Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Nejlepší módní looky roku 2021, které si chceme zapamatovat

Info ikona
Kate Middleton

Zatímco v roce 2020 jsme museli zamáčknout slzu a smířit se s absencí velkých společenských událostí, rok 2021 byl v tomto ohledu mnohem přívětivější. A tak se můžeme poohlédnout za uplynulými dvanácti měsíci a s odstupem zhodnotit, které hvězdy na červeném koberci doopravdy zazářily.

Začátek roku 2021 se rozhodně nenesl v optimistických tónech. Pandemie koronaviru byla v plném proudu, což neblahým způsobem ovlivnilo i tradiční udílení Zlatých glóbů. Celebrity vyměnily červený koberec před hotelem Beverly Hilton za vlastní obývací pokoj, moderátorky vysílaly souběžně z Los Angeles i New Yorku a publikum tvořili ti, kteří v posledních měsících doopravdy zazářili – zdravotníci a pracovníci první linie.

Pravdou ale zůstává, že některé celebrity navzdory domácímu prostředí sáhly po velkorysých róbách, díky kterým pocítily slavnostní atmosféru. Zapomenout nemůžeme například na okouzlující Emmu Corrin v šatech Miu Miu nebo Anyu Taylor Joy, která zazářila v zelených šatech Dior.

Nefalšovaného červeného koberce jsme se dočkali až v dubnu, kdy proběhlo udílení cen Americké akademie filmového umění. Do Union station v Los Angeles dorazilo přes 150 hostů, kteří si plnými doušky vychutnávali návrat k normálnímu, předkoronavirovému, společenskému životu. Nutno dodat, že „žně“ měli také módní kritici. Slova chvály pěli především na multitalentovanou Zendayu, která na předávání zlatých sošek Oscarů dorazila v krásných žlutých šatech od Valentino Couture. Pozornosti neunikla ani červená róba Valentino, kterou oblékla Amanda Seyfried.

Módní podívaná se našemu oku naskytla také při zářijovém benefičním plese Met Gala, který se po dvouroční odmlce vrátil na scénu s ještě pompéznějším nádechem. Celý večer se nesl v duchu podtitulu In America: A Lexicon of Fashion, a tak jsme mohli obdivovat osobnosti v róbách od uznávaných amerických návrhářů, ale také od mladých amerických tvůrců, kteří s módou pracují udržitelnějším způsobem.

Ve spojitosti s Met Gala se každému jistě vybaví celočerný look od značky Balenciaga, ve kterém byla od paty až k hlavě oblečená Kim Kardashian. Zapomínat bychom ale neměli ani „barbie“ šaty zpěvačky Billie Eilish, Emily Blunt v šatech à la Socha svobody nebo šaty s nápisem „Tax the rich“, které vynesla americká kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez.

Na módním poli se dařilo také britské královské rodině. Vévodkyně Kate opanovala londýnskou premiéru Jamese Bonda, a to ve zlaté róbě od své oblíbené návrhářky Jenny Packham. Neznalý přihlížející by skoro řekl, že hlavní hvězdou stříbrného plátna je právě Kate Middleton. Naopak, Meghan Markle se v uplynulém roce velkých galavečerů neúčastnila. Přesto dokázala, že patří k ženám, které za každých okolností určují trendy.

Jenom si vzpomeňme na paparazzi fotku Meghan Markle v burgundy kabátku a širokých kalhotách značky Loro Piana, které doplnila o burgundy lodičky od Manola Blahnika. Stačilo jenom pár hodin od zveřejnění této fotografie a online nákupní platformy zaznamenaly nárůst zájmu o oblečení značky Loro Piana o 66 %. Podle Lyst.com se vysoké popularitě těšilo také klíčové slovo burgundy.