Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Tina Turner působila jako silná a sebevědomá žena. Předcházely tomu ale roky trápení

Včera do hudebního nebe odešla v 83 letech legenda Tina Turner. Každý ji zná jako sebevědomou ženu plnou elánu, jen málokdo ale ví, jak těžký měla život.

Tereza Čaladi | 25. 05. 2023

Tinu Turner každý zná jako královnu rock'n'rollu, která svým originálně nakřáplým hlasem zpívá písničky tak energicky, že vás nabijí, jen když si je pustíte do sluchátek. Přesně takovou je například její evergreenThe Best. A podobně působila i na pódiu. Nikdo by na první pohled neřekl, jak špatná mohla být její situace doma.

Začalo to dětstvím, které nebylo zrovna ideální

Dětství Tiny Turner provázelo stěhování z místa na místo a časté pobyty u příbuzných. Největší rána byla pro Annu Mae Bullock (tak se zpěvačka původně jmenovala), když ji v jedenácti letech nečekaně opustila maminka. „Celý život jsem bojovala s pocitem, že jsem nechtěné dítě a že mě moje máma neměla ráda, jinak by přece od nás neodešla,“ svěřila se ve své autobiografii I, Tina.

Mohlo by se vám líbit

Blake Lively a Ryan Reynolds: Nedávno přivítali čtvrtého potomka a jsou šťastně zadaní už více jak dekádu. Jak to dělají?

Blake Lively a Ryan Reynolds jsou živoucím důkazem toho, že jiskra dokáže vydržet i v dlouhodobých vztazích. V září totiž oslaví 11. výročí svatby. Za tu dobu se jejich rodina přitom rozrostla o čtyři další členy. Podívejte se s námi, jak to celé začalo i na to, jaký je podle nás jejich recept na šťastné manželství.
marianne.cz

Její partner byl násilník

Bezpečí pak hledala v náručí mužů. Ale ani tam jí štěstí nepřálo. V osmnácti porodila syna Raymonda, jehož otcem byl saxofonista Raymond Hill, jenž hrál ve skupině Rhytm of King. Frontman kapely Ike Turner však milostného soka nesnesl, Hilla fyzicky napadl a následně ho vyhodil z kapely. Tinu si vzal za ženu a jejich syna adoptoval. Z Raymonda se stal Craig, aby ani křestním jménem nepřipomínal svého biologického otce.

Jak nejspíš tušíte, idylka se v tomto svazku nekonala. Přestože jejich úspěšné duo Ike a Tina Turner obsazovalo první příčky světových hitparád, jejich domácnost, kam v roce 1960 přibyl ještě společný syn Ronald a záhy ještě dva synové Ike Turnera (poté, co je opustila jejich matka), měla hodně daleko do harmonické rodinky.

Hádky a domácí násilí byly na denním pořádku. Po celých 16 let manželství Ike Tinu fyzicky týral. Několikrát ji zlomil nos, pohmožděniny skrývala dlouhými rukávy. Po dalším ataku zdrogovaného manžela se Tina pokusila o sebevraždu. Nakonec její bezútěšnou situaci vyřešil až rozvod v roce 1976.

Zpěvačka se musela vzdát všech práv na společné singly, až poté Ike souhlasil s ukončením manželství. Než se dokázala opět dostat na vrchol, byla prý několik let odkázána na potravinové lístky.

Ani její syn to neměl lehké

Nejhůře špatnou rodinnou situaci snášel nejstarší syn Craig. Od dětství zamlklý chlapec trpěl depresemi a úzkostmi. Ty vyústily v sebevraždu. V červnu 2018 se ve svých 59 letech zastřelil. Tinu smrt prvorozeného syna prý velmi zasáhla. Možná si i vyčítala, že se s potomky příliš často nestýkala.

Klidný konec

Posledních více jako 20 let žila Tina Turner poklidným životem ve Švýcarsku po boku svého druhého manžela, hudebního producenta Erwina Bacha. Přiznala, že byla konečně spokojená.

Mohlo by se vám líbit

Z posledních slov Tiny Turner (†83) mrazí v zádech: ‚‚Věřila jsem, že moje tělo je nezničitelné…”

Po dlouhé nemoci zemřela Tina Turner (†83). Rocková babička, jak se jí přezdívalo byla už v březnu smířená s osudem, který se nyní naplnil. ‚‚Věřila jsem, že moje tělo je nezničitelné a nedotknutelné,” napsala zpěvačka na sociálních sítích.
svetzeny.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky