Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bílá kuchyně je zcela nadčasová a v tomto čtyřpokojovém je klidnou oázou

Info ikona
Bílá kuchyně je zcela nadčasová a v tomto čtyřpokojovém je klidnou oázou

Rodiče, dvě děti a vytříbený vkus. To vás čeká, když otevřete dveře tohoto devadesátimetrového bytu, který se jeho majitelé rozhodli zařídit v minimalistickém skandinávském stylu.

Terezie Benoni | 10. 06. 2023

Bytový dům z pera švédského architekta Axela Bergmana byl postavený roku 1915. Od té doby romantická budova zestárla s grácií a stále ji zdobí jemné dobové detaily, jak v exteriéru, tak uvnitř. Čtyřpokojový byt má obytnou plochu 91 metrů čtverečních. Toto bydlení v sobě spojuje to nejlepší z městského života s potřebným klidem- soukromý dvůr, kde si mohou hrát děti, blízké parky, ale také čtvrť plná dobrý restaurací. Podobně pohodlný je i samotný byt. Otevřený společný prostor, kde je kuchyň s obývacím pokojem a hracím koutkem a tři útulné ložnice, to je ideální řešení pro mladou rodinu.

Galerie: Švédský byt pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Nenápadné ale velkorysé úložné prostory

Byt prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2014. Většina stěn byla přemalovaná na bílo, majitelé pořídili novou kuchyň a repasovali dřevěné podlahy. Interiér se dočkal velkých šatních skříní ve vstupní hale, které slouží jako hlavní úložné prostory pro celou rodinu. Zastavme se v kuchyni. Ačkoli je zcela jednoduchá, působí tato minimalistická kuchyně luxusním dojmem. Vděčí za to šedé mramorové desce, kterou doplňují nerezové úchyty a spotřebiče. Linka se obešla bez horních skříněk, přesto nabízí dostatek místa pro ukládání nádobí a kuchyňského náčiní. Veliký jídelní stůl pojme pohodlně osm osob. Zadní část veliké místnosti slouží jako obývací pokoj s klasickým posezením. Hlavní ložnice je vymalovaná modře, což je pro odpočinek zcela ideální. Modrou doplňuje světlý koberec a bílý nábytek. Další dva pokoje pak slouží dětem.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku