Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Charakteristické vlastnosti rolí Gwyneth Paltrowové a jak se s nimi ztotožňuje

Komplexní, inteligentní, s romantickou duší – to jsou vlastnosti rolí, které proslavily Gwyneth Paltrowovou, které je dnes 50 let. V jakých filmech? A ztotožňuje se s nimi ve skutečnosti? To vše v článku.

Tereza Čaladi | 27. 09. 2022

Celým jménem Gwyneth Kate Paltrowová je americká herečka, která se narodila 26. září 1972 do showbyznysové rodiny. Jejím otcem je televizní producent Bruce Paltrow, matkou herečka Blythe Dannerová a Steven Spielberg je jejím kmotrem. Zároveň Paltrowová už od mala věděla, že chce hrát. Na jevišti se tedy objevila poprvé již v 5 letech a během dětství jezdila na letní herecké tábory. Poté nastoupila na univerzitu v Santa Barbaře. Vzhledem k tomu, že se ale chtěla věnovat hraní, za podpory svých rodičů ze školy odešla.

Svůj herecký debut měla ve filmu High v roce 1989, který produkoval její otec, a o rok později stála po boku své matky na pódiu během divadelního festivalu ve Williamstownu. V roce 1991 si zahrála Wendy ve filmu Hook, který režíroval její kmotr, a také obsadila jednu z vedlejších rolí ve snímku Křik, kde si zahrála po boku Johna Travolty. Svou první hlavní roli obsadila v roce 1996, když ztvárnila roli Emmy ve stejnojmenné filmové adaptaci literárního díla Jane Austenové. Poté její kariéra nabrala na obrátkách a v roce 1998 se objevila hned v 5 filmech, z nichž nejvýznamnějším byl Zamilovaný Shakespeare, ve kterém ztvárnila Shakespearovu múzu Violu. Za svůj herecký výkon v této roli byla oceněna Oscarem. Svůj pěvecký talent předvedla například v populárním hudebním seriálu Glee, za což získala cenu Emmy. Poté ji bylo možné vidět také ve společnosti Roberta Downeyho Jr. ve filmech Iron-man (a některých Avengerech), kde hrála jeho asistentku Pepper.

Pepper se později stala manželkou Tonyho Starka, ještě předtím však ředitelkou jeho firmy Stark Industries. A podobné charaktery, tedy takové, které jsou inteligentní a komplexní, s romantickou duší, hrála Gwyneth Paltrowová ve více z jejích známějších filmů. Například ve filmu Důkaz z roku 2005 si zahrála dceru geniálního proslulého matematika, který však zešílel. Catherine se bála, že když se do otcových poznámek s jeho studentem, který se snaží na jeho práci navázat, příliš ponoří, stane se jí to stejné. Ale pravdou je, že má také brilantní mysl, což se potvrdí, když vyvine jedinečnou matematickou teorii. Ve filmu Contagion (2011) působí jako manažerka globálních marketingových operací. Na své služební cestě se nakazí virem MEV-1 a stane se z ní tak pacientka nula. Snímek pojednává o příběhu jí a její rodiny, manžela a 2 dětí. Ve filmové adaptaci Emma hraje vzdělanou, bohatou a sebevědomou dívku, která je příliš přesvědčená o své dokonalosti a věří, že jí perfektně jde dohazování lidí. Nakonec sama skončí zaláskovaná. I v Zamilovaném Shakespearovi je její charakter Violy označený jako radikální myslitelka, která je více než ochotná pravidla ohýbat, porušovat nebo se jim úplně vyhýbat.

Mohlo by se vám líbit

Když vaří Gwyneth Paltrow aneb Inspirujte se oblíbenými recepty hollywoodské hvězdy

Vaření bývá vášeň i prokletí. Když se vrátíte domů vyčerpaná z práce, občas se promění v pořádnou dřinu. Inspirujte se kuchařskou knihou herečky Gwyneth Paltrow, plnou snadných, nápaditých a především zdravých receptů.
marianne.cz

Sama herečka si je těmto charakterům velmi podobná. Sice odešla z univerzity, se svým myšlením ovšem nikdy nebyla pozadu. Nejenom že se prosadila v herecké oblasti, po které vždy toužila. Vedle toho studovala prestižní dívčí školu na Manhattanu a v září 2008 navíc založila lifestylovou značku Goop. Ta poskytuje wellness rady od lékařů, podává cestovní doporučení a je spojena s obchodem s kosmetickými produkty, módou a věcmi do domácnosti. Jejím cílem je otevírat tabu témata a snažit se o nich mluvit otevřeně a bez předsudků. Ačkoliv tím vyvolala u některých lidí vlnu kritiky, její byznys prosperuje, což dokazuje úspěšnost pořadu navázaného na Goop, který pod názvem Sex, láska a Goop začal vycházet na Netflixu v loňském roce. Co se jí tedy rozhodně nedá odepřít je její kreativita a cílevědomost. Vedle své úspěšné kariéry má také manžela a 2 děti.

Mohlo by se vám líbit

Co čekat od lifestylové série The Goop Lab, za níž stojí Gwyneth Paltrow?

Šok, stud, porozumění, nadšení, touha dozvědět se více. Vaše emoce se budou střídat jak při jízdě na horské dráze.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Zábava
Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce