Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 tipy, jak se líčit v zimě, abyste pleti dodala sexy zdravou barvu

Kvůli nedostatku slunce a nízkým teplotám bývá naše pleť poslední dobou bez barvy a působí unaveně. Tady jsou jednoduché tipy, díky nimž budete i v zimních měsících zářit.

Soňa Kotulková | 18. 11. 2016
1. Lehké opálení
V létě vypadáme skvěle už jen proto, že je pleť opálená. Bronzový odstín totiž působí zdravě a sexy. Jednoduché řešení proti bledulkovému odstínu? Bronzer. Jenže pozor. Tady obvzlášť platí, že líčidlo musí být kvalitní a barva velmi přirozená. Vynikající bronzové pudry mají například značky Guerlain nebo MAC. Jak postupovat při líčení? Pudrujte pleť velkým štětcem, avšak velmi jemně. Spíš postupně přidávejte, než abyste hned nanesla nepřirozenou hnědou vrstvu. Nezapomínejte ani na krk – ten by váš totiž snadno prozradil! 
 
2. Šťavnatá líčka
Nic tak nedodá zdravý a mladistvý vzhled, jako tvářenka. Hitem jsou krémové, jejichž textura se skvěle „spojí“ s pletí a vypadají prostě nadmíru přirozeně. Na nanášení krémové tvářenky jsou skvělé houbičky Beauty Blender (koupíte např. v Sephoře) – barvu s nimi jemným vklepáváním nanesete velmi snadno a bez fleků. A jaké barvy tvářenek se hodí na zimu? Nikdy nešlápnete vedle s růžovou. Opticky omlazuje a hodí se i ke světlejším odstínům pleti, které v zimě míváme.
 
3. Výrazné rty
Ani v zimě se nebojte výrazné rtěnky. Nemusíte být téměř vůbec nalíčená, když však vybarvíte rty, budete najednou vypadat upraveně a svěže. K zimě ladí všechny odstíny červené a vínové. Velkým hitem jsou tuto sezonu matné rtěnky – vypadají plně a luxusně. Na přehlídkách sice vedly i velmi tmavé odstíny v barvách černého rybízu a borůvek, my je však nedoporučujeme. Když v takové rtěnce vyjdete na mráz, budete působit velmi nezdravě a unaveně.
 
4. Přirozené linky
Tenká tekutá linka vedená tešně u horní linie řas opticky velmi zvýrazní oči a hlavně řasy. Vypadají díky ní hustější a delší. Místo tvrdé černé volte tmavě hnědou nebo tmavě zelenou. Oči budou vypadat výrazně, avšak přirozeně. Pokud se tekuté linky bojíte, zkuste si loket při malování položit na stůl a pohybovat při malování jen zápěstím. Ruka bude jistá a linku tak zvládnete jedním tahem.
 

Související články