Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Catherine Zeta-Jones: Další hollywoodská hvězda, která se nestydí za své šediny

Hollywoodská herečka Catherine Zeta-Jones se připojuje k ženám, které se nebojí stárnutí, respektive šedin.

Ještě před pár lety jsme si mysleli, že hollywoodské divy nestárnou. Pleť bez vrásek, dlouhé vlasy bez jediné šediny i perfektně pevné poprsí budilo dojem, že znají recept proti stárnutí. Jenže, za tímto receptem stály „jenom“ hodiny v kadeřnických a zkrášlujících salónech. Dnes už víme, že všechny stárneme a záleží jenom na každé z nás, jak se ke stárnutí postaví. Pokud se někdo cítí dobře v barvených vlasech, proč ne! Stejně tak ale fandíme ženám, které se nebojí dát na odiv své šediny! Mimochodem možná vás překvapí, že k těmto ženám se řadí také hollywoodská herečka Catherine Zeta-Jones.

Mohlo by se vám líbit

Nestyďte se za šediny! Španělská královna dokazuje, že šedé vlasy jsou přednost

Bojovat se šedinami v době koronavirové pandemie není jednoduché. Kadeřnické salony jsou zavřené, a tak nám nezbývá nic jiného, než sáhnout po domácím barevní vlasů. Španělská královna Letizia však zvolila odlišnou strategii. Nechala své šediny na odiv a sklízí poklony nejen od rodiny, ale od celé španělské veřejnosti.
marianne.cz

Šedá je dobrá

Už před několika měsíci jsme v článku obdivovaly španělskou královnu Letizii, které ve vlasech prosvítají šedé pramínky. „Šedého“ obrození jsme se ale dočkaly také u herečky Salmy Hayek, Helen Mirren nebo Maye Musk. Všechny tyto ženy se rozhodly, že nepůjdou proti přirozenému toku času a nebudou skrývat něco, co je nedílnou součástí života. Zdá se, že obdobnou filozofii začala razit také Catherine Zeta-Jones. Zrcadlové selfie, které herečka sdílela na svém Instagramu, prozrazuje, že šediny se herečce nevyhnuly. Namísto maskování se ale Catherine rozhodla pro opačnou strategii. Klobouk dolů!

Nutno dodat, že dvaapadesátiletá herečka zřejmě dostává lekce elegantního stárnutí od svého manžela, herce Michaela Douglase, který v září oslavil sedmasedmdesátileté narozeniny. Herec je stále v plném pracovním nasazení, a pokud hollywoodští ptáčci správně štěbetali, můžeme se příští rok těšit na premiéru filmu Ant-Man and The Wasp: Quantumania, ve kterém si zahrál právě Michael Douglas.

Jak pečovat o šediny?

Zpátky k šedinám! I když to vypadá, že o šedé vlasy nemusí člověk příliš pečovat, opak je pravdou. Vlasy bez pigmentu totiž bývají sušší a krepatější. V každém případě se vyplatí, když sáhnete po vlasových přípravcích, které jsou speciálně vytvořené pro šedé vlasy.

Jejich hlavní předností je extra hydratace, po které šediny přímo volají. Vlasy můžete hýčkat také výživnými maskami na olejové bázi. Mnoho žen by dalo ruku do ohně za vlasovou masku s arganovým olejem, avšak záleží pouze na vašich preferencích. Pokud si nejste jistá, po jakých produktech sáhnout, pomocnou ruku vám jistě podá vaše kadeřnice.

Mohlo by se vám líbit

Lekce stárnutí od Maye Muskové! Maminka Elona Muska je v 73 letech vyhledávanou modelkou

Věk je jenom číslo! To bez ostychu může prohlásit Maye Musková, maminka Elona Muska. Třiasedmdesátiletá dáma je vyhledávanou modelkou, která dává na odiv své šedivé vlasy i vrásky. Co dalšího se od ní můžeme naučit?
marianne.cz

Související články

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny