Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

„Večerním beauty rituálem rozzáříte svou pleť,“ radí Andrea Vaníčková, propagátorka přírodní kosmetiky

Rituál v pravém slova smyslu znamená obřad, který měl v dávných dobách mystický charakter. Dnes je činností, jež se provádí opakovaně za nějakým účelem. Musí mít ale svá pravidla, aby byl skutečně přínosem, a to samé platí i u péče o pleť. Rituál hloubkové čištění pleti je úplně nejdůležitější večer, kdy na pokožku v průběhu celého dne působí toxiny, nečistoty, prach, smog, stres, a proto je důležité ji večer vyčistit a zbavit všech škodlivých látek.

Dominika Bártová | 21. 05. 2023

„Zatímco budete spát, vaše kůže bude celou noc pracovat, abyste ráno vstaly dorůžova vyspané, zdravější a svěžejší,” říká podnikatelka Andrea Vaníčková, která v průběhu svého prvního těhotenství udělala zásadní profesní změnu –⁠ odešla z advokátní kanceláře a založila vlastní značku s přírodní kosmetikou. „Před deseti lety, kdy jsem čekala svou první dceru, jsem se na těhotenském kurzu začala kamarádit se dvěma nastávajícími maminkami. Společně jsme řešily vše kolem těhotenství a dětí. Pochopitelně jsme se zajímaly i o to, jaká kosmetika by byla pro dítě vhodná a začaly jsme sledovat složení kosmetických produktů. Jsem člověk dost analyticky uvažující a zjišťovala jsem, z čeho se který produkt vyrábí. Používala jsem v té době nejrůznější luxusní krémy, byla jsem schopná na sebe napatlat plno přípravků a byla jsem překvapená, že tyhle syntetické zázraky zase tak super nejsou,“ vypráví.

Poté se její kamarádka vrátila z veletrhu Biofach v Norimberku a nadšeně mluvila o biokosmetice Inlight, která ji nadchla. Andrea si proto pár kosmetických přípravků z Velké Británie objednala a začala je používat. „Najednou jsem začala zjišťovat, že se postupně vytrácely problémy, které jsem měla a pleť se mi začala měnit. Kolegyni zmizela těžká forma akné a pigmentové skvrny, které do té doby nevyřešila žádná kosmetika ani léčba. Tehdy jsme si řekly, že v Česku žádná podobná kosmetika není a že ji sem zkusíme dovézt. Byl v tom kus naivity, ale jsme svým založením workoholičky, tak jsme to chtěly zkusit,“ vzpomíná na začátky BiOrganicy. 

Mohlo by se vám líbit

Beauty talk s Petrou Nesvačilovou: O kráse, přírodní kosmetice a červených rtěnkách

S režisérkou a herečkou Petrou Nesvačilovou jsme si povídaly o kosmetických grálech, oblíbeném typu červené rtěnky i o tom, co pro Petru znamená slovo krása.
marianne.cz

Sama ale ví, že nestačí jen přírodní složení, ale celková péče. „Nejlepší je udělat si z odličování večerní rituál, na který se budete těšit celý den,” radí Andrea. 

Zde je její návod, jak se probouzet odpočatě a do krásy:

Vůně pracují s psychikou. Je známo, že nejrychlejší cesta do mozku je přes nos. Dopřejte si tedy večer čas pro sebe a pořiďte si kvalitní éterický olej s vaší oblíbenou vůní. Stačí pár kapek do aroma difuzéru, který krásně provoní váš byt. Těmi nejvhodnějšími (platí i pro děti) jsou: meduňka, mandarinka, citron a levandule

Z bylinek, jako například levandule či meduňky, si uvařte čaj, zapalte svíčku (nejlépe bez parafínu) a sáhněte po své oblíbené biokosmetice – noční péče je totiž úplně ze všeho nejdůležitější. Přes den se kůže regeneruje o mnoho pomaleji, než je tomu v noci. V průběhu spánku se obnoví poškozené DNA a doplní potřebná hydratace. Prvním krokem je proto odstranění make-upu a hloubkové čištění. Nejlépe nějakým přípravkem s rozmarýnem, který dokáže efektivně rozběhnout lymfatický systém.

Následně použijte květové tonikum a noční balzám. Pro lepší efekt doporučuji pořídit si hedvábný povlak na polštář či celý hedvábný set povlečení, u kterého se nestane, že by se do něj vpila vaše noční péče. Hedvábí po vaší kůži jemně klouže, a proto nevytváří na kůži nevzhledné otlaky. Kromě toho je skvělým pomocníkem, pokud trpíte na ekzémy či alergie –⁠ povlak z pravého hedvábí je totiž hypoalergenní a odolný vůči roztočům a prachu. Navíc obsahuje aminokyseliny a další složky, které jsou velmi podobné těm v lidské kůži. Dopomáhá tak hydrataci a tvorbě kolagenu.

Ráno nezapomeňte pleť znovu vyčistit, protože se vám během noci uvolňuje maz, který ucpává póry. A pokožka musí být čistá, aby měla stálý přísun kyslíku.

Nepoužívejte levné make-upy, jedině tak se vyvarujete akné. Navíc není úplně vhodné, abyste na pleť ošetřenou přírodními přípravky nanášely dekorativní kosmetiku se syntetickým složením. V našem portfoliu máme i make-up z kytiček, který vám neudělá škodu na obličeji a zároveň ji hojí.

A nezapomeňte své tělo hydratovat i zevnitř, jedině tak si zachováte svěží vzhled.

Mohlo by se vám líbit

Zjednodušte svůj ranní kosmetický rituál: Objevte kouzlo multilíčidel

Rána, kdy posouváme budík tak dlouho, až nám stěží zbude čas na rychlou sprchu a ještě rychlejší kafe, nejspíš známe všechny. Jestli máte po bleskové péči o pleť a nezbytné aplikaci opalovacího krému na líčení už jen dvě tři minuty, nejefektnější look vykouzlíte pomocí krémového multilíčidla.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem