Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejčastější chyby, které děláme při holení nohou

Stoupající venkovní teploty značí jediné – přichází období sukní a šatů! A tak je nejvyšší čas zapátrat po ostré žiletce a oholit části nohou, které jsme v zimě úspěšně přehlíželi. Jak se ale vyvarovat červeným tečkám a podrážděné kůži, která jde leckdy ruku v ruce s holením nohou?

Holení nohou! Na první pohled jednoduchá záležitost, o které nemusíme dlouze přemýšlet. Na pohled druhý věda, které bychom měli věnovat pozornost. Obzvláště to platí v momentě, kdy chceme mít krásně hladké nohy bez červených teček nebo malých jizviček od říznutí holicím strojkem.

Mohlo by se vám líbit

Nenápadná kosmetická chyba, kterou dělá většina z nás

Používáte kvalitní kosmetické produkty s vytříbeným složením, a přesto vaše pleť nezáří na míle daleko? Možná děláte jednu z nejzákladnějších kosmetických chyb – kosmetiku skladujete na špatném místě!
marianne.cz

1. Nepoužívejte tupou žiletku

Mnoho lidí zapomíná, že jednorázová žiletka je od slova „jednou“. Pokud tedy máte na své koupelnové poličce jednorázovou žiletku, kterou používáte už nejméně tři měsíce, pak ji rychlostí blesku vyhoďte do koše. Skvělou alternativou ke klasickým jednorázovým žiletkám jsou dámské holicí strojky, případně epilátory. Promyslete si, jaký typ holení vám nejvíce vyhovuje. Uvidíte, že se správnou „holicí zbraní“ v ruce bude vaše jaro a léto ihned hladší a příjemnější.

2. Gel na holení není špatná investice

Věříme, že nikdo z vás se neholí nasucho. Přesto platí, že většinou k holení přizveme pouze klasické sprchové mýdlo. Přitom na trhu existuje pomocník na slovo vzatý, který se postará, aby žiletka po noze dokonale klouzala, a navíc kůži skvěle hydratuje. Řeč je o gelu na holení, díky kterému se nemusíte bát suché a podrážděné pokožky. Mimochodem, pokud máte velmi citlivou kůži, poohlédněte se spíše po oleji na holení.

3. S peelingem opatrně

Rozhodně není nic špatného na tom, když si před holením dopřejte peeling. Pravdou ale zůstává, že byste měli vsadit na produkty, které zbaví pokožku odumřelých kožních buněk šetrným způsobem. Není totiž žádoucí, aby vaše kůže byla před holením citlivá a podrážděná. V ideálním případě se tedy poohlédněte po tělovém peelingu pro citlivou pokožku.

Info ikona
Nohy

4. Žádné žiletky a holicí strojky ve sprše

Ne, ne a ještě jednou ne! Holicí strojek byste v žádném případně neměli nechávat ve sprše nebo u vany. Naopak, po každém použití ho pečlivě omyjte a osušte. Jedině tak prodloužíte jeho životnost, a zároveň zabráníte rzi. Pokud toto pravidlo budete následovat, rychle poznáte, že osušený holicí strojek je v mnohem lepší kondici než strojky, které zůstávaly v blízkosti sprchového koutu nebo vany.

5. Netlačte na žiletku

Další častou chybou je, že lidé na žiletku příliš tlačí. Následně se může stát, že dojde k nepříjemnému pořezání. Nechte tedy žiletku, ať odvádí svou práci, a pouze s ní jemně přetáhněte místa určená k oholení. V případě, že vás žiletka neposlouchá, nezbývá nic jiného, než ji vyměnit za novější a mnohem ostřejší kus.

6. Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Máte problémy s tím, že pokožka je po holení suchá, citlivá a plná drobných červených teček? Na vině může být nedostatek hydratace. Nezapomeňte si tedy po holení namazat pokožku jemným tělovým mlékem bez parfemace. Tento krok proveďte ideálně ve chvíli, kdy je kůže ještě vlhká. Jedině tak docílíte maximálního hydratačního účinku.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Mohlo by se vám líbit

3 věci, které je dobré vědět před epilací

Léto před námi a s ním i přichází doba, kdy si více necháváme záležet na hladké pokožce bez chloupků. Každodenní holení žiletkou může být nepraktické, dobrým řešením je i trvalá epilace, díky které můžete mít navždy hladkou pokožku.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu