Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Nábytek po babičce kombinuje s moderními prvky

Info ikona
Nábytek po babičce kombinuje s moderními prvky

Magdalena Linke-Koszek ve Varšavě hledala půl roku vlastní bydlení. Chodila na spoustu prohlídek bytů, a nakonec našla ten pravý přímo pod nosem.

Terezie Benoni | 4. 01. 2022

V domě, ve kterém bydlí její babička více než 50 let, našla nakonec Magdalena své vysněné bydlení. Zakladatelka společnosti Her Impact a maminka devíti měsíční holčičky Flavie hledala ideální prostor půl roku, a nakonec se vrátila na místo, které zná od dětství. V tu chvíli neváhala ani minutu a s radostí se rozhodla do bytu nastěhovat. „Dům znám již spoustu let a bydlí zde i moje babička. Já zde bydlím více než 4 roky,“ pochvaluje si sedmdesátimetrový byt o třech pokojích s výhledem na Náměstí Fogga. „Bydlím v duchu 60. let. Mám nábytek od babičky v kombinaci s moderními prvky. Nejvíc mě nadchla veliká okna s dokonalým výhledem.“

Neřídí se trendy

Jestli existuje nějaká věc, bez které si Magdalena neumí bydlení představit, je to kávovar. „Miluji svou kuchyň, kde si můžu sednou s dobrou kávou a povídat si s přáteli,“ popisuje podnikatelka, která si interiér zařídila tak, aby zde mohla nejen žít, ale také pracovat. Než se nastěhovala, nevyhnula se menší rekonstrukci. Kuchyně byla původně v nejmenším pokoji, ale protože moc nevaří, rozhodla se, že bude stačit pouze kuchyňský kout spojený s obývacím pokojem. Největší dilema zažívala při výběru vhodně sedačky, protože ji považuje za nejdůležitější prvek celého bytu. „Nejvíc pyšná jsem na ložnici, protože je opravdu útulná a přesně v mém stylu. Nejraději mám křeslo ve tvaru mráčku, které mám v obývacím pokoji. Zbožňuji na něm sedět, pít kávu či pracovat,“ vypráví a přiznává, že ačkoli často inspiraci pro bydlení hledá na Instagramu, v interiérových časopisech, na výstavách anebo při cestování, nejsou pro ni zásadní aktuální trendy, ale především to, aby se jí doma dobře žilo.