Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Léto je obdobím, kdy odhalujeme více kůže, a proto je důležité, aby naše pokožka vypadala a cítila se co nejlépe. Jedním z klíčových kroků k hladké a hebké kůži je správné holení. Přestože se to může zdát jako jednoduchý úkol, správná technika a péče není samozřejmostí. Pojďme se podívat na nejlepší způsoby, jak se holit a udržet pokožku hladkou a bez podráždění po celé léto.

Veronika Zvonková | 14. 06. 2024

Klíčem k dokonalému oholení je příprava

Než vezmete do ruky holicí strojek, je důležité pokožku důkladně připravit, na což mnohé ženy velmi často zapomínají, a pak trpí na zarůstání chloupků a pupínky. Správná příprava může zabránit podráždění a zajistit hladší oholení.

Před holením je ideální provést jemnou exfoliaci pokožky. Tím odstraníte odumřelé kožní buňky a zabráníte zarůstání chloupků. Ideální je použít tělový peeling nebo exfoliační rukavice. Stejně tak je důležité dbát na to, aby pokožka byla mokrá. Holení na suché kůži může způsobit podráždění a drobné ranky. Nejlepší je holit se během sprchy nebo po ní, kdy je pokožka měkká a chloupky jsou hydratované.

Jak správně vybrat holicí strojek

Abyste docílila co nejlepších výsledků a vyvarovala se podráždění pokožky, neměla byste podcenit výběr kvalitního holicího strojku. Levné, jednorázové holící strojky s nekvalitními břity vás i z dlouhodobého hlediska vyjdou na více peněz než investice do kvalitního holícího strojku s vyměnitelnými břity. Při výběru strojku byste měla zohlednit několik faktorů:

Počet břitů

Více břitů může zajistit hladší oholení, ale pokud máte pokožku citlivou, bude pro vás lepší volbou strojek s menším počtem břitů.

Ochranné proužky

Některé holicí strojky mají ochranné proužky napuštěné zvlhčujícími látkami, které pomáhají snížit podráždění.

Vyměnitelné břity

Pravidelně měňte břity, aby byly vždy ostré. Tupé břity mohou způsobit podráždění a zarůstání chloupků.

Mohlo by se vám líbit

Nejčastější chyby, které děláme při holení nohou

Stoupající venkovní teploty značí jediné – přichází období sukní a šatů! A tak je nejvyšší čas zapátrat po ostré žiletce a oholit části nohou, které jsme v zimě úspěšně přehlíželi. Jak se ale vyvarovat červeným tečkám a podrážděné kůži, která jde leckdy ruku v ruce s holením nohou?
marianne.cz

Nezapomínejte na holicí gel nebo pěnu

Použití holicího gelu nebo pěny je zásadní pro hladké a bezpečné holení. Holicí gely a pěny vytvářejí ochrannou vrstvu mezi pokožkou a břitem, což snižuje riziko tření a podráždění. Soustřeďte se na to, aby produkt obsahoval hydratační složky, jako je aloe vera nebo glycerin, které pomáhají zvláčnit pokožku. Pokud máte pokožku citlivější, bude pro vás lepší volbou holící gel, který často poskytuje lepší skluz břitu a větší hydrataci.

Správná technika holení

Správná technika holení může výrazně ovlivnit výsledek a minimalizovat podráždění kůže. Holte se vždy ve směru růstu chloupků. Holení proti směru růstu může kromě podráždění způsobit i zarůstání chloupků. S holícím strojkem byste měla pracovat jemně a nevyvíjet příliš velký tlak. Dělejte jemné, krátké tahy a nechte holící strojek klouzat po pokožce.

Po každém tahu holící strojek opláchněte pod tekoucí vodou, aby se břity nezanášely chloupky a zbytkem pěny či gelu.

Pečujte o pokožku i po holení

Pokožka je po oholení velmi citlivá. Proto je nezbytné jí dopřát hydrataci, aby kůže nesvědila a nebyla podrážděná. Po oholení naneste na pokožku hydratační krém či tělové mléko bez obsahu alkoholu. Ideální je také kokosový olej či bambucké máslo. Neobsahují žádné chemické látky a umělou parfemaci, které by mohly pokožku podráždit.

Protože po samotném holení je pokožka velmi citlivá, zvyšuje se i její citlivost na sluneční záření. Zejména v létě, kdy jsou sluneční paprsky nejagresivnější, je vhodné před odchodem ven použít opalovací krém.

Mohlo by se vám líbit

Holení musí bolet? Tak to tedy ne!

Holení musí bolet. Aby epilace vydržela co nejdéle, chloupky se musejí vytrhnout. Nenechte si nic nakukat a přesvědčte se, že řešení pro hladce oholenou kůži je na dosah ruky. Bez bolesti a s úsměvem.
marianne.cz

Tipy pro speciální oblasti

Podpaží: Podpaží je citlivá oblast, kde chloupky rostou v různých směrech. Holte se jemně a ve směru růstu chloupků. Použijte antiperspirant bez alkoholu, aby se minimalizovalo podráždění.

Bikini oblast: Bikiny zóna je asi nejcitlivějším a nejnáchylnějším místem k zarůstání chloupků. Použijte holicí gel speciálně určený pro citlivou pokožku a po holení aplikujte zklidňující krém nebo olej.

Inspirujte se produkty pro perfektně hladkou pokožku bez podráždění:
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit