Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Koupelna - ideální prostor pro relaxaci

Komerční článek - Domov je místo, kde bychom se měli naučit hodit starosti za hlavu a dokonale si odpočinout pro další pracovní dny. Právě k tomu je koupelna tím nejlepším místem - zařiďte si ji podle svých představ!

Redakce Marianne | 30. 09. 2012

Propagace značky Sapho.
Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

 

Proč je koupelna jako stvořená k relaxaci?

  • Jde o jediné místo v bytě, kde skýtá absolutní soukromí.
  • Nerozptyluje vás tady počítač, televize ani domácí práce.
  • Voda napomáhá roztažení cév a uvolnění ztuhlých svalů.
  • Vhodnou volbou dekorace a stylu koupelny si můžete navodit lepší náladu.
  • Uvolnění mysli napomohou také vonné oleje, soli nebo pěny do koupele.

Rozmyslete si koncept, zbytek nechte profesionálům

Pokud se chystáte k rekonstrukci koupelny nebo vybavujete novou, je vhodné si nejprve rozmyslet základní koncept. Zjednodušeně řečeno můžeme říci, že koupelny dělíme na tři typy: koupelny, které disponují vanou, sprchovým koutem, nebo obojím. Toužíte-li po obojím, zvažte, zdá máte dostatek místa.

Jste-li již rozhodnuti, kterou koupelnu zvolíte, máte z půlky hotovo. Pro relaxaci je samozřejmě ideální vana, ať už klasická, rohová nebo vířivá. Pokud se k vám do bytu nevejde, nezoufejte - také sprchové kouty se prodávají velmi kvalitní, třeba i s masážními tryskami.

Nejprve vyberte typ sprchy nebo vany a od ní potom odvíjejte další výběr sanitární keramiky a obložení. Nezapomeňte rozmyslet také typ topidla.

koupelna-sapho

Detaily, které zútulní každou koupelnu!

Vhodné osvětlení

Do koupelny byste měli počítat s dvěma typy osvětlení - takového, které vám umožní co nejkvalitněji koupelnu osvětlit. Oblíbené jsou nyní tzv. světlovody, které umožní přivést denní světlo do místností bez oken. Druhý typ osvětlení je intimní, které využijete při relaxaci. Vhodná jsou bodová světla nebo možnost ztlumení osvětlení. Pokud tento druhý typ vynecháte, můžete ho nahradit také svíčkami.

Zrcadla

Umístění zrcadel je důležitější než se může zdát. Vhodnou volbou velikosti, ale také umístění zrcadel si lze pohrát s optickou velikostí místnosti i odrazem světla. Pokud to se zrcadly přeženete, také to není ideální - mohli byste se v koupelně cítit neosobně.

Vhodná volba obložení

Obložení určuje celkové ladění koupelny. Pokud nemáte dopředu vizi, zda bude pro vás nejlepší retro styl, mozaikové obklady nebo luxusní styl s mramorem, podívejte se na návrhy koupelen, které již byly realizovány v bytech různých velikostí.

Nástěnné a květinové dekorace

Kvůli vlhkosti a hygieně se často doplňkům do koupelny vyhýbáme. Zbytečně! Máte-li účinný systém odvětrávání, nemusíte se bát, že by dekorace nevydržely. Často stačí jedna drobnost, zdánlivý detail, a koupelna je o poznání útulnější.

interier-sapho

Související články

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Dům
Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu