Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Krotitel duchů, Archivář, Mama boy a Pohádkář: Typy mužů, kterým se obloukem vyhněte

Nejspíš to znáte moc dobře. Nervozita před první schůzkou, nevyřčené prosby, aby ten, se kterým se máte setkat, stál alespoň trochu za to. Po pár společných chvílích si začnete říkat, že tohle je to pravé, jenže dříve nebo později na vás zpoza rohu vyskočí pomyslné „ale“. Asi si říkáte, že všude je něco. Jen jestli před vámi náhodou nestojí jeden z následujících mužů!

Veronika Lechnerová | 30. 12. 2021

Krotitel duchů

Vždyť všechno vypadalo tak perfektně, tak jak to, že vám najednou chlap přestane odpovídat na textovky i volání? Takovému „rozchodu“ se ve světě vztahů nyní přezdívá ghosting. Jinými slovy chlap se z ničeho nic přestane ozývat, a nutno říct, že takový profesionální Krotitel duchů je na ghosting doslova mistrem.

Krotitel duchů je na první pohled mužem, kterého by vedle sebe chtěla mít každá žena. Je vtipný, zábavný, rád s vámi tráví čas a sex s ním je jako jízda na horské dráze. Jenže ve chvíli, kdy je pro vás zábava na vrcholu, na opačné straně se muž začíná pěkně nudit. Následně se přemění v oblak dýmu a zmizí. Mnohdy za jinou zábavou, aby mohl vyghostit za pár týdnů někoho jiného.

Pravdou je, že Krotitele duchů nejspíš na první pohled nepoznáte. Zde se vám proto nejspíše vyplatí obezřetnost a trpělivost. Zkrátka a dobře, raději si držte muže ve fázi poznávání trochu více od těla, než zjistíte, co je vlastně zač.

Mohlo by se vám líbit

Jak poznat, kdy odejít ze vztahu

Žít delší dobu ve vztahu, který vám nevyhovuje, nebo je dokonce „toxický“, je jednou z nejhorších ran, které můžete sami sobě uštědřit. Jak rozpoznat, že je čas z partnerství odejít?
marianne.cz

Archivář

S tímhle typem chlapa jste se pravděpodobně už někdy setkaly. Poznaly jste ho na Tinderu, nebo vás seznámili přátelé. Vyšli jste si na dvě až tři vcelku normální schůzky, a pak společná komunikace vyšuměla. Jenže najednou vám v directu začne blikat zpráva od něj. Dost možná navazuje na konverzaci, která před tím zůstala nedokončená, nebo začíná novým a milým pozdravem. V čem tedy tkví síla Archiváře? Je to přesně ten typ člověka, který má kartotéku plnou kontaktů a ve chvíli, kdy se mu jedna složka zavře, rychlostí blesku oprašuje jinou, aby se mohl vrhnout vstříc novým dobrodružstvím.

Archivář ale může mít i trochu jinou podobu. Ozval se vám z ničeho nic spolužák ze střední, se kterým jste se neviděla roky, nebo si na vás vzpomněl po letech váš bývalý? Pravděpodobně také listují archivem a zkouší, jestli by to náhodou nemohlo znovu klapnout. Nutno podotknout, že každý sem tam sklouzne k vykrádání vlastních vztahových hrobek, nicméně je dobré mít na paměti, že dvakrát do stejné řeky zkrátka nevkročíte.

Mama boy

Řekněme si to narovinu, starostlivost o maminku může být u některých mužů velmi sexy. Nic by se ale nemělo přehánět, a pokud máte pocit, že váš vnitřní radar zavětřil nezdravý vztah mezi vaším partnerem a jeho matkou, pak byste se měla mít na pozoru. Nikdy není příjemné, když ve vztahu figuruje někdo třetí a ve vašem případě by se nemuselo jednat o tajnou milenku, nýbrž o ne zcela příjemnou tchyni.

Mama boy se vyznačuje tím, že jeho matka má vždy a za všech okolností jednoznačně pravdu. Mnohdy jí podřizuje svůj čas i program a dělá všechno pro to, aby byla spokojená. Poslední roky je totiž velmi častým rodinným modelem, kdy syn vystupuje spíše jako partner své matky, obzvlášť v situaci, kdy její vlastní manžel ze vztahu odešel. Syn si pak na sebe bere roli ochránce. Takový vztah vybudovaný na principu vzájemné podpory může fungovat roky, jenže co když vstoupí na scénu nová partnerka?

Většinou to znamená, že se stáváte nevítaným hostem a mnohdy i sokem. Máte-li pocit, že to váš partner zvládá a jeho vztah s matkou má jasné hranice, pak nejspíš nemusíte mít obavy. Pokud si ale všímáte toho, že v každé situaci dává za pravdu tchyni, vše se přizpůsobuje jejím požadavkům a celkově se necítíte v její společnosti vítána, pak celý vztah raději ještě zvažte.

Info ikona
Pár

Pohádkář

Pohádkář je jedním z nejčastějších typů mužů, se kterým se dnes na vztahovém poli můžete setkat. Je to přesně ten typ chlapa, který vám již od samého počátku líčí barvité báje o tom, jaký je, co dělá a jak je dokonalým partnerem. Velice rád si přikrášluje nejen příběhy o sobě, ale také o své minulosti či budoucnosti. Jeho slova však mnohdy nekorespondují s činy, a proto vás dříve či později čeká velké rozčarování.

Pohádkář má také velmi často rozehráno víc „šachových partií“ najednou a poznáte to podle toho, že se ve svých příbězích i sám často ztrácí. Jednou vám řekne, že jde s kamarádem na pivo, druhý den vypráví jak si „ten squash“ perfektně užil, a tak podobně. Na Pohádkáře si dejte velký pozor. Žena totiž miluje především ušima a libozvučné pohádky přeci jen mnohdy brnkají na tu správnou strunu.

Mohlo by se vám líbit

Vztahy nevztahy. Co od nich čekat?

To, že se lidé neberou, už dnes nikoho nepřekvapí. Ale „život na hromádce“ nebo single život zcela bez partnera zdaleka nejsou jedinými typy dnes už obvyklých vztahů. Jak spolu lidé žijí a co všechno jim další alternativy vztahů (ne)dávají? Vítejte v éře friend with benefits, sex buddies, otevřených partnerství a dalších alternativ vztahů.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě