Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vánoční dekorace v Bílém domě! Jill Biden vsadila na nestárnoucí klasiku

Info ikona
Bílý dům

41 vánočních stromečků, 10 000 ozdob, 300 svíček, 78 000 svátečních světel a téměř 2 km stuh. Zdá se, že první dáma Spojených států amerických, Jill Biden, pojala letošní Vánoce opravdu velkolepě.

Bílý dům se s vánoční výzdobou poprvé setkal v roce 1800, kdy druhý americký prezident John Adams se svou manželkou Abigail upořádali první vánoční večírek. Na jejich počínání následně navázali i další prezidenti Spojených států amerických, kteří s sebou do Bílého domu přinesli vlastní vánoční tradice a zvyky.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdná Michelle, odvážná Melanie

Například Bill a Hillary Clinton nedali dopustit na obrovskou perníkovou chaloupku ve tvaru Bílého domu. Michelle Obama zase vyzdobila chodbu v přízemí Bílého domu zlatými hvězdami a Melanie Trump všechny zaskočila sytě rudými stromečky, které do Bílého domu nechala přivézt na Vánoce 2018. Zdá se, že Jill Biden nenavázala na svou odvážnou předchůdkyni a naopak dala přednost konzervativní výzdobě, která se nese v tematickém duchu „Dárky od srdce“.

Premiéra Jill Biden

Pokud byste se dostali do Bílého domu, pravděpodobně byste v letošním roce narazili na vánoční stromeček, který nese jméno Gold Star Tree a je věnován členům americké armády. V knihovně Bílého domu se naopak tyčí stromeček, který vzdává hold americkým pedagogům. Nechybí na něm stuhy s hesly, jako je „laskavost“ nebo „naděje“.

Nedílnou součástí výzdoby je také perníková chaloupka, která váží neuvěřitelných 160 kg. Přesnější je spíše označení „perínkový komplex“, neboť z perníku je vytvořen nejen Bílý dům, ale také Kapitol, Lincolnův památník, Jeffersonův památník a Washingtonův památník.

Info ikona
WH
Info ikona
WH
Info ikona
WH
Info ikona
wh