Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

5 tipů, jak udělat, aby krk neprozradil váš věk

Znáte to - díváte se na slavnou hvězdu, která snad zastavila čas. Ovšem jen do doby, než se zaměříte na její krk, který je samá vráska. Některé to maskují roláky (ty se ale nedají nosit v létě), šátky nebo velkými šperky. Pokud si umění kamufláže nechcete osvojovat i vy, věnujte této partii velkou pozornost v péči.

Soňa Kotulková | 28. 03. 2017

1. Obličej končí až u podprsenky
Tedy přesněji se říká, že až u bradavek. Je to proto, že mnoho žen na péči o krk a dekolt zapomíná. Přitom tato kůže je velmi tenká a tak rychleji stárne. Proto pokud používáte sérum nebo krém, vždy jej aplikujte i na krk a na oblast dekoltu.

2. Speciální péče
Od čtyřicítky by každá žena měla mít na péči o krk speciální krém. Tyto krémy jsou přímo určené pro tuto oblast a mají vysoký zpevňující a vypínací efekt. Nanášejte je ale vždy směrem odspodu k hraně čelisti. Tím bude pokožka vypnutější. Velcí specialisté na krk jsou například značky Sisley, Lancôme nebo Estée Lauder.


3. Okamžitý lifting
Hitem jsou nyní masky, které jsou určené přímo na omlazení dekoltu. Taková je například jednorázová koncentrovaná bio enzymatická maska od značky Talika. Je vyrobená z celulózy, která je napuštěná koncentrovanými aktivními látkami, vitamíny a aloe vera. Ke krku a dekoltu přilne jako druhá kůže. Po 15-30 minutách je kůže vyhlazená, vypnutá a působí omlazenějším dojmem.


4. Důležitá ochrana
Když venku svítí slunce, nezapomínejte proti UV záření chránit i tuto oblast. Ideální jsou krémy, které mají SPF nebo se nebojte použít make-up s UV filtry nebo i přímo opalovací krém. Pokud jste na dovolené, poatří na dekolt opalovací krém na obličej. Nic tak neurychlí předčasné stárnutí, jako právě nechráněná pokožka na slunci.


5. Zkuste odborníky
Čas od času si zajděte na profesionální ošetření krku. Korektivní dermatoložka Iva Obstová z Medicom Clinic radí: "Z ošetření, které se ukazují jako perfektní prevence tvorby vrásek v oblasti krku a dekoltu, můžu doporučit například mezoterapii. Jedná se o minimálně invazivní metodu hloubkové hydratace pleti pomocí kyseliny hyaluronové – látky tělu vlastní, která je v těle zodpovědná za výživu a hydrataci pleti. Během ošetření pronikají až do hlubších vrstev pleti i další cenné látky, například nukleotidy a vitaminy. Díky mezoterapii se pokožka hloubkově zhydratuje. Aktivují se v ní regenerační procesy, a tak se stane pevnější a pružnější, dokonce z ní vymizí jemné vrásky."