Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

5 důvodů, proč byste i vy měla začít používat krémovou tvářenku

Krémová tvářenka je odborníky považovaná za nejvíce nedoceněný kosmetický produkt. Nabízí to, co žádný make-up nedokáže – dodává vám přirozeně zdravou barvu. Dovede ho přitom i nahradit. A to je teprve začátek jejích výhod.

Tereza Čaladi | 24. 02. 2024

Snad každá z nás má kosmetickou taštičku plnou „základních“ make-up produktů. Je běžné tam mít dobrou řasenku, korektor, make-up, možná i některé skincare produkty, které nejsou vyloženě make-upem...ale žádné ženě by tam neměla chybět tvářenka. Správný odstín tvářenky dokáže během vteřiny rozzářit pleť opticky přidat několik hodin spánku. V poslední době jsou přitom čím dál tím více vyzdvihované ty krémové a podle kosmetické redaktorky britského magazínu Stylist se není čemu divit. „Nejen, že se jejich pigment vyplácí 10krát lépe než jejich pudrové protějšky, ale dodají vaší pleti přirozeně vypadající šmrnc, který nelze vytvořit rozjasňovačem,“ vysvětluje. A my pro vás máme ještě pár dalších argumentů.

V čem je krémová tvářenka tak úžasná?

Hned v několika věcech. Podle výše zmíněné kosmetické odbornice je právě krémová tvářenka tím důvodem, že jí lidé chválí její make-up či pleť. A zde jsou již její výhody:

1. Je multifunkční

Krémovou tvářenku můžete použít jak na tváře, tak i na rty a víčka. Získáte tak monochromatický čili jednotný vzhled. Stačí jen najít ten správný odstín a pak můžete vyrazit do ulic naladěná na jaro.

2. Vypadá přirozeně

Krásně sedí na pokožce, aniž by příliš splývala nebo odstávala. Pudrové tvářenky mají tendenci se usazovat do jemných linek, které se pak zesilují, zatímco tekuté tvářenky mohou na suchých místech ulpívat.

3. Může nahradit i make-up

Pokud nepoužíváte make-up například kvůli zahlazení jizev od akné, ale spíše kvůli rozjasnění pleti, úplně klidně vám postačí tvářenka. Případně si pod ni můžete dát pouze korektor na drobné nedostatky na vaší pleti.

Mohlo by se vám líbit

3 žhavé make-up trendy roku 2024: Jaké to jsou?

I tento rok se svět make-upu otevírá novým, odvážným směrům. My jsme vybrali 3 nejvýraznější, které jsou přesto dostatečně nositelné i pro ty z nás, co mají raději konzervativnější styl líčení. Tyto trendy nám ukazují, že i malé změny mohou mít velký efekt.
marianne.cz

4. Dodá vám barvu

Již víte, že vám dodá přirozenou barvu jako když vyjdete na mráz, nebo se trochu zadýcháte. Ovšem její další výhodou je, že na rozdíl o pudrových tvářenek se lépe kombinují a snadněji se tak hledá váš odstín. Nemusíte se tak omezovat pouze na jednu barvu, zkuste různé tóny tvářenek, které vám sedí, nakombinovat.

5. Její aplikace je velmi jednoduchá

Nanáší se opravdu snadno, tedy i ve spěchu. Tekuté tvářenky jsou náchylné kstékání a pudrové vyžadují štětec, takže ty krémové jsou v tomhle ohledu ideální, pokud jde o rychlou aplikaci.

Jak najít tu pravou pro vás?

Teď už zbývá „jenom“ zjistit, která bude sedět právě vám. Říká se, že ženy se světlými tóny pleti přirozeně tíhnou ke klasické růžové a fialové; střední tóny pleti vypadají perfektně s broskvovými odstíny a tmavým tónům pleti sedí borůvkové, cihlové a terakotové odstíny. Tipy na „cream blush“, jak jsou tekuté tvářenky často označované i v českých obchodech, najdete v naší galerii.

Kde krémové tvářenky seženete?
Mohlo by se vám líbit

Éra tvářenek: Jaká je nejlepší tvářenka? A jak ji nanést?

Tvářenky zažívají velký návrat a nejžhavějším hitem jsou momentálně ty tekuté. Podle nás stojí za to podlehnout a taky si jednu pořídit. Díky lehké textuře totiž lícím dodají přirozenou a šťavnatě rozzářenou barvu.
marianne.cz
Zdroj článku

Souvislející články

Krása

<span>Zapomeňte na žiletku: Hedvábně hladkou pokožku můžete mít i díky efektivnějším metodám</span>

Zapomeňte na žiletku: Hedvábně hladkou pokožku můžete mít i díky efektivnějším metodám

Krása

<span>Líčení podle Francouzek: Naučte se jednoduchá pravidla, díky kterým bude váš make-up neodolatelný</span>

Líčení podle Francouzek: Naučte se jednoduchá pravidla, díky kterým bude váš make-up neodolatelný

Krása

<span>Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?</span>

Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?

Krása

<span>Tipy od redakce Marianne na ty nejkrásnější vůně: Inspirujte se a najděte ideální parfém na jaro a léto 2024</span>

Tipy od redakce Marianne na ty nejkrásnější vůně: Inspirujte se a najděte ideální parfém na jaro a léto 2024