého dětství nebo vztahu s Barackem. Další aktivita na sebe nenechala dlouho čekat, a tak Michelle Obama v červenci roku 2020 zveřejnila svůj první podcast, jehož hostem nebyl nikdo jiný než Barack Obama. Na základě knihy také v loňském roce vznikl stejnojmenný dokumentární film, který mapuje život bývalé první dámy. Vypadá to, že vlak jménem Michelle Obama je skvěle rozjetý, a tak můžeme jenom s napětím čekat, co dalšího si pro nás Michelle Obama připraví.

Mohlo by se vám líbit

Móda jako odpověď

Ať chceme, nebo ne, módní styl první dámy je vždy ostře sledován. Toho si byla vědoma i Michelle Obama, která v době, kdy se její muž stal hlavou státu, zjistila, že si nemůže na sebe vzít cokoliv, co se jí zachce. „Někdy během prezidentské kampaně si lidé začali všímat, co mám na sobě. Nebo si toho začala všímat přinejmenším média, což na moje šaty upozornilo modní blogery. A to zase vyvolalo smršť komentářů napříč celým internetem. Ani nevím, proč se to stalo – možná proto, že jsem vysoká a nebojím se výrazných vzorů - ale bylo to tak. Skoro se zdálo, že pro veřejnost bylo moje oblečení důležitější než cokoliv, co jsem měla na srdci. Netěšilo mne to, ale snažila jsem se to vnímat jako příležitost naučit se něco nového a zjistit, kolik síly v sobě najdu v postavení, které bych si dobrovolně nikdy nezvolila. O módě jsem něco tušila, ale mnoho toho nebylo,“ popisuje své módní začátky právě v knize Becoming. Dnes už Michelle o módě ví mnoho a její outfity jsou čím dál tím více promyšlené a šik.

U příležitosti narozenin, které Michelle Obama slaví 17. ledna, jsme připravili galerii outfitů, ve kterých bývalá první dáma doslova zazářila. 

Hvězdný styl podle Michelle Obama
Mohlo by se vám líbit