Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Máte mastné vlasy a vrásky? Může za to bavlněný povlak na polštář

Věděla jste, že i materiál polštáře, na kterém spíte, může mít vliv na kondici vaší pleti a vlasů?

Eliška Vrbová | 13. 10. 2018

Není nic lepšího než čerstvě vyžehlený bavlněný polštář. Nebo je? Ukázalo se, že hedvábné polštáře mají téměř zázračné účinky na pleť i vlasy. Hedvábí je totiž mnohem méně absorbující materiál než všechny ostatní, a tak veškeré drahé krémy a vlasové produkty zůstanou přes noc tam, kde mají působit a mít omlazovací účinky - na vaší pleti a vlasech. 

Všichni víme, že pleť stárnutím přichází o kolagen a ztrácí pružnost. Ležením na bavlněném polštáři se vám při spánku obličej různě mačká a pleť se napíná, což může způsobovat hlubší vrásky. Hedvábné polštáře se při ležení tolik neohýbají, a tak se vám "nezarývají" do obličeje.

Hedvábné polštáře mají pozitivní účinky i na vlasy. Stejně jako pleť se vám při spánku tolik nemačkají, takže je potřeba méně ranního rozčesávání, žehlení či fénování. Hedvábí navíc podle nejnovějších výzkumů reguluje tvorbu kožního mazu, což jsou dobré zprávy, pokud trpíte na mastné vlasy. Říká se, že hedvábí na rozdíl od bavlny neabsorbuje kožní maz, takže pokožka už žádný další nevytváří, protože ho má dostatek. 

Méně vrásek a nemastící se vlasy - vypadá to, že se investice do hedvábného povlečení opravdu vyplatí!