Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zajímavosti, které jste možná nevěděli o Kamale Harris a její rodině

Jistě vám je známo, že je první ženou v úřadu amerického premiéra, ale víte něco o jejím soukromém životě? Například že její dcera prorazila v oblasti modelingu? Více pro vás máme níže.

Tereza Čaladi | 20. 10. 2022

Kamala Harris dnes slaví osmapadesáté narozeniny. Narodila se v roce 1964 v Oaklandu doktorce Shyamale Gopalan, která je původem z Indie a která se zabývala dlouhodobě výzkumem rakoviny prsu, a emeritnímu profesorovi ekonomie na Stanfordské univerzitě Donaldu Harrisovi. Pár se setkal během doktorského studia na Kalifornské univerzitě v Berkeley na podzim roku 1962 a následující rok se vzali. Pro svou dceru zvolili jméno Kamala Davi, které má symboliku v hinduistickém náboženství, jelikož chtěli zachovat její kulturní identitu.

jako malá holčička měla zájem o politiku. Ve 13 letech vedla se svou sestrou demonstraci před svým domem na protest proti politice, která zakazovala dětem hrát si na trávníku. (Byly úspěšné – majitelé trávníku nakonec ustoupili.) Po studiu na Howardově univerzitě se její dětský sen začal stávat skutečností. V roce 2004 se stala okresní prokurátorkou pro San Francisco, kde působila dvě funkční období, tedy do roku 2010. V této funkci se setkala a spřátelila s Beauem Bidem, synem současného amerického prezidenta, který v roce 2015 zemřel na rakovinu mozku. Poté se stala generální prokurátorkou pro Kalifornii. V roce 2019 kandidovala na prezidentku. A v roce 2021 se stala první ženskou premiérkou, kterou Spojené státy americké kdy měly.

Co se týče jejího osobního života, v roce 2014 se provdala za právníka Douga Emhoffa a stala se oficiálně nevlastní matkou jeho dětí Colea a Elly. Ona a děti se shodly, že se jim nelíbí termín „nevlastní máma“. Místo toho přišly s názvem „Momala“, což je hra s jejím jménem a zároveň znamená „malá matka“. S oběma dětmi má velmi dobrý vztah.

Cole pracuje v zábavním průmyslu a Ella na sebe loni upozornila v oblasti modelingu. Již podepsala významnou modelingovou smlouvu, prošla se po molech na Fashion Weeku a dostala se na obálky prestižních časopisů. Více o její kariéře se dozvíte v galerii.

Nevlastní dcera Kamaly Harris a její začátky ve světě módy

Byla také silným vzorem pro svou neteř, právničku vzdělanou na Harvardu, a její dvě malé dcerky. Harris o svém životě a svých hodnotách napsala v roce 2019 knihu The Truths We Hold: An American Journey (v překladu Pravda, kterou držíme: Americká cesta) a také vydala ilustrovanou dětskou knihu pro čtenáře ve věku 3 až 7 let Superheroes Are Everywhere (v překladu Superhrdinové jsou všude). V ní psala o tom, že hrdinství je více o volbě a charakteru než o pláštících. „Hrdinové se zastávají toho, co je správné. Kdo se zastává toho, co je správné ve vašem životě?“ Zmínila v ní. A zároveň v ní popsala hrdiny svého života.

Vzhledem k tomu, že si užívá psaní, je zřejmé, že ve volném čase i ráda čte. Mezi jednu z jejích oblíbených knih patří Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a a skříň od C. S. Lewise. A zároveň ráda vaří.

Mohlo by se vám líbit

Kamala Harris, Jacinda Ardern, Elise Stefanik: Příběhy žen, které dobyly svět politiky

Ženy v politice. Slovní spojení, kterému ještě donedávna nebyla přisuzována téměř žádná váha. Z mnoha stran zaznívalo, že se spíše jedná o hloupý žert než o blížící se realitu. Aktuální situace však ukazuje, že ženy v politice jsou zapotřebí více než kdy jindy. Které ženy aktuálně září na poli zahraniční politiky?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě