Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

PROČ MÍT DOMA KOBEREC?

V dnešní době není koberec v interiéru nic výjimečného. Vždy tomu tak ale nebývalo. Dnes si pořizujeme koberce pro jejich tepelnou izolaci, zútulnění interiéru nebo jako designový prvek. Dříve byly koberce výsadou vyšších společenských vrstev a panovníků. Byly projevem dobrého postavení a luxusu. Dnes je na trhu velké množství klasických i moderních kusových koberců a trh s koberci se podobá malé džungli, ve které je někdy složité se zorientovat.

redakce8739 | 13. 10. 2014

Propagace značky Habitat. Redakce neodpovídá za obsah článku.

V první řadě je třeba si uvědomit, že koberec je investice na několik let. Nejlevnější a nejnižší kvalitě koberců je lépe se vyhnout úplně! V našem e-shopu www.habitat-cz.cz  ani v kamenné prodejně takové koberce nenajdete. Kvalita je pro nás velmi důležitá.

Koberce nejvyšší kvality jsou jistě ty přírodní vyrobené z vlny. I když jsou umělé materiály stále propracovanější, některé vlastnosti se jen těžce napodobují. Přírodní lanolin, který vlna obsahuje, dodává vláknům větší pružnost a tvarovou paměť. Lanolin má také vliv na čistotu koberce, mastné skvrny se díky němu do koberce vsakují podstatně pomaleji a méně než u některých koberců z umělých vláken. Další výhodou je přirozená schopnost tlumit hluk a držet přirozenou vlhkost v místnosti.   Vlna je obnovitelná surovina a stále je tím nejlepším co nám nabízí sama příroda, koberec z vlny snese podstatně vyšší zátěž než koberec umělý.  Pro některé alergiky však zůstává přírodní koberec tabu.   

Právě díky častějšímu výskytu alergií hledají výrobci koberců alternativní materiály pro jejich výrobu.  Dovolte mi seznámit Vás s belgickou značkou Arte Espina, která patří ke špičce ve světě kusových koberců.  Návrháři Arte Espina vytváří umělecká díla, která se mohou stát součástí i Vašeho interiéru. Každá kolekce je jiná, vždy originální a odpovídá trendům modernímu designu. Originální je i materiál, koberce Arte Espina jsou z velké části vyrobeny z unikátního vlákna Espirelle - jedná se o patentované vlákno typu akrylu v nejvyšší kvalitě. Vlákna Espirelle nejsou pro alergiky, kterým vadí vlna, dráždivé. Koberce Arte Espina jsou přitom vzhledově i dotykově velmi podobné vlněným kobercům. Jejich odolnost proti opotřebení je vynikající a díky složení vláken je velmi snadná i jejich údržba. Více jak 90% nečistot lze odstranit pomocí vody. Podle hustoty a výšky vlasu jsou koberce rozděleny do 5 kvalit. Seřazeno od základní po nejluxusnější je to Swing, Joy, Spirit, Dynamic a Cool.

Jste-li rozhodnutí jaký materiál je pro vás ten pravý, přichází na řadu design. Na první pohled se může zdát, že dnes už si všichni zařizujeme různé styly moderního interiéru. Rozhodně tomu tak ale není. Stále je velké množství lidí, kteří dávají přednost klasice a ví proč! Mezi klasickými koberci najdeme velké množství vzorů, které mají historickou ale i duchovní hodnotu. Můžete si například pořídit koberec s nejstarším vzorem světa "pazyryk". Vzory perských koberců v sobě nesou hlubokou symboliku a mnohé z nich byly vytvořeny přímo pro konkrétní panovníky. Jejich symbolika hojnosti, slávy a dobrých časů je jistě aktuální i dnes. Některé vzory perských koberců je možné vložit i do moderního interiéru a vytvořit tak prostor, ve kterém pomyslné protnutí časů vytvoří neopakovatelnou atmosféru.

BYDLENI-MARIANNE_2-

Moderní koberec je designový prvek, který může oslnit svoji pestrostí. Oproti klasickým kobercům nabízí moderní koberce obrovské množství výrazných barev a vzorů. I mezi nimi můžete najít opravdová umělecká díla. Značka Arte Espina nabízí velké množství kolekcí na různá témata. Vybrat si můžete z moderních minimalistických vzorů, ale i z romantických vzorů a jednobarevných koberců. Arte Espina věnuje také velkou pozornost dětem a tak si můžete vybírat z krásných dětských kolekcí.  Dětské koberce jsou navrhovány tak, aby v dětech podporovaly fantazii a tvořivost. Jsou velmi krásné a nápadité.

A jaká je vlastně odpověď na otázku "Proč mít doma koberec?" Protože když zútulníte svůj byt kusovým kobercem, který si sami vyberete a který na vás zapůsobí, bude to právě on, který se z velké části zaslouží o atmosféru vašeho domova.

S výběrem jsme vždy ochotni Vám pomoci v kamenné prodejně Habitat v Náměšti nad Oslavou nebo přes naše internetové stránky www.habitat-cz.cz

BYDLENI-MARIANNE_1-

Související články

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Inspirace
Architektonický skvost v Praze: Byt ve slavné vile byl přestavěn pro moderní rodinný život

Architektonický skvost v Praze: Byt ve slavné vile byl přestavěn pro moderní rodinný život

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi