Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Meghan Markle efekt aneb Když vévodkyně určuje celosvětové módní trendy

Není žádným tajemstvím, že členky britské královské rodiny ovlivňují módní trendy. Přesto existuje osoba, která má v oblasti módy větší vliv než Kate Middleton s princeznou Dianou dohromady. Ano, uhádli jste správně, řeč je o Meghan Markle.

Píše se 24. září 2021 a Meghan Markle kráčí vstříc základní škole v newyorském Harlemu, kde ji čeká autorské čtení z knihy The Bench. Pro vévodkyni ze Sussexu klasický program všedního dne, pro módní nadšence událost. Paparazzi totiž zachytili Meghan Markle ve burgundy kabátku a širokých kalhotách značky Loro Piana, které doplnila o burgundy lodičky od Manola Blahnika. Stačilo jenom pár hodin od zveřejnění této fotografie a online nákupní platformy zaznamenaly nárůst zájmu o oblečení značky Loro Piana o 66 %. Podle Lyst.com se vysoké popularitě těšilo také klíčové slovo burgundy.

Obdobně tomu bylo také při zářijovém setkání Meghan Markle s americkou velvyslankyní při OSN Lindou Thomas-Greenfield. V tomto případě se vévodkyně ze Sussexu na schůzku vyzbrojila kabelkou Valextra, která podle Lyst zaznamenala nárůst v online vyhledávání o neuvěřitelných 134 %. Tyto dva příklady rozhodně nejsou na trendovém poli ojedinělé. Naopak nám v praxi skvěle ukazují, jak funguje onen pověstný The Meghan Markle Effect.

Info ikona
Meghan Markle
Mohlo by se vám líbit

Diana & Meghan: Co spojuje nejdůležitější ženy v životě prince Harryho?

Na první pohled dvě rozdílné ženy. Zatímco princezna Diana se narodila do šlechtického rodu a toužila po princi na bílém koni, Meghan vyrůstala v Los Angeles a cílevědomě si šla za svým hereckým snem. Pak ale obě potkaly muže, který jim doslova změnil život a rázem se staly osobnostmi, na které celý svět upínal zrak.
marianne.cz

Královská rodina jako stroj na trendy

Meghan Markle rozhodně není jediná aristokratka, která dokáže ovlivnit, jaké kousky skončí v našem nákupním košíku. Jenom si vzpomeňme na princeznu Dianu, jejíž módní styl napodobovaly tisíce žen po celém světě. Pomyslné „trendsetterové“ žezlo od Lady Di převzala před více než deseti lety Kate Middleton.

Vévodkyně z Cambridge se pyšní dokonalým britským vkusem a své obdivovatele si získává především kombinováním kousků z konfekce s designerskými počiny. Pravdou ale zůstává, že Kate Middleton na britském módním trůnu dlouho neposeděla. V roce 2018 se totiž do britské královské rodiny přivdala Meghan Markle, která svým stylem dokázala, a dodnes dokáže, oslovit neuvěřitelně široké spektrum lidí.

Proč vzniká Meghan Markle efekt

Ruku na srdce, lidé zbožňují pohádky. A životní příběh Meghan Markle připomíná jednu velkou pohádku o tom, jak se „obyčejná“ dívka zamiluje do prince. Meghan s Harrym navíc pohádku okořenily netradiční zápletkou, ve které se urozený pár vzdá svých výsad, sbalí kufry, a vyrazí hledat svobodu za oceán. Už jenom tento příběh vzbuzuje v mnohým pocit, že Meghan Markle je hrdinka, která si zaslouží obdiv. A pokud někoho obdivujeme, pak leckdy i „napodobujeme“ jeho vzhled, od oblečení až po barvu vlasů.

Za úspěchem módního stylu Meghan Markle může stát i fakt, že vévodkyně ze Sussexu má v oblasti oblékání „volnou ruku“. Zatímco její švagrová, vévodkyně Kate, musí dodržovat přísná módní pravidla britské královské rodiny, Meghan Markle může bez okolků experimentovat. I díky tomu je její šatník hravější, a především zajímavější.

Mohlo by se vám líbit

Britská královská rodina: Pravidla versus styl

Když si Meghan Markle nevezme silonky na oficiální akci a Kate Middleton nakoupí v Zaře za 40 liber, během týdne se to projeví v šatnících žen po celém světě. Britská královská rodina funguje jako šedá eminence módního průmyslu.
marianne.cz

Související články

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev